Skocz do zawartości

Podłączenie cewki zapłonowej bezpośrednio pod akumulator.


Konus0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie, prawdopodobnie dość głupie...

Po podłączeniu cewki tak jak w temacie i dotknięciu kablem do plusa w akumulatorze, iskra powinna pojawić się na świecy, dobrze myślę?

Mnie się nie pojawia na świecy, jedyne miejsce gdzie wtedy iskrzy to między akumulatorem a kablem :)

Mam spalone cewki?

Z góry dzięki za odpowiedź,

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to jest sposób dobry ale do Jawy 350, CZ czy WSK Kobuz. Cewki do zapłonów CDI mają mniejszą rezystancję, mniejszą indukcyjność i podłączane są do kondensatora o pojemności 0.5 - 3uF naładowanego do 150 - 300V a nie do akumulatora. Mogłeś je spalić, a iskry też nie muszą dać bo normalnie pracują w innych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ok, tylko jak to zrobić? :blush: Jak się dostać do uzwojenia pierwotnego i wtórnego, jak to poznać i w ogóle?

 

Nie ma jakiegoś takiego prostszego, bardziej "zwyczajnego" sposobu?

Edytowane przez Konus0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma...........

 

pierwotne to zasilanie wtórne to to z którego idzie napiecie kablem WN na świecę zapłonową.........

 

w domowych warunkach jest sposób-znaleźć np kondensator rozruchowy od silnika elektrycznego np 5Uf/600v , naładować go z gniazdka przez diodę prostowniczą, a potem zewrzeć wyprowadzenia uzwojeniem pierwotnym cewki zapłonowej -wtedy będzie ona zasilona w taki sposób w jaki jest zasilana z CDI i musi dać iskrę....

 

ale jeżeli nie jesteś elektronikiem to nie ogarniesz a i jeszcze prąd cie konkretnie kopnie( a siecią elektryczną nie ma żartów a strzał z takiego kondensatora potrafi zatrzymać rozrusznik serca a zdrowemu wypala dziury w miejscu dotknięcia i urywa film na kilka sekund ) więc zostaje ci tylko pomiar rezystancji uzwojeń.....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie elektryka nie jest moją mocną stroną.

Jak mam być szczery, nic z tego co do mnie napisałeś nie zrozumiałem, prócz tego żebym się nie dotykał, bo zrobię sobie krzywdę :)

W takim razie nie wiem co mam zrobić, teoretycznie wszystko jest sprawne a iskry nie ma...

Zmierzę tą rezystacje.

 

Serwisówka pokazuje, że rezystancja powinna być w granicach 2.4 - 3.2 kOma.

Miernik pokazuje 0,03.

Błąd miernika czy spalone? :D

Edytowane przez Konus0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...