Skocz do zawartości

Kawa ZX-6R problem z silnikiem - wyjaśnienie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koleżanki i Koledzy,

 

Jeśli ktoś pamięta moje perypetie z silnikiem w mojej kawie (cykanie I-go zaworu po regulacji zaworów, a w końcowym efekcie - pogięcie I-go i II-go zaworu), to znam już przyczynę.

Mechanik, który regulował zawory założył w niewłaściwy sposób wałki rozrządu - w niewłaściwym położeniu w stosunku do zaworów czy tłoków (tu pewnie coś porąbałam - więc mnie poprawcie). Wiem to od kolegi, który niedawno z nim o tym rozmawiał.

 

Pozdrawiam,

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten się nie myli co nic nie robi, ale zignorowanie objawów i z premedytacja wypuszczenie motocykla z usterką to inna sprawa.

Ważne że uznał swój błąd i sprawa została chyba w satysfakcjonujący sposób rozwiązana.

 

Inna sprawa że to jak sex z kozą, jakby udany nie był to niesmak pozostaje. ;)

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to mało prawdopodobne bo jeśli rozrząd jest przestawiony na tyle że tłoki spotykają się z zaworami to stanie się to od razu po uruchomieniu, a poza tym motocykl nie będzie miał mocy i nie da się nim normalnie jechać, a z tego co pamiętam to przejechałaś kilka(naście) kilometrów zanim silnik stanął. Nie było czuć spadku mocy?

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, miałam wrażenie, że nie jedzie tak, jak przedtem, ale wtedy byłam już tak skołowana tym, co się działo, że nie miałam pewności, czy tak jest naprawdę, czy to tylko w mojej głowie.

Ja się nie znam. Taką informację przekazał mi kolega, który u niego był. Ponieważ ten mechanik cały czas ma silnik od mojej kawy - zaczęli rozmawiać - i tak się o tym dowiedziałam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...