Skocz do zawartości

wrażenia z jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

No no jestem pod wrażeniem ja również uważam,że motocykle służą do wygłupów, ale uważaj, bo na tym forum są osoby, które sądzą,że takie zachowanie jest szczeniacki niebezpieczne i takie tam pie*dolenie.

Pozdrawiam i życzę kolejnych sukcesów w szlifowaniu umiejętności jazdy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

* - D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He, he tak wlasnie uwazam, ale trzeba to uscislic - jezeli sa robione w normalnym ruchu miedzy samochodami.

Jezeli ktos wyglupia sie w odpowiednich warunkach, tzn w miejscu chociaz w miare pustym i w zwiazku z tym bezpieczniejszym - nie mam nic do tego.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, przemknęło przez serce coś na kształt pozytywnej, na szczęście zazdrości.. Niech umiejętności rosną tak samo jak kumplowski klimat w waszej grupie.

A co do nazwy, jak zwykle będzie ciężki wybór pewnie, ale trzeba czegoś nawrzucać, żeby chociaż można było powiedzieć: Eee, na pewno nie tak :mrgreen:

DON'T STOP

MIRAGE

100MIL (chyba sponsor żaden :lol: )

To tak z biegu, sam nie jestem przekonany, ale zaraz inni sypną pomysłami, spoko.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tematu to też się pochwalę... http://www.bikepics.com/members/iglos/ są tam dwa rodzynki.... niedługo ruszy strona z ''wygłupami'' moich kumpli i moimi tesh.... :buttrock:

A tak poza to powiem że stunt riding w polsce w ostatnim czasie poszedł straaasznie do przodu... ale niestety głównym czynnikiem hamującym tą dyscyplinę jest ogólny brak kasy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo.

Przemek dobra jazda, brawa... :buttrock:

Pozdrawiam serdecznie cala wasza ekpie bo tez mam bzika na punkcie stuntu. :mrgreen:

 

Obecnie siedze w USA, niecala godzine drogi na zachod od Bostonu(miasto Worcester).

Jestem tu juz poltora miesiaca(cos kolo) i juz troche w temacie stuntu motocyklowego sie dowiedzialem jak to wyglada sprawa.

Mialem okazje byc juz nawet na dwoch freestylowych imprezach(gospodarzami byla ekipa Xclusive Freestyle Riderz). Wszystko odbywalo sie w samym centrum miasta, na najglowniejszej lulicy. Ci ktorzy ogladali film uliczni wojownicy ze swiata motocykli powinni kojarzyc taki tunel(zamkniety dla ruchu na czas zawodow) w ktorym kolesie na motorach pokazywali to i owo a potem byly jakies migawki z ciezarowki ktora palila guma i ziala ogniem z kominow. To wlasnie jest to miejsce i ta impreza na ktorej bylem(dwa razy).

Z tego co zauwazylem kolesie na ulicy wyglupiaja sie naprawde rzadko i z reguly raczej krotko i delikatnie(policji jest tu mnostwo i wszedzie pelno wiec to jest glowny powod dla ktorego malo kto ryzykuje szalenstwo na uliy). Pozatym ruc odbywa sie znacznie spokojniej niz w polsce i bardziej zgodnie z przepisami wiec generalnie nie ma sie co nastawiac na zobaczenie czegokolwiek na ulicy.

Jezeli chodzi o miejsca gdzie ci goscie jezdza(gdzies w koncu musza cwiczyc) to z tego co udalo mi sie wybadac najczesciej szaleja na jakichs ulicach na peryferiach, gdzie nikt nie mieszka a ruch praktycznie zamarl(nikt nie jezdzi tam bo nie ma po co) czasami trenuja pod jakimis fabrykami lub w ich okolicach(w nocy tez praktycnie nikt tam nie jezdzi) albo pod duzymi hipermarketami gdy juz sa zamkniete i nie ma ochrony ktora by ich ganiala.

