Skocz do zawartości

Turystyk dla 2 osób duży wybór , Co wybrać ?


Rekomendowane odpowiedzi

Minus - to nie bardzo lubi zakręty, bo to ciężki motocykl, ale daje radę

 

Kamin, miekka faja jestes i tyle :) tankbag, 3kufry i plecak. Moto w pelnym obciazeniu - pozamykane gumy i przytarte buty :p

 

Wysłane z ElDżi Optimus Dżi

 

 

-------------------
Pozdro Herdi

Śrubkomistrz w serwisie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamin, miekka faja jestes i tyle :) tankbag, 3kufry i plecak. Moto w pelnym obciazeniu - pozamykane gumy i przytarte buty :P

 

Nie taka ''miekka'' jeśli w tym wieku jeszcze nią jeżdżę :biggrin:

 

Wysłane z ElDżi Optimus Dżi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każda sroka swój ogon chwali - także polecę st1100 ;)

co prawda na dobry egzemplarz musiałbyś dorzucić ok. 1kzł ale propozycje z pierwszego posta bije na głowę w zakresie wymagań, które zostały określone

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co ma do tego brzuch?

motocykl jak najbardziej także dla młodzieży, na goomę idzie, ciasna gymkhana jej niestraszna, w szybszych winklach prowadzi się poprawnie (ok 2:04 na Poznaniu) ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no u gumie to nie myślę ;) w sumie to za 6 tys można coś znaleść , jaka waga i spalanie ? .Miałeś wcześniej Afrykę , skąd taka zmiana ?

Co myślicie o tym :

tablica.pl/oferta/yamaha-xj-900-s-diversion-CID5-ID4z5pJ.html#15c7421063

 

Na zdjęciach wygląda super cena tez super , możę być jakiś haczyk ?

Linka od licznika - może wiązać się też z napędem :biggrin: , może ktoś zna sprzęt ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd zmiana? - tak sobie uwidziałem :) a Afryka się po prostu skończyła

chciałem albo VFR750 RC36 albo ST1100

w jeden dzień oglądałem obie i zdecydowałem się jednak na Europę - i nie żałowałem

waga ok. 300kg., wersja z systemami parę kilo cięższa niż bez, niemniej waga przeszkadza tylko przy przepychaniu, nawet w ciasnych manewrach jeśli motocykl jedzie - jest stabilny

spalanie - od ok.5,2l (tempo spacerowe ok. 100-110km/h w trasie) do 8-8,5 przy tempie autostradowym (180-190), średnio w mieście przy dynamicznej jeździe ok. 6,5l

smutno było jak sprzedawałem ;)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ST 1100 , szczerze mówiąc to mi się tak cicho marzy , ale z kasą cienko . A wiadomo że pakiet startowy by się przydał .Swoją drogą do VFR 750 muszę się przekonać , ten silnik jednak ma coś w sobie ;) Da rade bez stresu przelecieć 600 km VFR z pasażerem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdę mówiąc ja ciągle myślę o vfr 750 - ale pierwszą modyfikacją byłaby zmiana kierownicy na zwykłą - taką jak mają w swoich japońscy milicjanci

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XJ900 a Bandit1200 to kilkanaście lat różnicy w konstrukcji - a to dużo. Xj przy dużym B jest powolna. Oba są Ciężkie, xj może wygodniejsza, ale wszystkie inne aspekty przeważają za banditem. Lepiej dołożyć te 500-600zł (to raptem 4 baki paliwa) i kupić coś nowszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja napiszę co nieco o GSX 750 ;) Ze wszystkich wymienionych sprzętów odniesienie mam tylko do XJ 600. Pozycja kierowcy prawie identyczna i wygodna, w GSX jedynie siedzę ciut bardziej wyprostowany - mam całe 176 cm wzrostu i dla mnie gabaryty moto sa idealne. Czuć więcej mocy i przede wszystkim momentu w stosunku do XJ600, zwłaszcza przy niższych obrotach, co bardzo umila jazdę na trasie - nie trzeba tak często biegami wahlować jak w XJ. Hamulce też bardzo fajne, dwie tarcze z przodu na prawdę dają radę. Silnik, zawieszenie, hamulce moim zdaniem idealne pod turystykę, o ile nie zjeżdżasz zbyt często z asfaltowej drogi ;) Spalanie też mnie mocno zaskoczyło - przy spokojnej jeździe w trybie mieszanym, trochę miasta trochę trasy (z reguły przelotowa do 140) i mieszczę się w 6 litrach. Tylko raz nieznacznie przekroczyłem 7, ale 70% drogi jechałem autostradą (z pasażerką i kufrem) z przelotową rzędu 160-180. Natomiast pozycja pasażera, wg mojej dziewczyny (ok 165 cm wzrostu), po ~300 km bez postoju zaczyna być odczuwalna ale bez tragedii. Najgorszym minusem moim zdaniem jest fakt, że linia baku schodzi dość nisko i jeśli plecaczek nie ma zbyt długich rąk, to raczej nie ma mowy o opieraniu się o bak - jest po prostu zbyt nisko i daleko. Ale za to są całkiem wygodne trzymadełka z tyłu. No i do tego jak to na nakedzie, bez żadnej szybki ciężko podróżować z większymi prędkościami - aczkolwiek po zamontowaniu, problem znika ;)

Reasumując: na bardzo długie trasy, brałbym XJ 900 - kardan, "wygodna" owiewka i cała masa akcesoriów na rynku. Natomiast w trybie mieszanym, GSX jest bardzo fajnym sprzętem ;)

 

Teraz nie bardzo mam jak ani kiedy wyciągnąć moto z garażu, ale jakbyś do wiosny się jeszcze nie zdecydował, to możemy się na kiedyś gdzieś umówić to sam sobie obejrzysz i ocenisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...