Skocz do zawartości

Zabieranie prawa jazdy za rażące naruszenie kodeksu drogowego


Rekomendowane odpowiedzi

Już jest taki przepis by kamery miały homologację i były gdzieś tam zarejestrowane :)

inaczej nawet dobrej jakości nagranie może nie być wystarczające :) i to potrafi się obejść

 

Poważnie? Ja pierdziu...

A to dotyczy tylko takich przeznaczonych do samochodów/motocykli? A jakby pasażer nagrał telefonem?

 

 

Jak dla mnie to za jazdę pod wpływem powinni zabierać prawko, pojazd skonfiskować i sprzedać, a wpływy do budżetu. A kierującemu dowalić co się da. Bo z tym co jest obecnie to jak już tu kilka osób pisało - i tak będzie jeździć dalej.

Jasne zdarzają się osoby, które dnia następnego muszą wsiąść za kółko czy to z nagłej potrzeby czy nie i jeszcze z nich paruje. Ale to wtedy zawsze można pojechać na krew, jeżeli faktycznie piło się dnia poprzedniego to ten czas przejazdu powinien coś dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poważnie? Ja pierdziu...

A to dotyczy tylko takich przeznaczonych do samochodów/motocykli? A jakby pasażer nagrał telefonem?

 

 

Jak dla mnie to za jazdę pod wpływem powinni zabierać prawko, pojazd skonfiskować i sprzedać, a wpływy do budżetu. A kierującemu dowalić co się da. Bo z tym co jest obecnie to jak już tu kilka osób pisało - i tak będzie jeździć dalej.

Jasne zdarzają się osoby, które dnia następnego muszą wsiąść za kółko czy to z nagłej potrzeby czy nie i jeszcze z nich paruje. Ale to wtedy zawsze można pojechać na krew, jeżeli faktycznie piło się dnia poprzedniego to ten czas przejazdu powinien coś dać.

 

chodzi o coś takiego jak ochrona danych osobowych czy cuś takiego.Z

ze jak wrzuce np filmik z tobą jak mnie wyprzedzasz na podwójen ciągłej, i widać Twoje tablice to możesz mnie pozwać.

A gdzieś czytałem że gościu miał nagranie z kamerki jak go namierzyła policyjna Vectra po cywilnemu i mimo że na nagraniu widać prędkość GPS i nawet można obliczyć po słupkach przybliżoną prędkość to w sądzie przegrał bo kamerka nie miała jakiejś tam unijnej homologacji czyli nie mogła być dowodem w sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Nezka

 

Na Ciebie zawsze mozna w takich tematach liczyc.

:crossy:

Witam.

Dzieki KS :biggrin:

bo ja nienawidzę wszelkiej władzy i wszystkich przepisów przez ta władze ustanowionych ... które ograniczają moją wolność, które nie pozwalają mi robić to co chcę i lubię !!!..chociaż byłoby to "łamaniem prawa" wg tej władzy. Mam ją cała od góry do samego dołu w dupie!!!

 

Na drodze niestety musisz przelknac to co Ci stojkowy ….. tyle, ze poprzez argumentacje mozna czasami wypresfadowac, a jak nie, to sie takiego nszczy. Nie gra roli czy za komuny, czy w czasach dzisiejszych.

własnie o to chodzi ze to ten stójkowy mi mówi i ..niestety qrwa muszę to przełknąć...

jestem w 99,9% pewien ,że będzie miał racje jak mnie dopadnie, ale może się zdarzyć ten 0,01% , kiedy to ja będę miał racje a stójkowemu się nie spodoba to ze mam moto za 70tys ( jak to piszą w innym temacie ... może trafie na Łysego :biggrin: któremu się nie podobam) i wtedy co mam zrobić???

Pisać na Berdyczów???

Wg mojej opinii:

Nie policja wydała mi prawo jazdy.. tylko Starosta Powiatowy... Policja może tylko wnioskować o cofnięcie, sprawdzenie znajomości przepisów lub HGW o co , ale nie może mi zabrać uprawnień na 3 miesiące... wg mnie jest to bezprawie i jestem pewien ze za rok ..może wcześniej znajdzie się jakiś ogarnięty prawnik który to udowodni i Sąd Najwyższy znowu przyzna ,ze wcześniejsze działania były bezprawne... ale co zła narobią nadgorliwcy w Policji to narobią i tego niestety nie da się cofnąć... jak to było kilkakrotnie w przeszłości... i to mnie wqrwia...

pozdrawiam

nezka

Edytowane przez nezka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo ja nienawidzę wszelkiej władzy i wszystkich przepisów przez ta władze ustanowionych ... które ograniczają moją wolność, które nie pozwalają mi robić to co chcę i lubię !!!..chociaż byłoby to "łamaniem prawa" wg tej władzy. Mam ją cała od góry do samego dołu w dupie!!!

