Skocz do zawartości

Letnio-wiosenny strój miejski/codzienny na enduro-turystyka.


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem prosić o poradę w kwestii wyboru stroju, potrzebuję stroju na enduro/turystyka (NX Dominatora), zależy mi aby był :

1. Bezpieczny (gdyby odpukać spotkał mnie jakiś miejski incydent)

2. Wygodny (np. dało się spędzić w nim w 30 stopniowym upale kilka godzin na uczelni - spodnie/buty)

3. Wyglądał dosyć codziennie/klasycznie/miejsko (tzn. bez żadnych sportowych naszywek racing itp itd)

4. Stosunkowo pasował do mojego moto (żeby nie wyglądać na nim jak debil, np na ścigaczu w kasku enduro)

 

Nie mam zbytnio pomysłu w co iść, czy w zbroje, buzery, tekstyle, czy z membraną, czy bez, czy upierać się na cordurę jeśli zdecyduję się na tekstyl, czy kurtkę w kroju sportowym, czy turystycznym ...

Także byłbym wdzięczny jeśli ktoś by poradził mi, na co się najlepiej zdecydować, czym się kierować w moim przypadku.

Niestety niedawno kupiłem moto i kiepsko stoję z kasą, także nie mogę sobie pozwolić od razu na kupno np 2 kurtek i zbroi, z reissem na deszcz i mesha na upaly, muszę znaleźć coś stosunkowo uniwersalnego.

Będę wdzięczny za wszelkie porady.

 

*Co do butów jestem zdecydowany raczej na Modekę Le mans, lub Rebelhorn District.

Edytowane przez blazkowicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma nic uniwersalnego ...

Jak kiepsko stoisz z sianem to kup podstawowy strój na temp od 5-25 stC (skóra czy tekstyl - twój wybór) a jak się dorobisz to kupisz jakiś mesh z motojeansami lub zbroje/buzer ... jak wolisz. Jeśli faktycznie używasz moto głównie do dojazdów na uczelnie to lepiej byłoby jednak zacząć od motojeansów i krótkiego tekstyla lub skórę - nie mesh bo w tym poniżej 20-stC bywa już za zimno. Upały już się kończą a zimne poranki dają w kość. Pamiętaj też o dobrych rękawicach i butach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może napiszę inaczej .. mam 2 meshowe kurtki (1 RS-Taichi i 1 Dainese) i w obu pi*dzi poniżej 20 stC. Rozumiem że zgodnie z definicją "dobrego meshu" obie są lipne?

 

 

Sam musisz odpowiedzieć sobie czy są dla Ciebie ok.

Ja ze swojego jestem zadowolony.

Jak jest chłodniej to wkładam odpowiednią bieliznę i mam po problemie.

Łatwiej jest się ubrać (dodatkowa warstwa lub warstwy) żeby było Cieplej niż rozbierać żeby było chłodniej i do tego bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc zakupiłem póki co :

Buty Modeka Le Mans

Spodnie Seca Bushido II

Rękawice Tschul 230

 

Co do góry to zdecydowałem się chyba na kurtkę tekstylna - wydaje się być najbardziej uniwersalna-"normalna".

Chciałem, aby przede wszystkim zapewniała bezpieczeństwo, była wygodna, praktyczna, żebym mógł chodzić w niej po zejściu z moto w jesienne dni no i pasowała do mojego dominatora (nie wiem czy krótka nie będzie głupio wyglądała na nim?), czy nie lepiej krój turystyczny-dłuższy ?

Kurtki RST

http://allegro.pl/kurtka-motocyklowa-rst-epic-gun-rozm-l-wyprzedaz-i3402504400.html

http://allegro.pl/rst-alpha-kurtka-turystyczna-blk-roz-l-54-i3460412566.html

Kurtki Rev'It

http://allegro.pl/kurtka-motocykl-teks-revit-strada-wr-grey-red-l-i3465259431.html

http://www.amm-motofashion.pl/kurtki-motocyklowe/71-revit-kurtka-textile-silica-.html

Held Arco II

http://allegro.pl/kurtka-na-motor-motocyklowa-held-arco-ii-membrana-i3461061504.html

 

Ew. zastanawiam się jeszcze czy warto zainwestować w jakąś niskobudżetową Alpinestars (typu T-RC, T-Stunt, Air Flo, Verona) ? - ale wydają mi się one bardziej do łażenia po mieście niż jeżdzenia na moto i zapewnieniu na nim bezpieczeństwa ?

 

Któraś z nich jest przyzwoita, bez strachu można wsiadać w niej na enduro ?

