Skocz do zawartości

yamaha yz125 dla początkującego ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!

 

Mam 24 lata i chciał bym zacząć przygodę z motorami zawsze mnie to jarało.

Chciał bym się was zapytać czy yz125 dla początkującego zapaleńca jest odpowiednim motorkiem ?

Nigdy nie jeździłem na motorze a komarek czy simson raczej do takich nie należy.

Mój budżet wynosi około 5tys i chciał bym się was zapytać czy ta yz spełni moje wymagania czy doradzilibyście mi coś innego ?

Chciał bym motor który mnie zeszmaci na początku a na końcu nauczy porządnie jeździć dlatego wybrałem 2T.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz się uczyć to zaczynaj od mniej wysilonych setek, DT, KMX lub bardziej egzotyczne Aprilie RX jeśli dobrze pamiętam. Jeśli czteropak Ci nie zrobisz aż takiej różnicy to DR350 też jest zupełnie przyzwoita.

Z resztą kolega Rafael specjalnie wyprodukował się na temat więc okaż odrobinę więcej zainteresowania i szukaj takich rzeczy http://forum.motocyklistow.pl/index.php/topic/158645-wybor-pierwszego-motocykla-crossenduro/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to wszystko przed napisaniem posta dlatego postanowiłem kupić motor 2T 125 na początku zastanawiałem sie nad jakąś ćwiartka też w 2t ale jednak lepiej zacząć od troszkę mniejszych niż od razu polecieć w przepaść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale czy tak naprawdę opłaca się kupić słabszy motor by nauczyć się nim jeździć a po np sezonie go sprzedać i kupić coś mocniejszego ? A co byś powiedział na temat KTM'a exc 125 bądź EXC-F 250 ? 250 to jest 4t więc z tego co wyczytałem jest porównywalnie mocna do 2t 125 ale moc zaczyna się równomiernie z obrotami a nie tak jak w dwusuwie dopiero po przekroczeniu jakiegoś tam pułapu. Im więcej czytam tym bardziej robię się głupi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam enduro i crossów aż tak żeby Ci odpowiedzieć, który jest lepszy natomiast wiem, że zaczynanie od łatwiejszych sprzętów procentuje szybszym nabieraniem umiejętności. Nie rozumiem dlaczego ludzie dygają się kupić sprzęt i potem zachodzą w głowę jak sprzedać żeby nie stracić. Jak będziesz dbał i utrzymywał maszynę w dobrym stanie to pójdzie dalej do ludzi w normalnej cenie.

W drugim poście masz moje typy na maszynę. Z tym, że KMX to akurat czasami może być trudno sprzedać. Niewysilony dwusów będzie prawie tak łatwy do opanowania jak czteropak. EXC to chyba też cywilizowany hardziak ale nie miałem okazji tego dosiadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Im więcej czytam tym bardziej robię się głupi ...

 

to czytaj dalej bo piszesz bzdury jeszcze ale jesteś na dobrej drodze :D

 

za 5 tys kupisz ramę do exc-f 250 z osprzętem w dobrym stanie.......

 

wróząc z fusów to jak masz 5 tys to nie ogarniesz przyzwoitego utrzymania crossowej sety -aczkolwiek tu mogę się mylić

 

więc propozycje shinigamiego są najbardziej sensowne -dt czy tam kmx nie 80 bo faktycznie ci się znudzi po sezonie tylko 125 odblokowane zdrowe 125 ....

Edytowane przez michoa

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no temat budżetu ja pomijałem, bo nie wiedziałem czy to jakiś jego własny limit, czy może długo ciułany szmal ale drogi autorze miej na uwadze, że połowa tej sumy to może być koszt jednego remontu obowiązkowego w crosie i niektórych hardziakach.

Edytowane przez Shinigami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja się pieniędzy nie boję po prostu jestem jeszcze na umowie próbnej i napisałem tak ile mogę wydać pieniędzy na raz na sam motor ale im dluzej przeglądałem aukcje i sensowne motory to trzeba jednak dać powyżej 8 tysi. Tylko tyle czy w razie zakupu DT 125 dam radę sam ją odblokować czy będzie mi potrzebny jakiś magik ? a co do ktm exc to wiem ze poniżej 10 tysi w Polsce raczej nic sensownego nie kupie ale czy na pierwszy motor dam radę go oswoić czy może naprawdę lepiej zacząć od czegoś słabszego ale znowu boję się o takie DT czy przy mojej masie prawie 100 kilo nie zajadę takiego motoru ?

 

edit:////

 

Zależało by mi na takim motorku którym dam rade poszaleć w lesie jak i na małych motocrossach ale maszyna niestety ale musi mieć minimum przednią lampę w ogóle nie zależy mi na homologacji. tyle tego wszystkiego jest że ciężko cokolwiek wybrać ...

 

 

 

co myślicie na temat tego ktm'a ? http://otomoto.pl/ktm-exc-125-zarejestrowany-2003r-M3668590.html

Edytowane przez m4rc1n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary dalej chyba nie rozumiesz-kupić to jest pikuś ale bólem jest utrzymać

 

co do dt125

3/4 starszych jest już odblokowana a jak nie to dasz radę sam

 

i dt szukałbym starszej, może nie jakiegoś totalnego oldschoola z lat 80, ale tak 95-98 powiedzmy dlatego że ostatnie wypusty DT były już mało off choćby przez to że zlikwidowali kopniak a wsadzili rozrusznik elektryczny-bzdura w tym motocyklu a waga poszła w górę....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wyglądu cacy, niech pokaże fakturę za remont lub paragony za częsci i jak wszystko bangla, koła, zawias bez luzów to można brac, za tę kasę można wymagac bardzo dobrego stanu,

 

jest to najlepsze moto dla początkującego i nie tylko, zawias bajka z przodu juz wp48, odpowiednia skrzynia biegów, heble, osprzęt jak to w kacie - 1 llga, moto pozbawione wad fabrycznych, przy odpowiednim serwisie jest całkowicie bezproblemowe, jedynym bólem moze byc druciarstwo poprzedników, ale to w miaręłatwo wykryc jeśli wezmiesz na oględziny kogos obcykanego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...