 

 

@ Nezka

 

 

Kurde, ja tez nienawidze jak mi legislatywa a co wazniejsze egzekutywa ogranicza moja wolnosc. Kiedys moglbym strzelac do mocno upigmentowanych a BGB mi tego zabrania, a zelastwo i dostateczna ilosc amunicji jest, ze tak powiem pod reka.

 

 

 

własnie o to chodzi ze to ten stójkowy mi mówi i ..niestety qrwa muszę to przełknąć...

jestem w 99,9% pewien ,że będzie miał racje jak mnie dopadnie, ale może się zdarzyć ten 0,01% ,

Nie policja wydała mi prawo jazdy.. tylko Starosta Powiatowy... Policja może tylko wnioskować o cofnięcie, sprawdzenie znajomości przepisów lub HGW o co , ale nie może mi zabrać uprawnień na 3 miesiące... wg mnie jest to bezprawie i jestem pewien ze za rok ..może wcześniej znajdzie się jakiś ogarnięty prawnik który to udowodni i Sąd Najwyższy znowu przyzna ,ze wcześniejsze działania były bezprawne... ale co zła narobią nadgorliwcy w Policji to narobią i tego niestety nie da się cofnąć... jak to było kilkakrotnie w przeszłości... i to mnie wqrwia...

 

 

 

Tu zgodze sie z Toba calkowicie. A w przypadku tego 0,1 % przelykasz idziesz wyzej i.... stojkowy jest na bruku lub buli do konca zycia.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A kto ma decydować skoro to on a nie sąd jest naocznym świadkiem wykroczenia. Dodatkowo to właśnie policjant drogówki jest teoretycznie wyszkolony do prawidłowego interpretowania wykroczeń.

 

Teoretycznie masz rację.

 

 

Już jest taki przepis by kamery miały homologację i były gdzieś tam zarejestrowane :)

inaczej nawet dobrej jakości nagranie może nie być wystarczające :) i to potrafi się obejść

 

 

Jeżeli byś jeździł za przeproszeniem jak debil i łamał wszelkie przepisy to lepiej by Ci ktoś zabrał lejce i ukrócił Twoje zapędy zanim zrobisz komuś krzywdę albo zabijesz.

 

Jak raz za coś zapłacisz czy coś stracisz że poczujesz to następnym razem zastanowisz się 3 razy zanim zrobisz podobną głupotę.

 

Mandaty w Polsce są czasem za niskie. Znam jednego gościa co chwalił się że jeździł bez prawka i dali mu tylko 500 pln złoty mandatu.

Teraz rosną na nim kwiatki... jakby wtedy dostał z 5000 pln mandatu i coś do odróbki to może by się zastanowił zanim wsiadł ponownie na moto czy do auta i popisywać się.

 

Jakbyś nie zarejestrował się na tym forum to nie dowiedziałbym się o takich smutnych historiach.

Otworzyłes mi oczy.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe pierwszy w wawie do oddania to bedzie Nogal za beemke... :D

 

a tak w ogole to uwazam ze panstwo zaplaci odszkodowania za te zatrzymane prawka ktore sad uwalil... :P:)

Edytowane przez mrbravo

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi o coś takiego jak ochrona danych osobowych czy cuś takiego.Z

ze jak wrzuce np filmik z tobą jak mnie wyprzedzasz na podwójen ciągłej, i widać Twoje tablice to możesz mnie pozwać.

A gdzieś czytałem że gościu miał nagranie z kamerki jak go namierzyła policyjna Vectra po cywilnemu i mimo że na nagraniu widać prędkość GPS i nawet można obliczyć po słupkach przybliżoną prędkość to w sądzie przegrał bo kamerka nie miała jakiejś tam unijnej homologacji czyli nie mogła być dowodem w sprawie

 

A tak mi się przypomniało. Jakiś czas temu ktoś chyba tutaj wstawiał filmik o dziadku, który chodzi z kamerą i nagrywa ludzi jak to jeżdżą bez pasów, rozmawiając przez telefon... itd. To dlaczego takie nagranie może być podstawą do ukarania? No rozumiem, ten dziadek jest świadkiem zdarzenia.

