Skocz do zawartości

Gwint "gniazda" lusterka :(


Maciek_k03
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć:

nie miałem lusterka, dzis sobie kupiłem, i chciałem je przypocować, ale tam gdzie jest to gniazdo do wkręcenia lusterka gwint jest zajechany i lusterko samo wypada :buttrock: :crossy: :evil: probowalem juz gwintownikiem, ale to nic nie dało. czy da sie cos z tym zrobić ? moze jakis patent ? czy będę musiał kupować cały ten drążek od sprzęgła gdzie jest gwint ? ile to moze kosztować. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba tego zmieniać! Są dwie metody:

- przegwintować otwór na M12 i do drążka lusterka przyspawać kawałek grubszego drutu z gwintem M12

- albo wstawić tulejkę w ten otwór, ewentualnie wtedy można założyć lusterko od simsona- tam drążek ma gwint M8 (wtedy ścianka tulejki będzie miała możliwą grubość)

Ale myślę, że pirwsza metoda jest prostrza, o ile w miarę estetycznie uda się przyspawać ten drut!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedni klej-epoxdowy np. poxipol ten szary-dokladnie rozmieszany z minimalnie wiekrza czescia utwardzacza, odtlusc dziure i wpakuj tyle zeby sie dobrze osadzil na sciankac i zebys mugl go potem odwiercic i nagwitowac, moze tez byc poxilina uzyta w identyczny sposub, poczytaj ulotke tam sa wskazowki dotyczace obrabiania

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tez mialem taki problem :buttrock:

Kombinowalem na różne sposoby (moze poxipol, moze tuleja, moze gwintowanie)

Ale doszedlem do wniosku ze najprosciej bedzie kupic nowy element.

20zł w kieszeni mniej i problem z głowy :evil:

Pozdrawiam :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem ten klej spawanie na zimno zaklejiłem cały otwur,po wyschnieciu wywierciłem dziure i nagwintowałem odnowa i trzyma. Tylko przed zalaniem klejem rozwierc ten stary na wiekszy tak aby wiecej kleju tam wlazło i zeby gwint w kleju był gróbszy.

 

Gwozdziu nie wiem czy tak taniej bedzie wymienic pompe hamulcowa bo wałasnie tam mi poszedł gwint

 

pozdro @

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M@łpeczko

Maciek k03 miał problem z obejma sprzegla, i ta rada była dla niego :crossy:

Jesli poleciał Ci gwint lusterka przy pompie, to wiadomo, ze lepiej przegwintowac niz kupowac nowa. Nie miej wiec prosze do mnie pretensji o to ze udzielam odpowiedzi na pytanie zadane przez Macka (o "Twojej Pompie" :evil: nic w tym temacie nie widzialem)

 

Pozdrawiam :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rysiek24

mi juz pare razy poszedl gwint zly pomysl zrobili z lusterkiem montowanym w obejmie sprzegla lub pompy hebla powinno byc montowane osobno no ale nie w tym zecz ja daje pompe do spawacza alu on zaspawuje otwor z gwintem potem rozwiercam i gwintuje i mam jak nowe ;) ;) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...