 

Jesli chodzi o same zawody to jest to naprawde warte zobaczenia nawet dla kogos kto nie jestem fanem taiego uzywania motocykla.Praktycznie wszystkie sprzety sa dosc mocno lub calkowicie przerobione pod stunt. Maja ogromne zebatki z tylu, dosc mocno rozbudowane gmole, wiekszosc dawno stracila juz owiewki i traktowane sa jak shit(wiekszosc). Goscie jezdza tylko w kaskach i wiekszosc w rekawiczkach. Pozatym nie zbaezpieczja sie w zaden sposob- jezdza w jeansach albo krotkich spodenkach i w T-shirtach a czasem nawet i bez... :buttrock:

Sama jazda jest potworna. 8O Wiekszosc trickow wykonywana jest na stosunkowo malych predkosciach(wolne gumy ale co ciekawe nie zawsze na tylny hamulcu).

Zaczyna sie wszystko od rozgrzewki gdzie w sporym zamiesznaiu wszyscy cwicza to i owo(apropo- goscie maja rewelacyjna kondycje, sa bardzo dobrze rozciagnieci i wygmnastykowani, wiekszosc bez trudu chodzi na rekach itp.).

Po rozgrzewce wzyscy wjezdzaja do tunelu a potem kolejno wyjezdzaja pojedynczo. Najpierw pojedynczo prezentujac jakis trick czlonkowie jednej ekipy, potem nastepnej itd... Przy tym gosc ktory komentuje(jeden z ekipy gospodarzy- "Ray Ray" z XFR) mowi kilka slow o tym kto wjezdza z jakiej jest ekipy, jak sie nazywa co lubi itd

Gdzy juz wszyscy sie zaprezentuja wszyscy staja na srodku, robi pamiatkowe fotki i sie zaczyna...

Jezdza ekipami, tzn. prawie zawsze prezentuje sie tyko jedna ekpia na raz i jej czlonkowie szaleja przed publicznoscia.Wyglada to bardzo chaotycznie i niebezpiecznie ale naprawde sa granio uwazaja na siebie nawzajem takze nie zdazylo sie zeby ktos komus zrobil krzywde. Gleby owszem i to wcale nie tak rzadko ale z reguly wszystko jest OK a cierpi tylko maszyna(czasami rzeba ja reanmowac).

Widzialem naprawde wsciekle,wrecz chore tricki i naprawde jest za co ich podziwiac!

Co powiecie np. na postawienie maszyny do piona i potem w trakcie jazdy gosc wskakuje na przednia lampe siada na niej macha do tlmu caly czas jadac a potem zeskakuje motor wraca do poziomu i dalej ogien!? 8)

Albo stawianie piona siedzac z nogami przerzuconyi prze kierownice(i to byl pion z krzesaniem iskier ze wsponika)?

Bylo stawanie na glowie a po nim bez ponownego siadania zeskok za motocykl i slizg na butach za nim, byly zwisy i krzesanie iskier kaskami... jednym slowem prawie wszystko.

Na publicznosci duze wrazenie jak zawsze robi palenie gumy a to tez potrafia robic efektownie bo kto z nas stawia madmaxa startujac i konczac nie uzywajac ani na chwile lewej reki stojac od oczatku do konca obok maszyny? Albo komu nie bedzie zal maszynki zeby zrobic rodeo!? Rodeo polega na polozeniu maszyny na boku, gosc siada na niej okrakiem i odwija, motor kreci sie w kolko krzeszac iskry,wyjac i kotlujac dymem a gosc siedzi i wywija rekami jakby ujarzmial byka!? 8O

 

Mam nadzieje ze was nie zanudzilem.

Mi podobalo sie bardz na tym zlocie i az gotowal mi sie w rekach aparat! :mrgreen:

Pozdrawiam i zycze udanych treningow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem młody, mało kilometrów nawinęłem i do tego słabym motorem wiec powiedzcie mi czy bardziej nie kręcą was zakręty. Ja kocham skladanie się w wiraze i zadna prosta nawet jadac 300km/h nie przebije tego (chociaz najszybciej jechalem 140 :buttrock: ). Na przod i tyl tez nie stawiam bo nie mam bardzo czym wiec czy to jest naprawde takie czadowe ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...