Skocz do zawartości

przewóz dziecka na motocylku przepisy


Gość Neti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Użyj opcji szukaj.

 

A jak nie chcesz to:

kodeks drogowy reguluje jedynie kwestię prędkości motocykla w odniesieniu do wieku dziecka, a zatem dziecko do 7 lat to prędkość do 40 km/h.

Poza tym dziecko obowiązują te same zasady co dorosłego. A zatem dziecko nie może być pijane :icon_twisted: i musi mieć kask.

Czy wieziesz je na zbiorniku czy na siedzeniu z tyłu - twoja brocha :buttrock:

 

Szacuneczek

Dzięki za informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, dałbym głowe ,że kiedyś czytałem gdzieś ze dzieci do lat 7 muszą być przewożone z przodu, przed kierującym, a powyżej już z tyłu.

" Miałem kiedyś kobietę, za którą dałbym sobie obciąć rękę, i co? i teraz k.... nie miałbym ręki !!!"

 

wiesz gdzie to czytaleś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Może to juz było, ale czytam przepisy o ruchu drogowym i nie mogę znaleźć takiego tematu - od jakiego wieku możemy przewozić motocyklem, jako pasażera dziecko?. Nie chodzi tu o boczny wózek.

Rozumie się, że dziecko siedzi i dostaje do podnóżek, ale czy mówi się o jakimś wieku ? :D

Dzięki za info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie dobrze Klaudiusz tylko że w przepisach nie ma mowy gdzie ma niepełnoletni siedzieć - reszta prawie się zgadza . pzdr

 

pogmerałem troszku i znalazłem tak dla uporządkowania informacji :buttrock:

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=53878&hl=

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=45509&hl=

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?showtopic=43352&hl=

Edytowane przez EEEmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 4 lat przed sobą i do 40km/h(wszędzie), powyżej 7 roku życia na miejscu pasażera (bez ograniczenia 40 km/h wszędzie), no chyba że coś poknociłem :buttrock:

 

A pięcio i sześciolatki to co ... czarna dziura ( prawna ) ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pięcio i sześciolatki to co ... czarna dziura ( prawna ) ????

 

Zbycho, bystrzaku jeden :cool: według mnie mogą siedzieć z tyłu ale do 7 lat ograniczenie do 40 km/h.

 

p.s. w Katalogu LUISA widziałem fajny patent, taki jakby fotelik dla dzieciaka, montowany(za pomocą pasów) na miejsce pasażera, powoduje to że dzieciak nie zsunie sie do tyłu lub na boki :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...