Skocz do zawartości

czy koło tylne od xl600 pasuję do xr600 ??


Rekomendowane odpowiedzi

witam

czy koło tył od xl600 pasuję do xr 600 średnicą ośki i mocowaniami ?? wiem że xl600 ma 17'' u mnie jest 18 pozatym też bęben.....

 

moja ma średnicę ośki 17mm niestety nie mogę znaleźć jaką ma xl.........do któregoś roku xr600 miała podobno 17 tył to było takie same jak w xl ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szersza znaczy w wahacz się nie zmieści ??

 

chciałem sobie zrobić zakolcowane tylnie koło z myślą o zimie i szukam koła na tył do xr od innego moto bo znaleźć od xr 600 z bębnem z tyłu graniczy z cudem :D jedna na allegro stoi ale ma tarczę tył, a hamować przodem na śniegu lipa :D

 

przekładanie opon mnie przeraża wolę całe koło przerzucić :D

 

od dt 80 czy mtxów 80 ma mniejszą ośkę i byłoby sporo zabawy z dopasowaniem (fakt w wahacz wejdzie ) pozatym już z 4 osoby mi mówiły że szprychy mogą średnio zniesć piec xr(a podobno taka słaba jest :D ) więc zaczynam chyba w to wierzyć ??

 

a xr250/xl250/350 ?? jakaś inna honda ??nie musi być 100% kompatybilne byleby ośka pasowała, miało bęben i w wahacz weszło....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys chciałem kupic tylne koło od xr do xl i pamiętam ze było ze 3cm węższe przy ośce, to nie był problem bo wystarczyły tulejki, trzeba było by tez cos pokminic z blokadą kosza w wahaczu, w drugą stronę "nie wyda", byc moze podpasi cos z mniejszych xr albo xl czy w ogóle z innych motocykli, napisz do motofisha moze coś ma albo chociaz podpowie, a z drugiej strony to po co kupowac drugie kola jak wystarczy zrobic sobie opony i przelozyc, dobre łyżki, 2 piwka i godzina roboty, albo 30zl w wulkanizacji za 2 kola (przynajmniej u mnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale ja jestem chwilowo bogaty i wolę pokombinować i zrobić całe koło niż szarpać się z wymianami bo teraz spadł śnieg a teraz nie ma :D wymiana całego koła to chwilka, dętki już nie a że mam kasę to wolę takie rozwiązanie :D

 

nie wiem ile takie koło może kosztować ale 200 mogę wydać nawet za takie bez dętki i opony (na 18 coś znajdę ) w tych pieniądzach może się znajdzie zobaczymy.....

 

http://allegro.pl/honda-xr-600-r-felga-kolo-opona-hamulec-tyl-i3646647441.html

 

17 ale też na bębnie , tylko że troche drogo , opona śmieć łożyska pewnie też, i 300 ?? nic nie pali mi się do końca listopada ma śniegu nie być , poczekam aż nie zejdzie i zaproponuje 200 :D

 

17 w tyle było chyba do 88 roku i się zastanawiam czy wahacz się nie zmienił....

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmierz jaką ma szerokość w piaście , jaka średnica ośki, ile zębów ma zębatka i w jakim stanie(rozumiem że zębatka była po lewej stronie ?? ) mile widziane jakieś foto, no i propozycja cenowa -18 to w sumie chętnie łyknąłbym bez opony i dętki bo takowe mam, kwestia jeszcze jaka różnica w cenie z i bez.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przemyślę-ośka jest 3mm za szeroka (xr ma 17mm) także narazie nie będe truł dupy poszukam czegoś możliwie najbardziej kompatybilnego , jak nic sensownego nie znajdę to odezwię się na PW i będe rzeźbił

 

dzięki za info

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ośkę można przyszlifować z jednej albo z obu przeciwnych stron.(najlepiej na magnesówie wtedy wyjdzie idealnie równo) Jeśli jest zdrowa nie powinien wystąpić zbyt duży luz po włożeniu na nią łożyska koła (o ile wszystko nie jest styrane). Po prostu oś nie będzie się obracać w wahaczu XR.

W każdym razie nie odpowiadam za ewentualnie wyrwanie się koła na wolność. :icon_mrgreen:

 

Ale to już desperacja no ewentualnie podejście by Cytryn&Gumiak company :D

 

Ewentualnie kupno innych łożysk aby pasowały w koło i na ori oś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ośkę można przyszlifować z jednej albo z obu przeciwnych stron.(najlepiej na magnesówie wtedy wyjdzie idealnie równo) Jeśli jest zdrowa nie powinien wystąpić zbyt duży luz po włożeniu na nią łożyska koła (o ile wszystko nie jest styrane). Po prostu oś nie będzie się obracać w wahaczu XR.

W każdym razie nie odpowiadam za ewentualnie wyrwanie się koła na wolność. :icon_mrgreen:

 

Ale to już desperacja no ewentualnie podejście by Cytryn&Gumiak company :D

 

Ewentualnie kupno innych łożysk aby pasowały w koło i na ori oś.

 

Paliłeś dzisiaj jakąś trawę, że takie głupstwa piszesz ?

Zanim coś napiszesz ponownie upewnij się czy kolejny raz się nie zbłaźnisz na tym forum

MODERATOR

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...