Skocz do zawartości

Przyczepka i Vat 24


Romek125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no to teraz zatrzymuje nas milicja do kontrol i na jakiej podstawie stwierdzą czy przyczepa ma hamulce czy nie :D ?

pytam bo ja ciągam buggy na 750kg bez hamulca autem które może 400kg bez hamulca , tak żeby nie mieć kontroli , ale zastanawia mnie skoro z hamulcem nie ma podobno żadnego wpisu w dowodzie ( nie wiem nigdy nie miałem z hamulcem ) to jak mnie zatrzymają to jak im powiem że ma hamulec to czy będą w stanie mi udowodnić że nie ma :D ? mają prawo po prostu zajrzeć pod spód przyczepy i ,, na oko'' stweirdzić że nie ma i kazać to rozpinać i pisać mandat ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ten hamulec to już i tak bez znaczenia bo tym autem nie możesz ciągnąć przyczepy z DMC 750, nie ważne z hamulcem czy bez. Innymi słowy, problem nie jest z przyczepką tylko z autem.

 

z hamulcem mogę 750 kg według dowodu

 

bez hamulca 400kg , z 750 dane z dowodu

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he. Nic nie ma :)

Hamulec na być i działać. Wtedy przyczepa jest hamowana i można śmiało ciągnąć.

 

Pytanie przy okazji:

Czy ktoś się orientuje do którego roku dozwolone były samodzielne modyfikacje przyczep?

W 1993 raczej na pewno, w 2006 już na pewno nie, a mnie interesuje rok 1999?

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

przecież urządzenie najazdowe widać na pierwszy rzut oka bo jest przy haku :)

 

skarbie ja to wiem tylko interesuje mnie co na to prawo , czy policjant ma prawo ,,na oko'' stwierdzić że nie masz hamulca i musisz to rozpinać czy nie ...

bo najazdowego można zrobić atrapę to nie problem ...

 

ile jest teraz mandat za przyczepę której nie może pojazd holować ? słyszałem że 1500 zł ?

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ile jest teraz mandat za przyczepę której nie może pojazd holować ? słyszałem że 1500 zł ?

Tyle, albo coś w tym przedziale to jest jeśli DMC przyczepy nie przekracza limitu o więcej niż 10%. Powyżej 10% to już może być nawet kilka tysięcy kary.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

skarbie ja to wiem tylko interesuje mnie co na to prawo , czy policjant ma prawo ,,na oko'' stwierdzić że nie masz hamulca i musisz to rozpinać czy nie ...

bo najazdowego można zrobić atrapę to nie problem ...

 

 

skoro mają prawo nawet przejechać sie Twoim samochodem żeby sprawdzić stan techniczny, to zestawem samochód+przyczepa również. To wszystko teoria, w praktyce ludzie nie mają pojęcia ze nie nie mogą ciągnąc przyczepy np.750, ale kontrole tego typu sa chyba bardzooo rzadkie, chociaż ja miałam dwie raz jadąc z dość duża kosiarką, raz z dwoma motocyklami.

Edytowane przez 1qazse4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

w praktyce ludzie nie mają pojęcia ze nie nie mogą ciągnąc przyczepy np.750

Dokładnie. Przypomnę przypadek o którym już wspomniałem: facet Astrą l, która bez hamulca może ciągnąć 480 kg, ciągnął przyczepkę 750 i do tego cholernie przeładowaną. Urwało się koło w przyczepie i skasował trzy prawie nowe samochody. Z ubezpieczenia ch*j dostał bo nie miał prawa takim zestawem jechać, więc lekko licząc ze 200 koła w plecy.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...