Skocz do zawartości

Charakterystyczne cykanie/tykanie zaworów.


bartek91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od niedawna jestem posiadaczem Hondy CRF 450. Podczas regulacji zaworów okazało się że na lewym zaworze ssącym prawie niema luzu. Najmniejszą z płytek którą włożyłem była o romiarze 1,45 mm. także trzeba mysleć juz o wymianie zaworów ssących. Moim problemem jest charkterystyczne cykanie/tyknie zaworów po rozgrzaniu silnika. Zawory ustawione według serwisuówki czyli w normie. Co może być powodem tych odgłosów ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to cykanie dobiega z głowicy to znaczy, że nawet po ustawieniu poprawnego luzu zaworowego zbyt szeroka przylgnia zaworu spowoduje głośną jego pracę.

Ten bardzo wysilony silnik wymaga szczególnej opieki i wymiany zużywających się części jeszcze przed poważną awarią, która może doprowadzić do wielkich zniszczeń np. na skutek wciągnięcia zaworu w gniazdo, jego rozpięcia na zabezpieczeniu itd...

W sumie ta głowica wymaga średniego remontu czyli wymiany WSZYSTKICH zaworów i ponownej dokładnej regulacji.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daje mi spokoju jeszcze ustawienie rozrządu. Podczas rozbierania ustawiłem wał korbowy idealnie na punktach a na kole wałka rozrządu prakowało około 3-4 mm do idealnego pokrycia sie znaków. Łańcuszek jest już dosyć rozciągniety ale jeszcze dobrze napięty. Przy składaniu ustawiłem go w pierwotnym położeniu. Znaki powinny się idealnie pokrywać??Motor odpala bez problemu na zimnym i ciepłym silniku. Może być to przyczyną takich odgłosów??

Edytowane przez bartek91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Odgłos na pewno dochodzi z góry silnika i słychac tylko po prawej stronie. Zawory ssące zostały wymienione na stalowe Prox, stare były tytanowe ale nic się nie poprawiło. Cały mostek jest bez najmniejszych luzów. Czy wie ktoś może jaki luz powinieć być miedzy szklanką a mostkiem ?? Dodam że probelm pojawia się po rozgrzaniu oleju i czasami cichnie na postoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...