Skocz do zawartości

Yamaha TZR 80 gaśnie


Kewin98
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem ,że około 1 miesiąc temu podczas jazdy zaczął mi gasnąć motor. przejechało się ze 100 m i po prostu gasł , wyczyściłem gaźnik , kupiłem nową świece i fajke ale nie pomogło . Za uwarzyłem że cylek się grzał a chłodnica nie , więc prawdopodobnie była zapowietrzona , próbowałem odpowietrzać ale nie udało się . Gdy się go trzymało troche na obrotach wywalało płyn chłodniczy . Wyczytałem że do wymiany jest uszczelka pod głowicą więc zamówiłem nową . Otrzymałem ją w tym tygodniu. Wyczyściłem obydwie powiechrznie nałożyłem troche sylikonu i złożyłem . Wczoraj chciałem wypróbować czy wszystko ok, ale niestety nie działa tak jak powinno . Jade kręcę go do 6-7 tys i wszystko ok. przejechałem z 1 km i chciałem zawrócić zwalniam wciskam sprzęgło i nagle mi gaśnie , ale dlaczego? Odpaliłem go po chwili (nie chciał na rozrusznik , musiałem na popych) i jade kręcę do 6-7tys i jade tak z 2 km i zaczął mi szarpać pusiciłem z gasu normalnie , po chwili dodałem i znowu zaczął szarpać aż zgasnął . I tak zrobiłem z 10km a zgasł mi chyba ze 4 razy i gaśnie jak naciskam sprzęgło podczas zatrzymywania się . I jeszcze jedno zauważyłem że bierze mi płyn chłodniczy i nie wiem czy go spala bo uszczelka jest nieszczelna czy poprostu się jeszcze odpowietrza , po wymianie uszczelki grzeje się też chłodnica , przed wymianą cały czas była zimna . Proszę o pomoc. Z góry dzięki .



Pomoże ktoś , bo nie mam pojęcia co się dzieje, jak się odpali mocno kopci , przejechałem dzisiaj z 1km (kręciłem go 6-7 tys , jechałem ok 70-80) i chciałem zawrócić puszczam manetke zwalniam , wciskam sprzęgło i nagle gaśnie, nie wiem dlaczego , jak już zawróciłem i odpaliłem zacząłem kręcić do do 9-10 tys ok 100km/h i przejechałem z 500 m i zaczął strasznie mulić i tak chyba z 500 m się robiło i przed domem wcisnąłem sprzęgło i znowu gasł , co się może dziac Proszę o pomoc .



Pomoże ktoś ??

dostałem odpowiedz na innym forum :

 

"jeśli Ci gaśnie podczas zatrzymywania się to , Ci się tarczki kleją bo pewnie są już do wymiany. Na razie możesz spróbować wyjąc je , wyczyścić i złożyć od nowa. Zalej jakimś lekkim płynem np Motul 10w40."

 

może być to winna tarczek ??

Edytowane przez Kewin98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za niskie wolne obroty i zle wyregulowany gaznik.

uszczekle wymieniles ale moze masz peknieta głowice lub wyszczerbiony cylinder i tego nie zakleisz silikonem

zwalaj głowice i cylinder wyczyśc z silikonu

i zanieś do warsztatu szlifierskiego niech ci pomogą i zeszlifuja jeśli trzeba

uszczekle tez delikatnie wyczyść jak uda ci sie ja zdjac delikatnie to założyśz ja jeszcze raz

dalej bierze ci płyn lub gdzies cieknie i musisz znalezc skad leci

gdy legi woda do cylindra pierscienie sie szybciej wycieraja wiec sprawdz tez pierscienie

wiec czeka cie remont z tego co widze

ale chyba najlepeij bedzie jak oddasz komuś kto sie na tym zna

żebyś nie wymieniał części na darmo bo trzeba umieć zdiagnozować ustreke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz cylinder? Silikon tutaj nic nie pomoże biorąc pod uwagę że płaszczyzna głowicy i cylindra jest ok możesz wysmarować rowek oringu uszczelką w płynie np supergrey albo dirko potem włożyć oring i znowu posmarować i dokręcić odpowiednią siłą i przede wszystkim równomiernie za pomoca klucza dynamometrycznego :) Jeżeli dokręciłeś zwykłym kluczem to na pewno nie równomiernie i pod wpływem temperatury głowica mogła się skrzywić. Zdejmij głowice wysmaruj olejem i połóż na pergaminie który bd przyklejony do szyby tylko delikatnie i w miejscu skrzywienia po prostu głowica nie odciśnie się tak samo możesz sprawdzić płaszczyznę cylindra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cylek prawdopodobnie oryginalny TZR 80 bo ma oznaczenia 4ba00 , nie mam żadnych rowków ani oringu bo mam dużą uszczelkę , lekko posmarowałem sylikonem i przykręcałem w miarę możliwości rownomniernie ale zwykłym kluczem bo dynamometrycznego nie posiadam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...