Skocz do zawartości

2-3 letni 2 osobowy van z kratką VAT-1


WLD_Wlodi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

[...], kupił to za cenę złomu , urwie się to się urwie , trudno :D Choć rozrząd do astry pewno grosze kosztuje i łatwo go wymienić a że reszta auta nie jest najgorsza to może chłop przemyśli.........

Edytowane przez jeszua
autora poniosło chamstwo

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel właśnie niedawno kupił astre, też seledyn 3d 1.4, Astra mi się raczej kojarzy że lubi rdzewieć a na tej nie znalazłem rdzy, aż w szoku byłem. Ale żry mu to oleju jeszcze więcej niż mi a mi dużo bierze :D i słaby troche, ale za to całkiem fajnie się prowadzi i za kierownicą jest poczucie że się jedzie solidną furą. z wad to elektronika silnika przynajmniej w tych 1.4 i 1.6 bo z takimi miałem tylko na dłużej styczność, niby nigdy nie stanie na drodze ale lubi się często coś piepszycz że ma dławki, ciężej odpala albo zaczyna palić 12 :D to sonda, to czujnik temperatury cieczy, to ch*j wie co bo wymieniane na pałe całe elementy aż zadziała :D ogólnie jeździł bym

Edytowane przez IZO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t-34 brał 15 litrów oleju /100km normalnie przy średniej nodze grzesia z gruzji( a to też niby był czterosuwowy diesel ) , a dojechał pod berlin , całą polskę przeniósł z okupacji niemieckiej pod radziecką, i jest moim bohaterem i nie tylko ( bo 4 pancerni do dziś lecą w telewizji ) ma pełno klonów pomników, i chciałbym takiego mieć :D

 

A dziś jak ludzie muszą dolać 300ml/100km to są rozpaczliwe tematy na forumach-co za społeczeństwo jak nie fejsbók to inne zło....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wad to elektronika silnika przynajmniej w tych 1.4 i 1.6 bo z takimi miałem tylko na dłużej styczność, niby nigdy nie stanie na drodze ale lubi się często coś piepszycz że ma dławki, ciężej odpala albo zaczyna palić 12 :D to sonda, to czujnik temperatury cieczy, to ch*j wie co bo wymieniane na pałe całe elementy aż zadziała :D ogólnie jeździł bym

 

Kumpla 1.4- jak kupił to sraka była bo zjadł 18l gazu na 100km, zmienił sondę lambda bo urwana, potem filtr gazu. Jeździ,jeździ, jeździ, nastukane od tego ponad 50 tysi. Katował to wywaliło uszczelkę pod głowicą. Żadnej awarii elektrycznej, zawsze palił, nic się nie działo.

Odpukać... Ja od niedawna mam 1.4 na chwile obecną strzelił chiński przekaźnik od gazu. Wstawiłem przełącznik zwykły, zwyczajny i tak jeżdżę. żadnych niepokojących objawów nie dostrzegam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

t-34 brał 15 litrów oleju /100km normalnie przy średniej nodze grzesia z gruzji( a to też niby był czterosuwowy diesel ) , a dojechał pod berlin , całą polskę przeniósł z okupacji niemieckiej pod radziecką, i jest moim bohaterem i nie tylko ( bo 4 pancerni do dziś lecą w telewizji ) ma pełno klonów pomników, i chciałbym takiego mieć :D

 

A dziś jak ludzie muszą dolać 300ml/100km to są rozpaczliwe tematy na forumach-co za społeczeństwo jak nie fejsbók to inne zło....

 

 

ty nie porównuj syberyjskiej myśli technicznej do aut z lat 80mało to jest filmów ja YT jak odpalają "pomniki" ?

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

t-34 brał 15 litrów oleju /100km normalnie przy średniej nodze grzesia z gruzji( a to też niby był czterosuwowy diesel ) , a dojechał pod berlin , całą polskę przeniósł z okupacji niemieckiej pod radziecką, i jest moim bohaterem i nie tylko ( bo 4 pancerni do dziś lecą w telewizji ) ma pełno klonów pomników, i chciałbym takiego mieć :D

 

A dziś jak ludzie muszą dolać 300ml/100km to są rozpaczliwe tematy na forumach-co za społeczeństwo jak nie fejsbók to inne zło....

