Skocz do zawartości

zipp pro 50/72 brak spręzania nowy tłok cylinder głowica (139fmb(


Rekomendowane odpowiedzi

witam. tak jak w temacie . wczesniej tez mialem 72 komplet caly. jest to drugi moj komplet 72ccm, bo w poprzednim w tłoku zrobiła sie dziura, i pobiło głowice. dzisiaj złożyłem nowy pakiecik , i nadal brak sprezania .. o co w tym wszystkimm chodzi? jak to mozliwe?

 

tłok, cylinder , uszczelki , uszczelniacze zaworów, zawory , pierscienie, sworzeń tłoka , wałek rozrządu - wszystko nowe !

Edytowane przez hondacr1252001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku, wcczesniej składałem tak samo, pierwwszy zestaw 72ccm po 50 ccm, w tłoku dziura sie zrobiła , założyłem znowu 50ccm nie bylo sprezania, zalozylem znowu NOWY kmplet 72ccm, dalej nie ma sprezania .. juz nie rób ze mnie takiego idioty ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez takiej spiny. Wszystko spasowane? Wszystko zgodnie ze znacznikami? Może z jakiegoś powodu coś pomyliłeś? Dlaczego poprzedni zestaw poszedł?

 

A co do docierania zaworów bez odpalania silnika. Może niby spróbój ręcznie? Specjalną pastą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszedł zawór wydechowy, stukną w tłok, i dziure zrobiło . . wszystko zgodnie ze znacznikami . dla pewnosci sprawdzalem na yt poradnik jakis , i robiłem identycznie jak na nim jest . na 50ccm, przed tym nowym zestawem co teraz mam, tez nie bylo sprezania jak zalozylem .. patrzylem piórkiem czy kolo uszczelek nie ucieka powietrze, nie ucieka nigdzie niby ... a sprezania nie ma ;/



czy ta dziura w tłoku co była, moze miec jakieś znaczenie co do tego spręzania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wał masz prosty? Luzy zaworowe wyregulowane? Nie odstaje żaden zawór jak jest zamknięty? Świeca wkręcona?

 

Po spotkaniu głowica-zawór-tłok mogło ci ewentualnie wygiąć wał.

Edytowane przez tobias1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...