Skocz do zawartości

Profesjonalna kurtka na sportowy motocykl


Rekomendowane odpowiedzi


Chciałbym nabyć jakąś porządną sportową kurtkę - to znaczy wygodną, trwała, lekką i bezpieczną.

Zależy mi, żeby owa kurtka nie rzucała się swą krzykliwością w oczy. Najlepiej gdyby cała była w czarnym kolorze.

Preferuje raczej tekstylne (wygoda, mały ciężar), choć ze względu na bezpieczeństwo mogę przyzwyczaić się i do kurtki skórzanej.

Które z kurtek godne są polecenia?

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


A może wybrać coś z innych marek i modeli?


Proszę tematu nie wyrzucać do kosza. Podobnego tematu jeszcze nie było

Edytowane przez samolot

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nabyć jakąś porządną sportową kurtkę - to znaczy wygodną, trwała, lekką i bezpieczną.

Zależy mi, żeby owa kurtka nie rzucała się swą krzykliwością w oczy. Najlepiej gdyby cała była w czarnym kolorze.
Preferuje raczej tekstylne (wygoda, mały ciężar), choć ze względu na bezpieczeństwo mogę przyzwyczaić się i do kurtki skórzanej.
8.

 

 

Samolot, zdecyduj sie co chcesz !

 

Albo skora albo textylna !

 

Po pierwsze dlaczego tylko kurtka ? Skora

 

Za cene tej jednej swobodnie kupisz naprawde dobre Kombi - skorzane

 

https://www.google.de/search?q=corax+crx&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=cMQjUqWTOIqOtQaLBg&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1200&bih=541

 

Jezeli textylna to bralbym tylko Rukke.

 

P.S.

 

Wygodna, trwala lekka i bezpieczna wyklucza sie wzajemnie, przynajmniej w tej klasie o ktora pytasz. Szukaj czegos z Aramidu.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skórę chętnie zakupię od warunkiem, że jej ciężar utrzymam na plecach. Skórzane kurtki które wcześniej przymierzałem w sklepie były tak ciężkie i tak krępowały ruchy, że szybko wybiłem sobie z głowy ich kupno.

Kombinezonu nie chcę gdyż nie jestem zawodnikiem moto GP. Ze spodni wystarczą mi motocyklowe jeansy mottowear.

Szukam kompromisu pomiędzy wygodą, lekkością, trwałością, komfortem i bezpieczeństwem w korzystnej cenie.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak szukasz bezpieczeństwa to zainteresuj się tym:

http://www.motorama.it/clover-giacca-tekno-wp-P9248.htm

 

Jedna z bardzo niewielu (3 czy 4) kurtek która CAŁA spełnia normę bezpieczeństwa CE. Nie tylko same ochraniacze (bo to prezentuje 98% ubiorów obecnie) ale cała kurtka przeszła testy. Większość takich ubranek (w całości spełniających normę) to policyjne wdzianka, bo policja pracuej i nalezy jej się ubiór roboczy. I wcale nie jest zabójczo drogo.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinezonu nie chcę gdyż nie jestem zawodnikiem moto GP. Ze spodni wystarczą mi motocyklowe jeansy mottowear.

Szukam kompromisu pomiędzy wygodą, lekkością, trwałością, komfortem i bezpieczeństwem w korzystnej cenie.

Też nie jestem zawodnikiem moto GP. Gdyby nie skórznany kombinezon oraz sportowe buty jakieś 2 tyg temu asfalt w pełni pocharatał by mnie.

Nigdy nie używałem kurtki tekstylnej ale po ostatniej glebie miałbym obawy jechać w czymś innym niż skóra - mimo 5x wiekszej odczuwalnej temperatury np. stojac na światłach :) Fakt że takie kurtki nie są lekkie i mega wygodne. Ogrnaniczają ruch ale to nie ma leżec na tobie jak sweterek od Armaniego tylko ma ci ratować tyłek przy locie po asfalcie.

 

Z twpjego opisu wynika że nie masz motocykla. Co planujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skórę chętnie zakupię od warunkiem, że jej ciężar utrzymam na plecach. Skórzane kurtki które wcześniej przymierzałem w sklepie były tak ciężkie i tak krępowały ruchy, że szybko wybiłem sobie z głowy ich kupno.

Kombinezonu nie chcę gdyż nie jestem zawodnikiem moto GP. Ze spodni wystarczą mi motocyklowe jeansy mottowear.

Szukam kompromisu pomiędzy wygodą, lekkością, trwałością, komfortem i bezpieczeństwem w korzystnej cenie.

 

Tak jak powiedzialem, tylko Tex. Kolega zamiescil fajna kurtke Rukka, ja jezdze w jednym z najprostszych modeli i sobie chwale, 5 lat gwarancji raczej o czyms swiadczy. cena 448,- € za kurtle i 298,- € za szczuple spodnie.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to jest tak, że skóra nawet najdroższa nigdy nie będzie tak wygodna jak nawet tani tex. Chyba, że do dużych prędkości tam jest lepsza bo lepiej dopasowana. Ja mam i skórę i tex. Jak do miasta i gdy jest zimno to tex lepszy, poza miastem przy prędkościach 160 i więcej to skóra lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie te kurtki co przedstawiliście to średnio nadają się na motocykl sportowy (bardziej na turystyka). Poza tym nie są w jednolitym kolorze. Jak do tej pory to najbardziej przypadła mi do gusty Aplinestars GP-R lub Alpinestars Avant. Czekam na opinie kogoś kto w tym jezdził.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może wybierz po prostu co uważasz za słuszne, chłopaki Ci napisali na co zwracać uwagę. Poszukaj popatrz, takie czekanie na gotową odpowiedź trochę mnie dziwi, również jestem konsumentem i potrafię wybrać coś dla siebie bez potrzeby słuchania 100 za i 100 przeciw, każdy Ci tu powie co innego. Widzę jacy są ludzie i wiem, że czasem szukają dziury w całym np. kupując sprzęt za 300 zł i mając wymagania które spełniają kurtki za 1000 zł. Ty masz jeździć w tej kurtce a nie ktoś z forum :)

Największy w Zielonej Górze Sklep motocyklowy - DK Motocykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie te kurtki co przedstawiliście to średnio nadają się na motocykl sportowy (bardziej na turystyka).

 

Samolot, w tym przypadku to jedynie uszycie kurtki na miare i w/g Twojego projektu rozwiazuje problem.

 

Polecam Ci firme Stadler

 

http://www.stadler-bekleidung.de/

 

Zapewniam Cie, ze kazde Twoje zyczenie zostanie spelnione. Pytanie tylko czy bedzie Cie na to stac ?

 

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...