Skocz do zawartości

Mycie silnik


Gunnar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

szczerze? mylem setki motocykli myjka cisnieniowa moze 10 z nich mialo jakis problem pozniej ze reguly zaniedbane z kombinowana instalacja, zawsze po myciu uzywalem kompresora do osuszenia, pozniej czyszczenie reszty motocykla na sucho co zajmuje kolejna godzine i motocykl sie dosusza. gorsze strony mycia myjka to wymywanie smaru z miejsc, w ktorych byc powinien... Po kazdym takim myciu motocykl nalezy zakonserwowac w ogolnym tego slowa znaczeniu, a po kilku takich skutecznych myciach zrobic smarowanie miejsc, w ktorych smar jest konieczny.

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odp. Poszperałem i znalazłem taki wynalazek : http://allegro.pl/castrol-metal-parts-cleaner-do-czyszczenia-silnika-i3289004349.html

ktoś może używał ?, bez wody przypadkiem się tego nie stosuje ?.

Ps. Gorącego silnika nie myłem, wypróbuje jak nic nie znajdę, może to jest jakas alternatywa :D. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A myj sobie gorący silnik, kto Ci broni. Jeśli nie widzisz różnicy miedzy myciem a deszczem.

Nie chce mi się kopać z koniem.

 

Nie chodzi oto żeby się kopać :)

Wyobraźmy sobie taką scenerię, jedziemy enduro np. gs1200 napotykamy rzeczkę, 0,5m. Szukamy objazdu czy walimy przez wodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak z motocyklami ale widziałem już kilka aut z pęknietymi tarczami hamulcowymi po przejechaniu przez kalużę.

 

Zresztą tłumiki, rury wydechowe też proszą o litość w takich warunkach.

Notoryczny kłamca :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludwik spray do łazienek lub płyn do mycia okien, psik-psik i szmata.

 

I tak jak Monter pisał - znajdź problem z elektryką. Co zrobisz jak Cię deszcz złapie? Owiniesz moto folią czy pod parasolem będziesz jechał? No bo przecież nie jesteś pipą i jeździsz w deszczu, prawda?

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na myjni, na ciepłym silniku po myciu silnik nie zaprotestował. Objaw do niepokojów brak. Qurim deszczu się nie boję i jeżdzę, ale nawet w czasie mocnej ulewy moto nigdy się nie krztusiło, silnik nie rzucił palenia dlatego nie zwlałbym tego na elektrykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...