Skocz do zawartości

Jaka waluta w Rosji


pegaso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dolarami mozesz placic wszedzie, pozostaje tylko pytanie

 

1. po jakim kursie

 

2 czy wydadza ci reszte i w jekiej walucie.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dolary i euro wymienisz bez problemu w kantorach można też wyplacac pieniądze z bankomatów. Ja używam visy i mastercard i nie mialem z nimi większych problemów, oczywiście zawsze się może zdarzyć że jakiś bankomat nie wyplaci ci kasy. Ogólnie w rosji musisz mieć ruble. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podczas podróży często wymieniałem twardą walutę u babek, które stały na dużych parkingach. Raz właściciel dużego hotelu nie chciał dolarów za pokój, ruble wcześniej przehulałem u niego w restauracji. Stwierdził że stać go na ugoszczenie motocyklisty i życząc szczęśliwej dalszej podróży, podziękował mi za wizytę. Planuję ponowną wizytę u tego pana, tym razem z ichniejszą walutą.

Innym razem byłem karmiony i pojony za darmo, za nocleg jednak musiałem zapłacić. Zdarzyło się że nocleg i wyżywienie miałem. Włączyli mi nawet TV z polską stacją której nie lubię. Podziękowałem i wtedy właściciel uznał że nie weźmie odemnie ani grosza. Postawił 2 flaszki, on swoją wypił na dwa razy a ja potrzebowałem 4 podejść. Popiłem to piwem czym wzbudziłem podziw u gospodarza zajazdu. Za to dostałem tamtejszy szaszłyk czyli kawałek mięsa z kością. Innym razem bankomat wydrukował mi kartkę że pieniędzy nie ma. Po dwóch miesiącach dostałem z banku obciążenie za pobranie pieniędzy z tego bankomatu. Reklamacji nie składałem, złożyłem to na karb sprawiedliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze placilem rublami..

na ogol kupowalem w kraju euro i troszke dolarow, ktore pozniej w rosji wymienialem na ruble

nieco bardziej sie oplacalo miec dolary lub euro - teraz juz nie pamietam, w kazdym razie cos wychodzilo nieco korzystniej..

w sumie tylko kilka razy mi sie zdarzylo, ze akurat nie mialem juz rubli, to wowczas poprosilem na stacji benzynowej, ze zaplace im np w euro, reszte dostalem w rublach i bez problemu..

ale raczej bujda jest, ze wszedzie za wszystko mozna placic w dolarach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...