Skocz do zawartości

[F4i]Stukanie w silniku.


Mitshi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panie Piotrze nie wiem dlaczego zawsze trafiam na forach na właśnie takich moderatorów jak Pan... Może nie przeczytałeś całego wątku, ale zdjęcia świec wkleiłem po to aby pokazać w jakim są stanie, zapewne wiesz, że czarne, czy mokre świece mogą świadczyć o jakiś problemach z silnikiem, mieszanką itp, ale tego chyba nie muszę tłumaczyć. Świece wziąłem od znajomego z przebiegiem jednego sezonu, więc są sprawne i dedykowane do F4i, a motocykl dalej źle chodził. Po co mam zamawiać teraz części sztukami, skoro ze znajomym po nowym roku chcemy puścić większe zamówienie, żeby było taniej. Aktualnie jest zima, a ja mam czas na drobne naprawy i nauczenie się czegoś nowego. Jeżeli po padniętych świecach i rozregulowanych zaworach (tak podejrzewam) oceniacie motor, że to padło, to gratuluję. A jak każde moto do stuntu ma parę patentów na "trytytkach" i tak zwane "druciaki". Idą święta więc nie chcę tutaj z nikim zaczynać kłótni.

 

Wesołych Świąt :cool:

 

 

PS. Czy to nie dziwne, że moderator forum wprowadza największy OT w tematach? ;)

Edytowane przez Mitshi

SUPERMOTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko podczas kręcenia i wachlowania manetką na rozruszniku próbował ale nie załapał, jakby chciał a nie mógł, próbowałem jeszcze raz to j*b*o z wydechu tak, że drzwi od garażu chciały się rozpaść.

Jak myślisz dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Piotrze nie wiem dlaczego zawsze trafiam na forach na właśnie takich moderatorów jak Pan... Może nie przeczytałeś całego wątku, ale zdjęcia świec wkleiłem po to aby pokazać w jakim są stanie, zapewne wiesz, że czarne, czy mokre świece mogą świadczyć o jakiś problemach z silnikiem, mieszanką itp, ale tego chyba nie muszę tłumaczyć. Świece wziąłem od znajomego z przebiegiem jednego sezonu, więc są sprawne i dedykowane do F4i, a motocykl dalej źle chodził. Po co mam zamawiać teraz części sztukami, skoro ze znajomym po nowym roku chcemy puścić większe zamówienie, żeby było taniej. Aktualnie jest zima, a ja mam czas na drobne naprawy i nauczenie się czegoś nowego. Jeżeli po padniętych świecach i rozregulowanych zaworach (tak podejrzewam) oceniacie motor, że to padło, to gratuluję. A jak każde moto do stuntu ma parę patentów na "trytytkach" i tak zwane "druciaki". Idą święta więc nie chcę tutaj z nikim zaczynać kłótni.

 

Wesołych Świąt :cool:

 

 

PS. Czy to nie dziwne, że moderator forum wprowadza największy OT w tematach? ;)

 

 

A więc po kolei i w punktach w/g zaznaczenia kolorami:

1. A nie wpadłeś na to, że to Ty jesteś problemem na tych forach a nie moderatorzy ?

2. Czytałem cały wątek

3. Ośmieszyłeś się tylko umieszczając to zdjęcie świec ze śmietnika

4. Gratuluję znajomych którzy na takich świecach eksploatują motocykl

5. Zamówienie nowych świec przekroczy wartość tego złomu ale ożywi silnik

6. O świecach już pisałem a w tym silniku zawory nie mają prawa się same rozregulować

7. Na forum to moderator decyduje co jest OT

 

WESOŁYCH ŚWIĄT

 

Jak myślisz dlaczego ?

 

To było "ostatnie tchnienie" umierającego silnika :biggrin: :biggrin: :biggrin:

 

Tzn wszystkie są mokre, bo padł przekaźnik do pompy paliwa i poprzedni właściciel go "zmasował" przez co kręci cały czas i lekko go zalewa. Ale nie widziałem, żeby była jakaś bardzo z oleju.

 

 

Najpierw poznaj zasadę pracy układu wtryskowego a dopiero potem wyciągaj wnioski i nie pisz takich bzdur.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te świece były seryjnie, nie miałem wpływu co poprzedni właściciel do nich włożył, ale od znajomego wziąłem 4 x NGK IMR9C-9H! A i tak miał problem. Nie chcę mieć tutaj OT, chciałem się czegoś dowiedzieć, ale widzę że moderator uczepił się padniętych świec i będzie o nich tutaj nawijał już do końca tego wątku. Zrobię go i napiszę dla potomnych co było. Pozdrawiam.

