Skocz do zawartości

wolno skuterkiem 50ccm wjechać na trasę szybkiego ruchu (np s-8 , s-14)?


michoa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

1. Szukałem nie znalazłem

 

2. Jak to jest i dlaczego ?? Czy za jazdę 40km/h można dostać mandat za tamowanie ruchu ??

 

PS: W tytule zabrakło znaku zapytania a nie mogę zmienić...

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to mozna, minimalna predkosc pojazdu w PL to Minimum 40 km/h

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mozna.

S-ki to drogi ekspresowe do ktorych dostep zgodnie z PoRD maja tylko pojazdy samochodowe. A pojazdy samochodowe to okreslony rodzaj pojazdu silnikowego. A pojazd silnikowy to bla bla bla, z wyjatkiem pojazdu szynowego i MOTOROWERU.

 

Taka prawnicza paplanina, ale niestety zabrania wjazdu motorowerem na autostrady i ekspresowki. Podalbym Ci zrodla, ale pisze z telefonu, to poczytaj dokladnie sam :)

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to mozna, minimalna predkosc pojazdu w PL to Minimum 40 km/h

 

:crossy:

Ale konstrukcyjna, a nie osiągalna:) Taka sytuacja....

 

jeśli zdawałeś test na kartę motorowerową to powinieneś wiedzieć... Może to dobrze, że wprowadzili prawko AM...

A co takiego pasjonującego i arcy trudnego było na kartę motorowerową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale konstrukcyjna, a nie osiągalna:) Taka sytuacja....

 

Nom :D Teoretyczna jest 45 (motorower) praktyczna licznikowa 65, ale mnie tam zdarza się jechać 40, nawet w niezabudowanym jak paliwa mało :D

 

 

Taka prawnicza paplanina, ale niestety zabrania wjazdu motorowerem na autostrady i ekspresowki. Podalbym Ci zrodla, ale pisze z telefonu, to poczytaj dokladnie sam :)

 

Spoko wierzę :D

Szukałem tego po internecie ale nie umiem znaleźć przepisu , po forach każdy pisze co innego.

Znalazłem jakiś podręcznik do prawa jazdy w domu i tam generalnie pisze tak że można to zinterpetować w ten sposób co ty mówisz , ale nie pisze nigdzie że motorower ma zakaz wjazdu na ekspresówkę, znalazłem coś takiego

 

Po autostradach i drogach ekspresowych można się poruszać tylko pojazdami mogącymi rozwinąć minimalną prędkość 40 km/h na równej, poziomej jezdni (dotyczy to też motocykli i samochodów ciągnących przyczepę).

 

ale to wciąż nie skreśla mojego skuterka , tylko musiałbym odpuścić sobie to 40 :D Ale nie będe ryzykował mandatem za biedny jestem i uznamy twoją wersje za prawdę.

 

Chodziło głównie o S-14, zaorali mi kawał lasu gdzie uprawiałem offroady to mówie skorzystam tymbardziej że fajny asfalt nie ma skrzyżowań , świateł , pieszych, rowerzystów , nie to co przez Pabianice, gdzie jeszcze jest tyle pięknych kobiet że ostatnio prawie koło zgubiłem jak wpadłem w 10cm zapadniętą studzienkę :D No ciężko się na drodze skupić :D Raz jak jechałem samochodem po s14 , kolibał się jakiś żbik czy sowa , z kolesiem w półorzeszku , właśnie po s14 , wszyscy go wyprzedzali(nawet ja :D ) ale to jedyny przypadek jaki widziałem no i nie świadczy on że wolno :D

 

 

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z reguły jak budują trasy pokroju S to wzdłuż nich powstają drogi lokalne, jest tak zrobione u mnie przy trasie S-7 chce sobie jechać eSką to jadę nią, nie to człapie się wzdłuż niej :)

 

Ale po drogach ekspresowych o autostradach nie można jeździć motorowerami.

Edytowane przez cycoh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michoa, sam dobrze wiesz ze miasto i internet posluguje sie swoimi prawami i teoriami. Brak wyraznego zakazu wynika poprostu z systematyki prawa, ktora ma w jak najwiekszym stopniu streszczac informacje, zeby kodeksy nie byly osiem razy grubsze. Czasem tez o tym zapominaja, jak np. przepis o paleniu tytoniu podczas prowadzenia pojazdu, gdzie w teorii jest zakaz, ale sa wyjatki zawierajace prawie wszystkich uzytkownikow drog z wyjatkiem kierowcy taksowki i autobusu przewozacych pasazerow i jeszcze kogostam. :) A wyzej wymienione 40km/h na autostradzie wcale nie jest rownoznaczne z nakazem jazdy >40km/h, tylko poprostu dopuszcza pojazdy ktore moga wiecej jechac. Od tak, zeby ktos sobie nie cisnal autostrada walcem 15 na godzine, bo szwagier zarejestrowal mu go na osobowke, zaraz po tym jak sasiadowi wpisal w dowodzie od Kama3 DMC do 3,5T :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...