Skocz do zawartości

Alternator czy regulator?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wcale nie mało. Skoro jest jednakowe napięcie na każdej fazie to altek jest ok. Jeszcze można by pomiaru miedzyfazowego dokonac z podpiętą zarówką 100 wat do mierzonej pary. Regler leży i kwiczy.

Monter , miałem na mysli końcowy wynik - łądowanie na aku.

 

Do autora - czy silnik pracuje równiej i spokojniej bez podłączonego alternatora ?Wiem ze nie gaśnie .

O co chodzi - jeśli regulator puszcza zmienne a przewód z regla dociera nie bezpośrednio do aku tylko do jakiejś skrzynki bezpieczników to znaczy że masz słabe połączenie elektryczne - skrzynka bezpieczników <--> akumulator skoro przepływ prądu wywołany napięciem zmiennym z regla jest w stanie "pokonać " solidne i sztywne źródło napięcia jakim jest aku i wyzerować chwilowo napięcie w instalacji co gasi motocykl.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janosikkk. Silnik pracuje bez alternatora nieco lepiej lecz jak dodam gazu to tak to sa zrywy po czym zgasnie. Jak sie nim przejade na odcinku 1km oczywisci z podpietym alternatorem to przez pierwsze 500m jedzie tak jak powinien nic sie nie dzieje, przez nastepne 500m zaczyna zrywac szarpac , nastepuje jakis spadek napiecia i gasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak odepniesz regulator całkowicie (nie tylko altek ale i +, - ) to tez zgaśnie w trakcie przejaźdżki ?



Pytam bo piec chodzi jakby od 98 nic nie było przy nim robione.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janosikkk. Silnik pracuje bez alternatora nieco lepiej lecz jak dodam gazu to tak to sa zrywy po czym zgasnie. Jak sie nim przejade na odcinku 1km oczywisci z podpietym alternatorem to przez pierwsze 500m jedzie tak jak powinien nic sie nie dzieje, przez nastepne 500m zaczyna zrywac szarpac , nastepuje jakis spadek napiecia i gasnie.

 

 

Wymieniłeś akumulator na nowy czy nadal katujesz sprzęt na złomowej baterii ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jesteś na dobrej drodze do spalenia alternatora.

W jaki sposób ma spalic alternator przy odpiętym regulatorze ? Przy 5tysiach jest 50V /faza , przy 10 tysiach można się spodziewać 100V a to i tak baardzo daleko od napięć przebcia izolacji drutu czy przewodów .

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób ma spalic alternator przy odpiętym regulatorze ? Przy 5tysiach jest 50V /faza , przy 10 tysiach można się spodziewać 100V a to i tak baardzo daleko od napięć przebcia izolacji drutu czy przewodów .

 

 

przeczytaj jego post #35 a potem napisz coś mądrzejszego

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...