Edytowane przez Mitshi

SUPERMOTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te świece były seryjnie, nie miałem wpływu co poprzedni właściciel do nich włożył, ale od znajomego wziąłem 4 x NGK IMR9C-9H! A i tak miał problem. Nie chcę mieć tutaj OT, chciałem się czegoś dowiedzieć, ale widzę że moderator uczepił się padniętych świec i będzie o nich tutaj nawijał już do końca tego wątku. Zrobię go i napiszę dla potomnych co było. Pozdrawiam.

 

 

Chłopie zrozum, że nie masz pojęcia nawet o odpalaniu tego silnika nie mówiąc już o normalnej jego eksploatacji.

Ten silnik Cię przerósł i musisz się do tego przyznać. Pisałeś poprzednio, że nawet jak kręciłeś manetką gazu to nie chciał odpalić :banghead: a czytałeś chociaż instrukcję użytkowania tego modelu ?

Mówisz , że się czepiam ? to nie pisz bzdur i jeżeli prosisz o pomoc to wykonuj polecenia pomagających Ci za darmo w wolnym czasie a nie pyskuj na forum.

Powtarzam jeszcze raz - świece są jednorazowego użytku jak żarówki lub diody LED i ich się nie naprawia.

Twój kolega musiał się bardzo poświęcić aby pożyczyć Ci swoje świece i zaryzykować, że oddasz mu zalane.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek uczy się całe życie. To że nie posiadam jeszcze całej wiedzy na temat silnika to chyba nie jest powód do obrażania mnie. Zaczynałem od motorków typu romet komar, ogar, skuterów itd. Na początku nie wiedziałem nic o tym, potem naprawiałem już nie jeden taki piździk sobie i znajomym. Nikt nie urodził się alfą i omegą, zapewne Ty również tego się musiałeś nauczyć, więc trochę wyrozumiałości.

SUPERMOTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość starydziad

Człowiek uczy się całe życie. To że nie posiadam jeszcze całej wiedzy na temat silnika to chyba nie jest powód do obrażania mnie. Zaczynałem od motorków typu romet komar, ogar, skuterów itd. Na początku nie wiedziałem nic o tym, potem naprawiałem już nie jeden taki piździk sobie i znajomym. Nikt nie urodził się alfą i omegą, zapewne Ty również tego się musiałeś nauczyć, więc trochę wyrozumiałości.

No mam znajomego co ma firmę transportową , naprawia czasem swoje auta.

Kupił ostatnio Polo z silnikiem 1,4 TSI i wykręcił go na ponad 200 kucy- ja się z niego śmiałem i powiedziałem mu że jest idiotą.

On się obraził , efekt tego taki że po 20 tyś usmażył silnik no i jeszcze spalanie go przerosło w jego nowej polówce stuningowanej i przerobił na GAS.

Silnik na złom po przejechanych łącznie 30 tyś.

Wcześniej miał R6 i też po chip tuningu ,sprzedał to moto bo po 15 tyś silnik brał litry oleju :) :banghead: .

Piotrze mam prośbę i zerknij na "przeróbki sportstera" mam zamiar do tego zestawu dać tłoki kute Wossner co jeszcze można by do tego zestawu dołożyć.

Nie będę się już śmiał z Sosnowca ani z Sosnowiczan ;) .

Edytowane przez starydziad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość starydziad

Nikt hanysowi nie zabroni wyśmiewania goroli :biggrin: bo my nie będziemy dłużni :biggrin:

Wesołych Świąt

Spokojnie obiecałem że będę grzeczny w 2014 ;) .

Wesołych ,zernij na te moje przeróbki bo i tak zrobię to na jesień a więc mogę jeszcze na coś nazbierać.

No i potem już nie zamierzam grzebać w silniku (no mój mechanik), no chyba że coś padnie.

Postanowiłem nie podnosić poj, ani kompresji.

Edytowane przez starydziad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam.

Świece wymienione na 4 x NGK IMR9C-9H. Motocykl pracuje trochę ciszej, duuuuuuuuuuuużo lepiej pali, ale stukanie nie ustało. Tutaj filmik nagrany przeze mnie po wymianie świec. Stuka w okolicy łańcuszka rozrządu.

 

 

 

Filmik z pracy silnika.

 

SUPERMOTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...