Skocz do zawartości

Tarcze hamulcowe - dopuszczalne bicie?


konrad1f
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki wszystkim za konkretne dane choć totalnie różne :P - dwie setki a trzy dziesiątki to totalna rozbieżność

chodzi mi o tarcze pływające (tzn z nitami) konkretnie od RC36 II/SC28/PC31 i parę innych miało takie same

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest bo prawie każdy podaje jakieś wartości z kosmosu których nie da się sprawdzić.

Tarcza w procesie produkcji jest obustronnie wyrównywana i nawet 0.001mm jest poza tolerancją.

A podawana dopuszczalna wartość bicia nie dotyczy samej bieżni po której pracują klocki w trakcie hamowania.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem plan aby zmierzyć na maszynie wspołrzędnościowej ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma możliwości zmierzenia używanej pływającej tarczy hamulcowej. Kwestia tego co się dzieje podczas hamowania. Ja z reguły jak czuję że bije klamka podczas hamowania to tarczę kwalifikuję do wymiany. Oczywiście można sobie jeździć, własciwie turlać bo bezpieczne to już na pewno nie jest. Bicie jest wynikiem albo wcześniejszej przygody z podłożem albo czynnków termicznych typu wjazd sprzętem z rozgrzaną tarczą w kałużę. Są magicy którzy prostują tarczę, stanowczo odradzam takie zabiegi. Natomiast jeżeli ma luz można pokusić się o wymianę tulejek. W serwisie 50 zeta za szt :) . Tak że jak jest bicie to trzeba wymieniać, używki albo zamienniki a wszelkaie narzędzia pomiarowę schować do pudełka. A tak przy okazji bicia tarcz to po nawet niedługiej jeździe kilka set km skończy nam się pompa hamulcowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma możliwości zmierzenia używanej pływającej tarczy hamulcowej. Kwestia tego co się dzieje podczas hamowania. Ja z reguły jak czuję że bije klamka podczas hamowania to tarczę kwalifikuję do wymiany. Oczywiście można sobie jeździć, własciwie turlać bo bezpieczne to już na pewno nie jest. Bicie jest wynikiem albo wcześniejszej przygody z podłożem albo czynnków termicznych typu wjazd sprzętem z rozgrzaną tarczą w kałużę. Są magicy którzy prostują tarczę, stanowczo odradzam takie zabiegi. Natomiast jeżeli ma luz można pokusić się o wymianę tulejek. W serwisie 50 zeta za szt :) . Tak że jak jest bicie to trzeba wymieniać, używki albo zamienniki a wszelkaie narzędzia pomiarowę schować do pudełka. A tak przy okazji bicia tarcz to po nawet niedługiej jeździe kilka set km skończy nam się pompa hamulcowa.

 

OK - to może napiszę o co chodzi bo dużo tutaj niepotrzebnego moralizowania.

Chcę kupić (właściwie kupiłem) używane tarcze hamulcowe. Jako, że motocykla nie mam pod ręką i nie będę w stanie od razu sprawdzić tarcz podczas jazdy na motocyklu (jeszcze nie skończony) a mam "gwarancję rozruchową" chciałem je po prostu zmierzyć i na tej podstawie ocenić ich stan oraz zaakceptować bądź odesłać.

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak już jaśniej :) . Poproś o dłuższą gwarancję rozruchową bo tego nie sprawdzisz na sucho. Jedynie jak przykręcisz do koła,wsadzisz piastę i nim zakręcisz na stojaki to optycznie przy sprawnym oku możesz dostrzec czy nie ma bicia. Przynajmniej ja tak robię. A reszta w praniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasno było od początku - pytałem tylko i wyłącznie o konkretne dane

co do osądów typu "Wg mnie nie ma możliwości zmierzenia używanej pływającej tarczy hamulcowej" albo "Poproś o dłuższą gwarancję rozruchową bo tego nie sprawdzisz na sucho" - z tym bym sobie akurat poradził ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...