 

Tylko czekać aż oni te prawa jazdy będą musieli ludziom zwracać, i jeszcze pewnie odszkodowania jak ktoś się zdecyduje walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

uważacie że z takie coś nie należy im wszystkim zabrać prawa jazdy i dopierdolić z 10 000 mandatu ?

 

na szczęcie podobna ta k...a się rozbił. czego mu serdecznie życzyłem

http://tvnwarszawa.tvn24.pl/print/informacje,news,al-krakowska-bmw-m3-zatrzymalo-sie-na-slupie,55732.html

Edytowane przez cycoh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

chodzi o coś takiego jak ochrona danych osobowych czy cuś takiego.Z

ze jak wrzuce np filmik z tobą jak mnie wyprzedzasz na podwójen ciągłej, i widać Twoje tablice to możesz mnie pozwać.

A gdzieś czytałem że gościu miał nagranie z kamerki jak go namierzyła policyjna Vectra po cywilnemu i mimo że na nagraniu widać prędkość GPS i nawet można obliczyć po słupkach przybliżoną prędkość to w sądzie przegrał bo kamerka nie miała jakiejś tam unijnej homologacji czyli nie mogła być dowodem w sprawie

 

aż się zastanawiałem, skąd się takie bajdurzenie bierze. znaczy kto takie bzdety zmyśla

 

dane osobowe to zgodnie z ustawą informacje, które pozwalają jednoznacznie zidentyfikować konkretnego człowieka; ale w sposób dostępny, a nie z wykorzystaniem niejawnych baz danych, jak np. cepik. ergo nr rej nie jest daną osobową, bo nie może sobie obywatel samodzielnie i bez specjalnego dostępu sprawdzić z kim ma do czynienia

a pozywać... można każdego, pytanie tylko co z tym zrobi sąd. w tym przypadku - raczej nie widzę szans na skuteczną próbę skarżenia autora filmiku

 

co do rzekomo nieudanej obrony przed mandatem... pewnie jest to możliwe, ale raczej stawiałbym na wady prawne lub proceduralne takiej obrony. nie sądzę, żeby przyzwoity prawnik nie potrafił skutecznie użyć tego typu dowodów niewinności; co innego, jeśli podsądny był tak pewny siebie, że postanowił poprzestać na samodzielnej reprezentacji, wtedy się zgodzę że mógł sromotnie polec. ale przecież żyjemy w kraju, w którym każdy jest specjalistą w dowolnej dziedzinie, najlepszych mamy od piłki nożnej, medycyny chałupniczej i prawa tejże samej proweniencji

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek tu nie napiszecie to się nie boję (nad)interpretacji "rażącego naruszenia" bo jeżdżę tak aby mieć spokój.

Myślę, że jeśli nawet odrobinę przegnę to nikt mi prawa jazdy za przekroczenie do 20 kilometrów na godzinę zabierać nie będzie chciał.

W gruncie rzeczy uważam to za słuszne działanie. Mieszkając w Niemcowie przywykłem do setek fotoradarów nieoznakowanych, możliwości odebrania mi dowodu za stan pojazdu i odebrania prawka za brawurową jazdę.

Co za tym idzie poruszam się po drogach znacznie bezpieczniejszych bo inni też jeżdżą z większym rozsądkiem.

Nie wiem dlaczego tak wszyscy lamentuja z tego powodu. Nie chcecie bezpieczniejszych dróg, z których wyeliminuje się idiotów-samobójców co dostali w ręce najmniej odpowiednie narzędzie?

Nie róbcie już z policjantów takich idiotów co za wszystko będą Wam odbierać prawo jazdy. Z drugiej strony jak lecicie 200 na 50 to jak najbardziej sam bym odebrał prawko bo kierownik musi mieć coś nie po kolei pod deklem.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetlumaczyl bym to tak

 

Zly uczynek, to jak ktos Kali ukrasc krowa

 

Dobry uczynek jak Kali komus ukrasc krowa

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą Ci zabrać prawo jazdy np gdy przekraczasz podwójną ciągłą, potrąciłeś kogoś na pasach, lub spowodowałeś kolizję / wypadek drogowy i mimo ewidentnej winy nadal upierasz się za tym że to nie Twoja wina.

 

Panowie bez przesady za brak gaśnicy czy jazdę z telefonem przy uchu nie zabiorą PJ, za prędkość równeż..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...