Skocz do zawartości

Strzelanie marchewami z wydechu a problem z silnikiem


hipolfs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc wszystkim niedawno kupel sprawił sobie moto bandita 600 kilka razy puścił marchewy no i dzisiaj zebrało mu się też żeby sobie strzelić więc zrobił to po tym pojawił się jakiś dźwięk basowy cichy i cykliczny stuk spod dekla zaworów którego prawie nie słychać na postoju podczas gazowania nie nasila się jedynie mocniej słychać podczas jazdy. Ja obstawiam że mogło coś się stać z któryś z zaworów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanicy też ludzie i chcą przeżyć ten kryzys a jeżeli ktoś traktuje motocykl niezgodnie z przeznaczeniem powinien się liczyć ze sporymi wydatkami.

Jeżeli strzały pojawiają się sporadycznie właściciel powinien skonsultować to z mechanikiem ale jeżeli ktoś bawiąc się wyłącznikiem zapłonu robi to dla zabawy powinien zdawać sobie sprawę skutków takiego postępowania.

Uszkodzenie przegród w wydechu, pokrzywienie zaworów wydechowych, pokrzywienie dźwigni zaworowych czy w ekstermalnych przypadkach przeskoczenie łańcuszka rozrządu lub wręcz jego zerwanie.

Tak jak napisał poprzednik - wypada zajrzeć pod pokrywę i sprawdzić.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On odkąd ma moto strzelił może max 4 razy :) ale pomimo że wydobywa się ten dźwięk to nic po za tym się nie stało silnik jak palił na dotknięcie tak palił wkręca się jak sie wkręcał moc taka sama tylko ten dźwięk się pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh nie wiem motocykl traktuje jak dziewczynę, a jej zdaniem jeszcze lepiej od niej:P nie wyobrażam sobie "katowania" motocykla wiec tak jak koledzy opisali może to być każda z tych rzeczy. Trzeba rozebrać sprawdzi i mieć nadzieje ze motocykl nie wypnie się teraz na właściciela...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dba tak ma ;) ja swoją ninją nawet raz nie zapaliłem lacza ( co jest ogólnie popularne :D ) a takie zabawy w strzelanie tak się kończą - nowy temat na forum ''co to mogło się uszkodzić ? '' :)

 

 

i po co Ci to było ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie strzlania:

jeśli strzały z wydechu nie są celowe tzn: poprzez wyłaczenie zapłonu ,

tylko powstaja przy jezdzie ? Tzn. schodzenie z wysokich obrotów ? krece do 8,10,12 tys i przy schodzeniu i hamowaniu silnikiem przy 7,6 tys obrotow strzela z wydechu;/ Czy przyczyna to niewyregulowane gaźniki ? [honda cbr f4 99]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka opcji:

-za ciasne luzy zaworowe,

-wypalone uszczelki kolektorów

- gazniki do regulacji

-przelotowy komin

tej 4 opcji nie rozumiem ;/ tlumik jest oryginalny ... chociaz nie mam pewnosci ze w srodku jeszcze cos jest ;/

opcja 3 : ta opcja mi bardzo pasuje... tym bardziej ze obroty na luzie wachaja sie ponizej i powyzej 1tys.minimalnie ale jednak.

numer 2: kolektor... to slowo mi ucieklo z glowy... ale juz wiem o co chodzi... moge sam przed domem sobie rozkrecic i sprawdzic ?

numer 1 - zaraz wygoogluje o co z tym chodzi ;)

 

Domyslam sie ze to tez ma zly wplyw na podzespoly silnika ;/

Edytowane przez unikatowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co tydzień w sobotę jak latam sobie z Cieszyna do Bielska to zawsze jeździ tam ścigol który przy każdej zmianie biegów tak strzela z tłumika, że ja siedząc w domu to słyszę a jak jestem akurat na dwupasie to dźwięk jest niemiłosiernie okropny a jakoś jeździ co tydzień :)
Ja w swoim moto za czasów gimnazjum miałem full crossa w 4t to pałowanie go w miejscu dawało marchewy aż po chwili moduł się spalił natomiast po przeprowadzce z Gdyni do Skoczowa przerobiłem tłumik na tzw pustaka czy też przelotowca to przy zmianie biegów strzelał właściwie prawie zawszę a moto jeździło, jeździło i jeździło aż poszło w inne dłonie a zawory itp były regularnie sprawdzane i ustawiane :)

Jeżeli po tych strzałach jednak zaczął pukać to raczej bym wolał skonsultować się z mechanikiem żeby zajrzał i posprawdzał ..

 

Jest kilka opcji:


-za ciasne luzy zaworowe,

-wypalone uszczelki kolektorów

- gazniki do regulacji

-przelotowy komin



Co do tego to
1. sprawdzasz w serwisówcę jakie powinny być luzy i przy pomocy szczelinomierza sprawdzasz je.
2. to można sprawdzić ale lepiej już kupić nowe i założyć - powinno się przy rozkręcaniu zawszę zmieniać uszczelki .
3. tego nie trzeba tłumaczyć
4. jak nie masz tłumika na nity a na śruby to warto rozkręcić i zobaczyć czy jest wata itp ale obstawiam, że to nie wina tłumika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zrobiłem jeszcze przed zimą ale teraz tutaj zajrzałem.

A więc, u mnie sprawa nie była taka tragiczna.

Wyszarpałem caly wydech wraz z kolektorem...

oglądając od spodu znalazłem kilka pęknięć na łaczeniu sie tych 4 ruch w jedną całość...

Pospawałem, kupiłem nowe uszczelki kolektora wydechowego... i już nie strzela... ;)

Inna sprawa że robiłem to sam i śruby nie do końca zakręciłem tak jak należy... tzn. ciężko było to skręcić później, ale nie mialem zbyt dużo opcji żeby rozebrać więcej moto a na tyle miejsca co miałem to wypadło całkiem nieźle.

Reasumując: problem strzelania przy schodzeniu z obrotów zażegnany.

Powód: malutkie pęknięcia(dziurki) w wydechu.

Wnioski: Lepiej naprawić od razu a nie bawić się w strzelanie, jeśli ktoś chce mieć wszystko tak jak należy.

wkładając kamerke do wydechu... troche mi tam w puszce porozrywało ;) ale problemu i tak już nie ma;)

Edytowane przez unikatowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w Triumphie speedmasterze 2004/5 na gaznikach

mam takie seryjne strzelanie w wydechy tzw. "patching" czy jakos tak

a mam ustawione zawory prawie na zero, gazniki ori. tylko lekko powiekszone dysze/dawki paliwa,

i przyznam, ze to dosc korzystny efekt podczas zamkniecia...

E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...