Skocz do zawartości

triumph daytona


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w tytule, model 955i z 1999 roku, przebieg 14 tys mil. Zauważyłem dziwne zachowanie sie motocykla, mianowicie po wrzuceniu pierwszego biegu i odkręceniu gazu pow 3 tys obrotów, i puszczeniu gazu motocykl gaśnie tzn nie trzyma wolnych obrotów. Na jałowym tego nie ma, tylko przy wrzuconym biegu. Myślałem nad czujnikiem dźwigni sprzęgła, lub stopki bocznej, albo jakaś blokada antykradzieżowa - nie mam pojęcia, może ktoś miał taki przypadek?

Dodam że motocykl nie gaśnie po wrzuceniu biegu, a w momencie jak dodam więcej gazu.

 

Ps czy ta chrobotliwa praca jest charakterystyczna dla tych trzy-cylindrówek ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odzew

 

teraz druga sprawa

1.gdzie jest port do podłączenia komputera

2.Czy do wymiany świec trzeba demontować całą górę, tzn bak

3.zaraz pod wtryskami znalazłem jeden ślepy kabel z wtyczką, nie widać oznak jakiegokolwiek grzebania w moim egzemplarzu , stad pytanie czy możliwe że jest z czegoś wypięta, czy tak po prostu ma być.

 

Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście, aby świece wymienić trzeba pół motocykla rozebrać, ale w miarę przynajmniej przemyślane jest i nie ma większych niespodzianek , jednak problem z gaśnięciem po mocniejszym przygazowaniu na włączonym biegu pozostał- na luzie natomiast nic takiego się nie dzieje , motocykl też po rozgrzaniu ma nieco szarpaną pracę- mam wrażenie jakby co jakis czas gdzies zapłon wypadał- odpala natomiast bez problemu i wkręca sie dobrze na wys obroty, podejrzewam jakąś pierdołę ale chyba nie obejdzie się bez podpięcia komputera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeniosę wątek tutaj , może ktoś coś podpowie, otóż dziwna sprawa tzn moto jak w tytule, rocznik 99, przeieg mały ok15 tys mil. Problem taki że moto gaśnie po dodaniu gazu. Czy może mieć to związek z regulatorem napięcia -gaśnięcie, zaznaczam że motocykl wkręca się na obroty i niby wszystko ok, ale jak wrzucę bieg i dodam OSTRZEJ gazu i puszczę , to spada poniżej 1000 ob i gaśnie, natomiast na luzie tego nie ma,tzn normalnie opada do ok 1300 obr. Myślałem jeszcze o tym czujniku iscv , ale gdy wymieniałem świece sprawdziłem szczelność i niby jest ok.

 

z góry dziękuję za sugestie

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście sam włącznik w kwesti zamykania obwodu i otwierania jak również piny w kostce i ich połączenia z przewodami.

 

 

TT

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik stopki sprawdziłem dość pobieżnie, ale wydaje się ok - niestety aby sprawdzić dokładniej trzeba demontować całą stopkę- co z braku centralnej odpada, a stojaka pod tylne koło niestety nie mam.

Przejechałem się nim wczoraj i zauważyłem że nie gaśnie przy schodzeniu z obrotów w trakcie jazdy, tylko jak stanę i przygazuję.Dodatkowo domykanie gazu w trakcie jazdy potrafi zakończyć się pokaźnym strzałem w tłumik(tłumik oryginalny).Poza tym wszystko wydaje się działać w normie ale to gaśnięcie po przegazówce na postoju przy wrzuconym biegu bardzo dziwne.

W zeszłym tygodniu rzuciłem się też na wymianę świec, bo myślałem że to ich przyczyna była , ale jest to samo- tyle że zauważyłem że jedna była okopcona a pozostałe dwie bardzo czyste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W sumie w swojej daytonie w ciągu 2 lat mam nowy filtr paliwa, powietrza, świece i przewody od silniczka krokowego. Sytuacja, którą opisujesz występuje również u mnie, choć w mniejszym natężeniu niż wcześniej, ale jednak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

styki chyba ok. aczkolwiek rzeczywiscie moto chętniej gaśnie przy włączonych światłach i wentylatorze

 

 

Zapewne jest tak bo przy włączonych światłach/wentylatorze jest większy pobór prądu a tym samym słabsza iskra. Może akumulator już nie wydala, albo regulator szwankuje. Robiłeś pomiary tych elementów?

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...