Skocz do zawartości

Prostowanie aluminiowej półki


maruss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ile kosztuje prostowanie takiego szmela, a ile warta jest prosta używana półka?

Opłaca się to prostować?

Moze ona już była prostowana?

 

Nie wiem jaki to jest stop i jak się będzie zachowywał po prostowaniu (bo nawet wśród felg z lekkich stopów są duże różnice pomiędzy poszczególnymi producentami), co z tego że dzisiaj wyprostujesz jak w wakacje wjedziesz w jakąś większą dziure i przód odjedzie Ci od reszty moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj se siana i szukaj innej polki ...moze masz moto po dzwonie i nie wiesz o tym ...

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po dzwonie trudno określić, pół roku temu założyłem taki temat. http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/162607-znoszenie-podczas-hamowania-ustawianie-polek/

 

 

Od razu piszę że w tedy z półkami było wszystko ok, więc proszę nie pisać od razu że miałem już w tedy krzywą półkę bo w tedy była ok. Generalnie miałem malować to zawieszenie i całość miała iść do zrobienia na prosto do Tecrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Półka nie jest mocno wygięta i nie ma sensu się z tym bawić a tym bardziej kupować nowej. To 50cc......!

Powiem ci co zrobisz jak będziesz składał moto. złożysz przednie zawieszenie poskręcasz pozostałe śruby mocowania lag a tam gdzie półka jest zglięta( na foto max 3mm) Jest taki klucz-(zapomniałem jak się nazywa) wygląda jak młotek tylko kręci się rączka i się rozsuwa luz zsuwa. Więc przykładasz taki klucz przy styku z półką coś podkładasz żeby nie porysować (drewienko albo kawałek twardej gumy) skręcasz klucz tak żeby się wyrównało, wkładasz śrubę skręcasz do kupy i rozkręcasz zaciśnięty klucz. To tyle. Jedyna wada takiego rozwiązania to to że półka może pęknąć (co jest bardzo mało prawdopodobne) Więc będziesz musiał przed i po wyjeździe sprawdzać czy nie ma żadnych pęknięć albo niepokojących śladów.

 

Do reszty forumowiczów

Ten moto to 50cm3 a nie 525 więc prawdopodobieństwo że ta póła pęknie jest praktycznie zerowe tym bardziej że jest to nie duże odkształcenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta część przenosi tylko 1/4 sił oddziałujących na ten element zawieszenia. Trzeba obserwować czy nie ma żadnych niepokojących śladów i tyle. Lepiej by było to naprawić ale można bez większych obaw latać tak jak jest... Wiem jak latają 50 też taką jeździłem... i Różne cuda wianki tam były i nigdy nic z niej nie odpadło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta część przenosi tylko 1/4 sił oddziałujących na ten element zawieszenia. Trzeba obserwować czy nie ma żadnych niepokojących śladów i tyle. Lepiej by było to naprawić ale można bez większych obaw latać tak jak jest... Wiem jak latają 50 też taką jeździłem... i Różne cuda wianki tam były i nigdy nic z niej nie odpadło...

To, ze Ty się narażałeś i Tobie nic się nie wydarzyło to nie znaczy, ze inni muszą. Utrzymujemy tutaj kulturę techniczną i Twoja rada pod koniec jest mało ciekawa.

Nie twierdzę, ze tego nie da się wyprostować i nie można tego zrobić bo faktycznie jest to niewielkie ugięcie ale należy sprawdzić jak powstało bo może już ktoś ją wyprostował na zimno do tej pozycji co mogło zmienić strukturę materiału nieodwracalnie a następne manewry spowodują pęknięcia i oby nie tylko wewnętrzne.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wyprostować ze spokojem. Pewne miejsce w poznaniu jeżeli chodzi o prostowanie jednak musiałbyś wysłać im. Ja prostowałem i gitara możliwe że wcześniej była zgięta i po rozkręceniu odskoczyła a jakiś magik wcześniej skręcił na sztuke.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Derbi czyli Hiszpan z Barcelony, Chińczyk nie, zawieszenie to Paioli. Chyba już wiem co zrobię z tym zawieszeniem, montaż i demontaż górnej półki jest chyba najprostszą czynnością, więc całe zawieszenie pomaluję bez tej półki, oddam do złożenia/prostowania całe zawieszenie i jak już wszystko będzie zrobione to tylko górną półkę wymontuję, pomaluję jak już będzie prosta, zamontuję i po sprawie.

 

-Moto76 półka była idealna jak ją wymontowałem, stało się to w jedną noc. Z Poznania niestety muszę z rezygnować, do Bielska mam 25 km w jedną stronę a pewnie robią to samo co u ciebie w Poznaniu.

Edytowane przez maruss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oddam do złożenia/prostowania całe zawieszenie i jak już wszystko będzie zrobione to tylko górną półkę wymontuję, pomaluję jak już będzie prosta, zamontuję i po sprawie.

Tak Ci się tylko wydaje,ale to twoja sprawa,twój sprzęt i twoje zdrowie-tylko uprzedź osoby chcące się na nim przejechać,co było z nim nie tak

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...