Dzięki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że po założeniu spodni z membraną w wieczornych temp 12-16stopni, spodnie po minucie są całe przyklejone do nóg od potu ? Tak działają zawsze membrany ? Czy to przez "wspaniałą" membranę Neo-Dry w moich spodniach ?

A ja chciałem w nich chodzić cały dzień po uczelni ... Zaczynam rozumieć fenomen "krótkich spodenek na ścigacza" ^^

 

Myślę, czy może wyciąć w cholerę całą tą plastikową membranę, w deszczu nie planuję jeździć, a jak już to będzie trasa 8km przez miasto ...

Jedyne co, to szkoda że ochraniacze są w kieszeniach siatki/membrany, a nie spodni,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz przewiewną membranę? Przygotuj portfel i szukaj z gore-tex'em. Jeśli chcesz mieć membranę ale tylko na specjalne okoliczności, szukaj spodni 3-warstwowych (podpinka + membrana + materiał). To troszkę wyższa technologia aby znaleźć taki materiał który nie przepuści wody a będzie przewiewny :) dlatego Gore-Tex kosztuje. A jak chcesz miejskie i w miarę bezpieczne spodnie - jeansy podszyte kevlarem z ochraniaczami.

Największy w Zielonej Górze Sklep motocyklowy - DK Motocykle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne, że po założeniu spodni z membraną w wieczornych temp 12-16stopni, spodnie po minucie są całe przyklejone do nóg od potu ? Tak działają zawsze membrany ? Czy to przez "wspaniałą" membranę Neo-Dry w moich spodniach ?

A ja chciałem w nich chodzić cały dzień po uczelni ... Zaczynam rozumieć fenomen "krótkich spodenek na ścigacza" ^^

 

Myślę, czy może wyciąć w cholerę całą tą plastikową membranę, w deszczu nie planuję jeździć, a jak już to będzie trasa 8km przez miasto ...

Jedyne co, to szkoda że ochraniacze są w kieszeniach siatki/membrany, a nie spodni,

Nie tak nie działają membrany, ale "membrany" zwykle tak. Nie martw się, następnym razem dołożysz trochę kasy to kupisz coś lepszego. Tymczasem weź do serca rady powyższe (nie wszystkie) i poniższe.

 

Jak chce przewiewną to bardziej sympatex ;)

Pzdr

Jeśli membrana jest przewiewna, to znaczy że jest już dziurawa. Oddychalność, a wentylacja to dwie różne rzeczy. Sympatex nawet typowych porów nie posiada, więc ta sugestia jest raczej ironiczna :).

 

Do rzeczy: nie niszcz sobie portek, mogą się jeszcze przydać. Przy takich temperaturach wkładaj kalesony termoaktywne (do jazdy, a nie do chodzenia). Albo w ogóle się ich pozbądź jeśli nie będziesz jeździć w trasy (choć raczej potem będziesz); na razie za to do jazdy miejskiej kup wspomniane dżinsy.

 

Tytuł tematu był bardzo zawiły, ale skoro strój ma być letnio-wiosenny i jeszcze miejski, to nie ma znaczenia, czy na enduro-turystyka, sport-turystyka, czy Komara-turystyka. To zupełnie bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak zniszczył. Miałem jedne spodnie też tak skonstruowane, że tylko w niskich temperaturach dało się jeździć. Wywaliłem całą podszewkę (okazało się, że była podgumowana) i spodnie zrobiły się super. Jest w nich mniej gorąco jak w jeansach a wodoszczelność lepsza jak jeans. Minusem jest tylko to, że nie sprawdzają się już w niskich temperaturach. Jeśli twoje spodnie są na takiej samej konstrukcji jak moje były to żadne bielizny nie pomogą bo są dobre na zimę a nie lato, tylko nożyczki bądź inne spodnie są rozwiązaniem. A na uczelnię to jeździł najlepiej w cywilnych spodniach z nakolannikami bo męczenie się w szkole w motocyklowych to nic przyjemnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, a jeszcze w kwestii góry - jakich firm zbroje byście polecili ? (z góry uprzedzam, że Alpinestars Bionic odpada, za droga)

Po zamówieniu kurtki zostało mi ostatnie 200-300 zł i chciałem kupić za nie jakąś zbroję (fajnie by było gdyby miała odpinany protektor pleców, bo niestety nie mam takowego na plecach w kurtce).

 

http://allegro.pl/zbroja-pro-biker-roz-xl-replika-fox-titan-sport-i3439338599.html - wypinane plecy, ale ta przypuszczam jedynie wygląda ładnie i to wszystko co można po niej oczekiwać ?

http://allegro.pl/zbroja-buzer-x-factor-cross-enduro-kominiarka-i3452130430.html - X-Factor jest godna zaufania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...