Skocz do zawartości

Podróż po mazurach - co warto zobaczyć?


l00kazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam kolegów.

 

Planuję w niedługim czasie tygodniowy wyjazd na Mazury.

Moją bazą wypadową będzie mała wieś niedaleko Nidzicy, ale plan jest by jak najwięcej jeździć po okolicy i zwiedzać.

 

Stąd też i moje pytanie - co polecacie odwiedzić na Mazurach?

Mi się marzy jeden dzień jakiegoś spływu kajakowego lub popływania kajakiem po jeziorach, będę wdzięczny za jakieś wasze sprawdzone miejsca i spływy:)

Oprócz tego reszta dni jest przeznaczona na zwiedzanie:)

 

Pozdrawiam

 

Łukasz

Zapraszam na jedyne w Polsce kursy angielskiego dla motocyklistów(specjalne zniżki):

http://www.englishwithlucas.com/

i

https://www.facebook.com/angielski.English.with.Lucas

Angielski bez żadnych zahamowań :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kajaków, to zasadniczo masz dwie trasy - kajakowa autostrada (znaczy że dużo ludzi to robi) - spływ Krutynią spod Rucianego. Śliczna rzeczka, naprawdę warto. A jak chcesz na dziko i bez ludzi to spływ Sapiną od Kruklanek do Święcajt chyba. Mniej rzeki, parę jeziorek, ale prawie nikogo nie spotkasz. Są firmy w necie, dzwonisz, przywożą kajak, i jak skończysz to cię odbierają samochodem.

 

A "zwiedzania" klasycznego to nie ma za wiele - Wilczy Szaniec, Twierdza Boyen, Bunkry w Mamerkach i śluzy na kanale Mazurskim, a potem masz zamki/hotele w Rynie i Giżycku.

 

Ale po prawdzie na Mazurach najlepiej łódką pod żaglem :D

Na mnie łódka we wrześniu już czeka.... :)

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli lubisz dzikie klimiaty to zdecydowanie spływ kajakowy Węgorąpą, niestety nie wiem czy w tej chwili ktoś ma to w ofercie.

Odnośnie zwiedzania to jest tego i wszystko zależy co preferujesz i na jak dużo off-roadu możesz sobie pozwolić.

 

Z bardziej popularnych atrakcji to oprócz tego co wymienił Buber:

 

-Piramida w Rapie

-5 śluż na Kanale Mazurskim (do niektórych fajne off-roadowe trasy)

-Wiadukty w Stańczykach

-Święta Lipka

-Reszel

-Zamek i Bazylika Św. Jerzego w Kętrzynie

 

Jeżeli pokręcisz się omijając te głowne atrakcje turystyczne to znajdziesz mase ciekawych dworków, kaplic ukrytych w lasach, zabytkowych kościołów, pobitewne i rodowe cmentarze, widoki jak z pocztówek i bardo dużo śladów historii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piramidę trzeba z góry wiedzieć gdzie szukać. Ja jeździłem w Rapie 3 godziny po polach. Raz pokierowali mnie tubylcy do osady indiańskiej inni skierowali mnie do lasu gdzie w starym sarkofagu znalazłem dwie mumie. Dopiero tu na forum dowiedziałem się że naprawdę istnieje :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

l00kazz - powodzenia z wyprawa!! ja bede na mazurach (przejazdem , mysle ze max 2-3 dni) jakos okolo 21-25 sierpnia, jezeli do tego czasu wrocisz, to napisz co wg Ciebie warto zobaczyc... oraz jakis splyw polecasz. z checia poswiecilbym dzien zeby zamienic konia na kajak:)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

coraz czesciej zaczynam myslec nad mazurami na moto, chce sie wybrac na 2-3 dni

a czy mozecie polecic jakies miejsce gdzie mozna przenocowac pod namiotem? w sensie jakies pole z zapleczem sanitarnym? i gdzie bezpiecznie mozna postawic moto?

czy raczej z takim czyms nie powinno byc problemu i smialo mozna jechac w ciemno?

Edytowane przez Magik

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leć na wariata jak ja.Pierwszy nocleg w miejscowości Skorupki nad Tałtami.Dzicz 5 km po piachu w nocy bo to znajomi znajomych :D Nigdy więcej,Kolejny nocleg 50 zł od osoby "U Komtura 10 km za Mikołajkami w stronę Giżycka.Super miejscówka z dobrym jedzeniem.Miejsc pod biwak masę.Nawet nie umawiaj tylko gdzie droga zastanie niedaleko znajdziesz jakiś kemping.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wstępnie obrałem taką trasę:

 

http://i.imgur.com/S1SAiNd.jpg

 

i po drodze:

1) Wilczy Szaniec
2) Święta Lipka
3) Leśniewo – śluza zaporowa
4) Mamerki – kompleks bunkrów
5) Giżycko – wieża ciśnień
6) Stanica żeglarska w porcie Rydzewo (jezioro Niegocin) – knajpka w stylu motocyklowym
7) Mrągowo – (np. miasteczko Mrongoville)
Kolorem zielonym zaznaczyłem polecane trasy

 

 

co jeszcze oprocz tego?

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to proponuję jako bazę wypadową Węgorzewo. Kamping "Rusałka" motocykl + jedna osoba z namiotem 32zł/doba. I jak Giżycko to koniecznie Fort Boyen. Ta śluza jest czynna? Bo jeżeli masz na myśli tą nieczynną, napewno jest ciekawa ale w tym samym rejonie jest śluza czynna, bliżej granicy tylko niepamiętam nazwy miejscowości.

Edytowane przez wajzer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...