Skocz do zawartości

VTR1000F wymiana kierownicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem, otóż po sprzedaży CBR F2 stałem się posiadaczem Firestorma z 99r. Jest w nim założone zawieszenie z Hondy CBR900 sc33. Prowadzenie jest znakomite, ale pozycja za sterami mi nie odpowiada (pozycja mocno obciąża nadgarstki i plecy). Kierownica jest niżej niż w orginale, co powoduje że linki gazu przy skręcie w prawo obcierają o owiewkę, a przy skręcie w lewo opierają się o licznik i załamują. Przez to chce założyć jakąś wyższą kierownice i jakoś mądrze to wykonać. Prosiłbym o jakieś porady jak to wykonać w rozsądnych pieniądzach ( czy jakieś inne clip-ony, czy risery z jakąś kierownicą np. z horneta czy fazery).

 

post-13414-0-70274000-1385309410_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy chodzi ci tylko o wygode czy rowniez o wyglad kiery sporta ale Mozesz przerobić półkę na taką jak na jest w transalpie i dać zwykłą kiere. Jest to rozwiązanie zajebiście wygodne ale niezbyt piękne i trzeba dobrać odpowiednią kiere i mocowania zeby weszła pod owiewki.

 

Drugi pomysł to odkreć górną półkę, zdejmij kiere z lag, Przykręć półkę z powrotem i przykręć kierownicę nad półką tak jak w oryginale a nie pod półką jak masz w tym momęcie. zyskasz w ten sposób okolo 5-8cm to napewno znacząco zmieni pozycje a nie popsuje wyglądu.

 

Mam nadzieje ze dość przejrzyście to napisałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiem czy chodzi ci tylko o wygode czy rowniez o wyglad kiery sporta ale Mozesz przerobić półkę na taką jak na jest w transalpie i dać zwykłą kiere. Jest to rozwiązanie zajebiście wygodne ale niezbyt piękne i trzeba dobrać odpowiednią kiere i mocowania zeby weszła pod owiewki.

 

Drugi pomysł to odkreć górną półkę, zdejmij kiere z lag, Przykręć półkę z powrotem i przykręć kierownicę nad półką tak jak w oryginale a nie pod półką jak masz w tym momęcie. zyskasz w ten sposób okolo 5-8cm.

 

 

 

I o tyle samo zmniejszy się skok zawieszenia. Innymi słowy będzie dobijać.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/kierownica-clip-on-48-mm-cbr-gsxr-o24-i3729358814.html

nie wiem jak masz mocowana kiere ale jesli masz cos takiego jak w linku z mozliwoscią wyjecia rączki (tej rurki) to najtanszym rozwiazaniem - co nie znaczy złym

Jest dorobienie u ślusarza na giętarce lub pospawanie innych rączek(podniesionych do góry) na wysokośc która będzie tobie odpowiadała. Jak gość kumaty to bedą jak z fabryki tylko do pomalowania. Dasz mu na wzór rurke z clip ona i wyjasnisz jak ma to wygladać a najlepiej podjedz moto (tylko juz zimno) on ci na miejscu zrobi jadną dopasowana do ciebie i półki w moto a pozniej dorobi dróga. Cenowo to na pewno będzie lepiej wyglądało i bedzie z robione z metalu a nie chińskiej plasteliny. Całość bedzie schowana i tak pod półką więc samej konstrukcji nie powinno być mocno widać a w miejscu przełączników i rączek bedzie to dobrze wyglądać jak pójdziesz do fachowca. Daj znać jak się z tym uporasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki MaciekV za zainteresowanie. Niestety rączki nie są wyciągane. Za dwa tygodnie będę miał możliwość przypasować półkę z CBR z założonymi riserami. Jak ogarnę temat to zamieszczę zdjęcia jak to wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić może komuś się przydadzą. Ja nie narzekam na zawiasy VTR tym bardziej że mam amor skrętu ;) więc prowadzi się fajnie po każdej nawierzchni. Poza pozycją kierownika jest jakaś różnica w jezdzie moto? może promień skretu autobusu udało się zmniejszyć tą modyfikacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przesiadlem sie z f3 na vtr ale fabryczny zawias i śmiga fajnie. tylko hebel mógł by byś bardziej precyzyjny. Może f2 miałeś krzywą rame? Jak dal mnie f3 prowadzi sie prościej i wybacza błędy prawie jak rower :) w porownaniu do vtr ->troche poniewiera jak krecisz manetą :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...