 

Mi standardową jazdą łyka 1litr na 500km a jak ide upalać to litr na 200, ale mam to w dupie i jeździł bym tym aż by padł ale będę wywoził na złom bo spitalam stąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Podczepię się zpytaniem.

Szukam malego samochodu "z kratką" (np. skoda Fabia) lub czegos w stylu Citroen Berlingo. Ma to być wozidło do pracy dla kumpla, jazda typowo po mieście, przestrzeń ładunkowa bez znaczenia.

Cena do 20 tys. pln - i przy okazji chciałbym się podpytać czy to prawda, że takie używano auto (do 20. tys. pln) można jednorazowo zamortyzować - bo głownie o to mi chodzi, ułatwię mu życie ale tylko w takiej sytuacji.

No i nie chciałbym się wpakować w coś co się rozsypie na starcie...

Znalazłem na szybko na alle jakiegoś Citroena Nemo 1.3 HDI, Fiata Doblo 1.6 JTD, Fiat Fiorino 1.3 Multijet, Ford transit Connect (ale nawet nie wiem czy to nie Van już) i skodę fabię van 1.6 tDI - czego należy unikać a co warto obejrzeć - o ile okaże się ze faktycznie ta jednorazowa amortyzacja wchodzi w grę.

pzdr Staszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena do 20 tys. pln - i przy okazji chciałbym się podpytać czy to prawda, że takie używano auto (do 20. tys. pln) można jednorazowo zamortyzować - bo głownie o to mi chodzi, ułatwię mu życie ale tylko w takiej sytuacji.

 

Nie ma takiej opcji. Jednorazowo można zamortyzować motocykl, ale nie auto. Max 40% wartości początkowej w skali roku (czyli wychodzi 2,5 roku na pełną amortyzację). Jakbyś jednak miał FV23% to cały (lub połowę) VAT odliczysz praktycznie od razu.

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To podpowiedz przy okazji, jak zamortyzować jednorazowo motocykl, bo jest on traktowany jak samochód osobowy, co teoretycznie wyklucza taką możliwość?

Zwrot VAT-u w moim przypadku raczej nie wchodzi w grę, mam działalność która w głownej mierze opiera się na zwolnieniu z VAT-u, więc US od razu zrobi kontrolę przy zwrocie.



Z tego artykułu (co prawda dotyczy 2014 roku) wynika, że niby mali podatnicy mogą wprowadzić jednorazową amortyzację?
...ok, dopytałem księgowego, jeżeli pojazd spełnia wymogi pojazdu ciężarowego wg przepisów VAT (potrzeba dodatkowego świadectwa z badania w stacji diagnostycznej, sama homologacja nie wystarczy), faktycznie można wpisać jednorazowo w amortyzację do kwoty 50 tys. EUR (limit na wszystkie środki trwałe w danym roku). Czyli np pojazd z jednym rzędem siedzeń, kratką oddzielającą przestrzeń bagażową może być jednorazowo odpisany...
Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma takiej opcji. Jednorazowo można zamortyzować motocykl, ale nie auto. Max 40% wartości początkowej w skali roku (czyli wychodzi 2,5 roku na pełną amortyzację). Jakbyś jednak miał FV23% to cały (lub połowę) VAT odliczysz praktycznie od razu.

Jeżeli kupisz auto ciężarowe z kratką, np Doblo 2 osobowe, to z tego co wiem możesz od razu całe zamortyzować.

 

 

A co do tematu, to mi to Grande Punto ukradli jakieś pół roku temu :dry: Ale zrobiłem nim 100 tys km i tak się przyzwyczaiłem że dokupiłem jeszcze dwie sztuki(1.3 75KM 2010r i 2011r)

Edytowane przez WLD_Wlodi

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...