Skocz do zawartości

XR 600 gaźniki


Przemal XR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem jest tego typu że honda z 86r na podwójnym gaźniku, nie ma tyle mocy co powinna w górnym zakresie obrotów, w dolnym jest idealnie. Czasem zdarza się że moc jej wraca, towarzyszy wtedy charakterystyczne buczenie w air boksie i nagle dostaje kopa. Gaźniki czyszczone, filtr wymieniony.

 

Ciekawi mnie jeszcze jedno, czy obydwie iglice w tych gaźnikach powinny być takie same ? Bo ja w tym właśnie gaźniku od górnych obrotów mam grubszą iglice. Natomiast średnica dysz jest taka sama.

 

I jeszcze jedno, o ile obrotów powinna być odkręcona śrubka od mieszanki ? Ja mam obecnie na 1,5 obrotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na luzie jest to samo, wczoraj własnie to testowałem nawet jadąc wciskam sprzęgło odkręcam gaz i jest buuuuu, tak jakby nie dostawał paliwa z drugiego gaźnika a prędkość max 80km/h, więc coś jest nie tak.

Tak to odpala pięknie, z dołu rwie jak trzeba.

 

Jak moto kupiłem to już tak było, ogólnie ktoś zrobił w niektórych miejscach niezłą rzeźbę, więc może i w gaźniku jest coś nie tak....

Edytowane przez Przemal XR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem jest tego typu że honda z 86r na podwójnym gaźniku, nie ma tyle mocy co powinna w górnym zakresie obrotów, w dolnym jest idealnie. Czasem zdarza się że moc jej wraca, towarzyszy wtedy charakterystyczne buczenie w air boksie i nagle dostaje kopa. Gaźniki czyszczone, filtr wymieniony.

 

Ciekawi mnie jeszcze jedno, czy obydwie iglice w tych gaźnikach powinny być takie same ? Bo ja w tym właśnie gaźniku od górnych obrotów mam grubszą iglice. Natomiast średnica dysz jest taka sama.

 

I jeszcze jedno, o ile obrotów powinna być odkręcona śrubka od mieszanki ? Ja mam obecnie na 1,5 obrotu.

W tak leciwym sprzęcie fabryczne nastawy niewiele dadzą -trzeba regulować doświadczalnie patrząc na kolor świecy.

Co do samego zachowania w górnych partiach obrotów,to zwróć uwagę jak wygląda świeca po takim buuuuu :)

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dzisiaj zauważyłem, że ten gaźnik odblokowuje się gdy już moto dobrze się rozgrzeje ok 30 minut jazdy. A dzisiaj miałem taką historię że pojeździłem z pół godziny, gaźnik się odblokował, a już pod koniec jazdy tak jakby przerzuciło się wszystko na gaźnik wolnych obrotów... Nie chciał trzymać obrotów, po odpuszczeniu gazu były strzały z wydechu i waliło w gaźnik.... Natomiast w górnym zakresie szedł idealnie.

 

O co chodzi ???? świecy już dzisiaj nie sprawdzałem, ale można się domyślać że raczej nie jest w kolorze prawidłowym....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Sory że dopiero teraz piszę, ale moto stało w garażu a ja byłem w rozjazdach.

 

Tak wygląda świeca

9c98b7f50e35ebcem.jpg

 

Co więcej, zauważyłem ostatnio że z pod głowicy wywala mi olej, zatem czeka mnie pewnie wymiana uszczelki pod głowicą...

Edytowane przez Przemal XR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradnik ;) Głowica już zdjęta ( jak wspominałem wcześniej, były wycieki oleju w okolicy kolektora wydechowego), nie wygląda najgorzej, gniazda zaworowe całe, zawory również, tłok nowy ( jednak poprzedni sprzedawca nie kłamał że wymieniał tłok ), szkoda tylko że poskładał wszystko na starych uszczelkach...

Mam zamiar kupić taki komplet http://allegro.pl/top-end-uszczelek-honda-xr-600-r-nowe-rybnik-i4155400343.html

warto ???

 

I czy składać głowicę i pokrywę zaworów na sylikon, czy tak jak przykazano na samych uszczelkach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...