Skocz do zawartości

Wrocław strefa płatnego parkowania


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj w Radiu Wrocław usłyszałem o zakusach na kasę motocyklistów w strefie płatnego parkowania i powiem szczerze mocno mnie to wkurzyło... Zresztą posłuchajcie sami, reportaż dostępny na stronie Radia Wrocław - http://www.prw.pl/articles/view/29891/motocyklem-w-miescie-nie-zaparkujesz-
A mnie się wydawało, że zgodnie z prawem jest domniemanie niewinności. Tymczasem kontroler z założenia ma wystawić mandat motocyklowi, a kierowca złożyć reklamację pokazująć bilet parkingowy - którego nie mógł zostawić na motocyklu... A stwierdzenie, że kontrolerzy mają swoje sposoby na umocowanie wezwania w miejscu widocznym sugeruje ewentualne rękoczyny przy naszych maszynach... Paranoja...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może, żeby im ten pomysł trochę wybić z głów byśmy się zorganizowali jednego dnia i zaparkowali po jednym motocyklu na miejscu parkingowym w strefie płatnego parkowania? Oczywiście wszystko w zgodzie z prawem... Kierowcy samochodów podniosą larum, jak nie będą mieli gdzie zaparkować i sprawa nabierze rozgłosu...

 

Jak zazwyczaj nie parkuję na miejscach samochodowych tak teraz mogę zrobić wyjątek...

 

Zdaje się, że oficjalnie mamy kolejną ofiarę upałów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "problem" istnieje chyba tylko w główce tej Pani.

Prawie wszystkie jednoślady w centrum Wrocławia parkują na chodnikach, placach, itp.

Nie widziałem jeszcze żeby ktoś za to dostał mandat, może straż miejska i reszta służb ma trochę równiej pod sufitem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz _miras_ to może być taka gra wstępna - wprowadzą opłaty dla jednośladów, niby nikogo to nie obejdzie, bo kto parkuje jednoślad na płatnym... A potem dostawią znaki zakazu postoju, żeby do tego przymusić, bo mało kasy wpływa, bo (Pani) przeszkadza, że moto stoją za darmo...

 

I to domyślne wystawianie mandatów i składanie reklamacji. Fakt bilet parkingowy powinno się przechowywać 5 lat, ale kto tak robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka władza takie parkowanie. Poznań czy Warszawa mają to inaczej rozwiązane (bezpłatnie). Jeśli chodzi o ewentualne akcje to jest troche za wcześnie moim zdaniem robić coś w połowie sierpnia (środek lata, wakacje, urlopy itd.). Jeżeli już to wrzesień/październik jest lepszym terminem. Mnie to akurat średnio dotyczy z pewnych powodów (nie parkuje bo zaraz mam pół psiarni na karku nie mówiąc o gapiach) ale będe monitorował sytuacje i kibicował. Temat w końcu dotyczy hmm...lobby motocyklowego i warto zaznaczyć swoją obecność (i siłę).

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

BTW,od dwóch lat parkowałem przy rynku (hotel sofitel we Wrocławiu) i co... i tydzień temu razem z 10 innymi kolegami dostalismy ostrzeżnia ze nastepnym razem bedzie mandat. Co za larwy pi....ne. Najlepiej akcja ze 100 motycykli i rozstawić na miejscach parkingowych. Dopytywałem się szanowych panów ze straży to gdzie ja mam parkować - odpowiedź prosta na miescach parkingowych. Na pytanie dlaczego mam placic tyle co puszka...szanowny pan na to że takie sa przepisy. Ten kraj jest chory !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak dobrze, że dostaliście ostrzeżenie, a nie od razu mandat - w końcu takie są przepisy.

 

Nie jestem przekonany, czy parkowanie motocykli na miejscach płatnych przyniesie jakikolwiek pożądany skutek - w końcu miasto dostanie pieniądze, a o to właśnie im chodzi. Tylko kierowcy puszek mogą być wkurzeni.

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...