Skocz do zawartości

Problem HONDA CB 500 - gaśnie, gotuje się, paliwo w oleju.


mario1990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Jestem od niedawna posiadaczem Hondy CB 500, niestety długo się nią nie nacieszyłem , ponieważ nadeszły problemy z silnikiem

Przez kilka pierwszych dni wszystko było ok. , silnik wkręcał się na obroty i dawał dużo frajdy. Następnie przez tydzień stał i nie był odpalany, w weekend chciałem go uruchomić niestety kręcił kręcił ale zapalić nie mógł , a co najdziwniejsze z przewodu odpowietrzającego zaczęło tryskać paliwo. Po odkręceniu wlewu oleju, paliwo wylało się z silnika o.O

Opróżniłem miskę oleju, wymieniłem olej założyłem nowy filtr paliwa, silnik odpalił niestety nie wkręcał się na obroty tak jak wcześniej był bardziej zamulony. Trochę pojeździłem ok. 40 min po czym zauważyłem , że woda się zagotowała mimo tego , że wiatrak od chłodnicy się włączył.

Kolejnym problemem jest to , że jeździ ok. 15 min i staje dusi się bez paliwa, w filtrze paliwa pusto dopiero jak przedmucham przewód odpowietrzający zaczyna lecieć paliwo do filtra paliwa. Zapełni się odpali pojeżdżę 15 min i dalej to samo.

 

Z czym mam problem :

- silnik chodzi trochę i gaśnie ponieważ nie leci paliwo ze zbiornika , nie ma reguły na to kiedy leci a kiedy nie.

- układ chłodzenia się gotuję ( gdzieś czytałem , że może być przyczyną wadliwa pompa wody i nie ma obiegu płynu chłodzącego)

- jak dłużej stoi bez jazdy paliwo dostaje się do oleju

 

Myślałem o wymianie gaźnika i pompy wody pytanie tylko czy faktycznie to będzie przyczyną moich problemów ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to jest odpowiedź która tylko mnie podłamuje. Odprowadziłem go do znajomego mechanika ale samochodowego , pytanie co powinienem wymienić ,aby problemy ustały ?

ps Jaki może być koszt naprawy tego u mechanika?

 

A buty naprawiasz u krawca ? zegarek u kowala ?

Może chciałbyś wiedzieć ile będą kosztowały poprawki po tym mechaniku ?

normalnie ręce opadają :banghead:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A buty naprawiasz u krawca ? zegarek u kowala ?

Może chciałbyś wiedzieć ile będą kosztowały poprawki po tym mechaniku ?

normalnie ręce opadają :banghead:

Niestety to było jedyne rozwiązanie Hondę mam na wsi gdzie raz na jakiś czas przyjeżdżam, a w okolicy nie ma żadnego fachowca od motocykli.

 

Gdybym miał możliwośc już dawno bym go oddał w odpowiednie ręce i nie pisał dzisiejszego postu. Jednak chciałbym go uruchomić , dlatego tu się zwróciłem o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie najtaniej będzie przetransportować ten motocykl do najbliższego warsztatu motocyklowego w okolicy tej wsi.

Napisz nazwę wsi a ktoś z okolicy na tym forum podpowie gdzie masz go odstawić bo na tym forum niestety nie znajdziesz wróżki która z góry powie ile trzeba zapłacić.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, w takim razie poszukam czegoś , jeśli ktoś jest z rejonów właśnie Koniecpola woj. śląskie to proszę o info.

 

Gdy zostanie naprawiony postaram się szczegółowo opisać co było przyczyną usterek, aby inni mieli jakieś wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...