Skocz do zawartości

Bezwypadkowy motocykl ściąga w prawo.


Rekomendowane odpowiedzi

A lagi w półkach są równo osadzone? Może na starych oponach nie ściągało bo były tak dojechane.

Ja bym zrobił jak wueska pisze ... tabula rasa. Także ściąganie i bicie wyciągnąć ze wspólnego mianownika i potraktować jak dwa osobne problemy.

Aha ... VFRa ściągała cały czas, a nie tylko przy hamowaniu. Przy przepychaniu nawet nie było czuć, że lekko trzyma hamulce, a jak puściłeś kiere to powoli skręcała w prawo. Z początku zrzucałem to na nachylenie drogi dopiero po jakimś czasie kumpel stwierdził, że to trochę zbyt natrętne jak na jego gust i miał rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A lagi w półkach są równo osadzone? Może na starych oponach nie ściągało bo były tak dojechane.

Ja bym zrobił jak wueska pisze ... tabula rasa. Także ściąganie i bicie wyciągnąć ze wspólnego mianownika i potraktować jak dwa osobne problemy.

Aha ... VFRa ściągała cały czas, a nie tylko przy hamowaniu. Przy przepychaniu nawet nie było czuć, że lekko trzyma hamulce, a jak puściłeś kiere to powoli skręcała w prawo. Z początku zrzucałem to na nachylenie drogi dopiero po jakimś czasie kumpel stwierdził, że to trochę zbyt natrętne jak na jego gust i miał rację.

Sprawy organoleptyczne wykluczyłem czyli nierówne napięcie wstępne, odadzenie na półkach.

Tylko, dlaczego motocykl z jedną tarczą nie ściąga przy hamowaniu? Jeden czort z której strony hamujesz. To jednoślad, nie wieloślad.

No ale, skoro wali mi przy hamowaniu to muszę się przyjrzeć hamulcom. Dopiero w sobotę ogarnę się z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie skrzywiona była ośka przedniego koła, dokładnie 1mm odsunięcia od osi prostej i występowało lekkie ściąganie w prawo.

Nigdy bym się nie kapnął , że to moze byc przyczyną ale kiedy ostatnio demontowałem lagi do wymiany uszczelniaczy ,zauważyłem jak wykręcana ośka powoduje delikatne przechylanie koła raz w lewo raz w prawo...po zamontowaniu nowej ośki problemu ze ściąganiem już niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieszę wywołany do tablicy dlaczego motocykl ściąga mimo jednej tarczy. Jak wiemy żeby utrzymać prosto motocykl wężykuje to następstwo zjawiska żyroskopowego w kołach pojazdu, zaburzenie ruchu żyroskopowego powoduje ściąganie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieszę wywołany do tablicy dlaczego motocykl ściąga mimo jednej tarczy. Jak wiemy żeby utrzymać prosto motocykl wężykuje to następstwo zjawiska żyroskopowego w kołach pojazdu, zaburzenie ruchu żyroskopowego powoduje ściąganie

Czyli każdy jednotarczowy ściąga przy hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź listwą lub sznurkiem jednośladowość kół , może te znaki na wahaczu nie są dokładne ? Jak się raz ustawi na początku przy nowych oponach czy łańcuchu , to potem przy naciąganiu łańcucha obie śrubki podkręcasz o taki sam kąt .

Łozyska kierownicy oraz ich regulacja - OK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednośladowość będę sprawdzać wkrótce.

Dziś sprawdziłem łożyska główki ramy, idealne. Nikt, nigdy tam nie zaglądał.

Łańcuch jest ustawiony identycznie w drugim GSRze, który mam w "bliskości" i jedzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bicie na tarczy osiem setek, bicie na drugiej dziewięć setek (instrukcja sugeruje wymianę przy 0,30mm). Specjalnie na hamowaniach się nie znęcałem nad nimi, rantu zero, a dziwki się pogięły. Bicie na ośce koła przedniego 0,02mm.

 

Składam wszystko do kupy, czyszczę tłoczki, smaruję i obadamy jak jedzie.

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile mięsa mają te tarcze teraz? W cebrze tarcze miały 0,33mm w najcieńszym miejscu (0,02 poniżej granicy serwisowej) i gieły się w trakcie hamowania. Im dłużej hamowałem tym bardziej biły.

Też mi się wierzyć niechce, że dyche bicia da się wyczuć na klamce.

Nadal ściąga ... tylną ośkę też sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...