Skocz do zawartości

KLR 600 90' - silnik przerywa + kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od niedawna jestem posiadaczem takiej wydumki, Supermoto na bazie Yamaha TTR 600 z silnikiem KLR 600 (rozrusznik), ktos miał taki pomysł i dość sprawnie mu to wyszło, moto użytkowałem głownie na ulicach, przejechałem może z 400 km. W ten weekend wybrałem sie w lekki teren, i teraz problem z przerywaniem, tak jakby ktoś na chwile odłączał prąd, głownie przy równych obrotach, przy dodaniu gazu moto wkręca się ładnie. Podczas przejażdzki napotkał nas deszcz ( jeżdziłem z kumplem) i dobre pół godziny stał na deszczu. Mimo tego odpalał normalnie, przejechałem jeszcze z 50km odstawiłem, i teraz chodzi nierówno, silnik cały suchy. Od czego zacząć? Świeca? Gaźnik? Warto kupić irydowa świecę?

 

 

Druga sprawa to strzelanie w tłumik, pomaijając ww. usterkę, podczas jazdy gdy silnik schodzi z obrotów za każdym razem strzela w tłumik czy to normalne? Tłumik jest przerabiany i wyjątkowo głośny a co za tym idzie przy strzałach przyprawia starsze panie o zawał podczas jazdy po mieście. Kolega ma KLX-a 650 i u niego tez strzela ale nie zawsze.

 

 

...i jeszcze jedno, na gaźnik założony jest stożkowy filtr powietrza, nie wiem na cholerę, który moim zdaniem może zasysać nie doi końca czyste powietrze, tym bardziej w terenie lub deszczu, jaki filtr byście polecili?

 

Z góry będe wdzięczny za wszelkie porady.

Pozdrawiam

Edytowane przez Suchy GSXR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałem czasu sprawdzic przewodów, gaźnik zostawie na później, zdążyłem tylko wyjąć świecę, nie wyglada zachęcająco:

 

https://lh6.googleusercontent.com/-FSpC7s8Beeg/U3pkhCBQMCI/AAAAAAAACDM/URyAbyNOiLY/w358-h477-no/20140519_204618.jpg

 

przerwa ledwie widoczna

 

https://lh5.googleusercontent.com/-wgwcFZb57VQ/U3pkdCywiqI/AAAAAAAACDE/IkbTP7QTCBQ/w636-h477-no/20140519_204418.jpg

 

iskra słaba, fioletowo-żółta i generalnie "lata na boki"

 

tu filmik jak iskrzy: (troche słaba jakość) https://plus.google.com/u/0/photos/107779378492741580466/albums/6015230510084590081#photos/107779378492741580466/albums/6015230510084590081/6015230513264623874?pid=6015230513264623874&oid=107779378492741580466

 

 

 

 

korzystając z tematu chciałbym się dowiedzieć do czego jest ten mały czarny wężyk przy gaźniku zaślepiony śrubą imbusową?

(ten grubszy i dłuzszy obok to zasilanie paliwa)

https://lh3.googleusercontent.com/-InBIFawkrHo/U3ps5sYYuGI/AAAAAAAACDs/qToyUGw3PHo/w636-h477-no/20140519_204942.jpg

Edytowane przez Suchy GSXR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki, widac, że świeca jest okopcona, możliwe, że jest za bogata mieszanka, w pierwszej kolejności zmienie świecę,

NGK są złe?

 

A co z tym gaźnikiem gdzie jest regulacja składu mieszanki? Czy możliwe, że nie przepala wszystkiego i strzela w tłumik?

no i do c zego ten zaślepiony króciec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to spodziewałem się że mieszanka będzie za uboga ze względu na ten filtr powietrza. Najpierw pojeździj trochę na nowej świecy i zobacz jaki będzie miała kolor. Możliwe że stara jest okopcona bo słaba iskra nie dawała rady przepalić wszystkiego. A na nowej świecy będzie ok. NGK nie polecam bo łatwo trafić na podróbkę.



P.S. zaznacz króciec strzałką.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://lh5.googleusercontent.com/-RpdX8UpdEN8/U3tYVpa5pKI/AAAAAAAACFA/DAXo3xUtyfI/w346-h260/ga%C5%BAnik+klr.jpg

 

też tak myślę, że to od podciśnienia ale wole się upewnić ;) w baku jest tylko jedno wyjście.

 

a gdzie w takim razie jest regulacja składu mieszanki? Ktos sie orientuje na ile obrotów ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

porcelanka czarna sucha, po oczysczeniu szczotka drucianą szarożółta

na jaką świece wymienić? Denso (taka jak jest) czy NGK DPR8EA-9 ?


Denso X24EPR-U9 będzie pewniejszym wyborem.Czyszczenie świec szczotką drucianą to sabotaż i ogólnie wieś. Nie robimy tego. Co do filtra stożkowego to może być od chińskiego szitu, który nie nadaje się nawet do odkurzacza poprzez tunigowy do Cinquecento aż do drogich filtrów. Takie filtry wymagają okresowego mycia i nasączania odpowiednim olejkiem.Nie wiadomo co tam masz, generalnie w kierunku zubożenia mieszanki. Do tego pusty tłumik, nic dziwnego, ze strzelał i jak to było zestrojone. A jest niby bogato na świecy, może ssanie się zawieszało albo kierownik je włączał, żeby ratować sytuację, może przydałoby się mycie.
 

Edytowane przez J.Pastor

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rgulacja skladu mieszanki moze byc z boku, z gory albo z dolu gaznika, albo moze byc zaslepiona jesli to wersja amerykanska.

Widze ze nie widze rowniez sruby regulacji wolnych obrotow, ktora ktos sprytnie wykrecil z jarzma plytki poruszajacej przepustnica :).

Tak ze wolne wisza ci na lince gazu co nie jest pozadanym rozwiazaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świecę wyczyściłem, żeby zobaczyć czy nie ma uszkodzeń poza tym idzie do kosza bo dzisiaj odbieram nową ( denso) zobaczymy czy bedzie lepiej

ale dobrze wiedzieć, żeby tego nie robić ;)

 

filtr obstawiałbym na chińszczyznę bo tego pewnie 90% w PL jest, rzezczywiście jest brudny, wymyje i naoliwię, zastanawiam sie nad założeniem na niego jakiejś obudowy ( stożka) tak, zeby od strony koła szparammi nie dostawało się błoto/woda, ewentualnie nałożuyć gąbkę, powród do oryginalnego air boxa nie wchodzi w gre bo nie ma miejsca :banghead: ktos przerobił na SM i nie myślał o terenie.

Regulacji poszukam ale nie wiem czy bede ja ruszał, rozumiem, że skład mieszanki ustawia się juz na rozgrzanym silniku?

 

 

"

Widze ze nie widze rowniez sruby regulacji wolnych obrotow, ktora ktos sprytnie wykrecil z jarzma plytki poruszajacej przepustnica :).

Tak ze wolne wisza ci na lince gazu co nie jest pozadanym rozwiazaniem. "

mógłbyś jaśniej :dry: co gdzie wkręcic, żeby było jak powinno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...