Skocz do zawartości

Tuleja wahacza Yamaha XJR, jaki materiał?


Dream
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Przy wymianie łożysk wahacza okazało się, że do wymiany jest również tuleja wahacza, robiąca równocześnie za bieżnię łożysk igiełkowych.

 

Cena nowej tulei/sworznia w ASO jest IMHO deko mówiąc nieadekwatna do całokształtu, Panowie w trzech ASO wołają za kawałek rurki prawie 500 złociszy :biggrin: :banghead: .

 

Czy ktoś przerabiał może temat dotoczenia tej tulei przez tokarza :icon_question: .

Jaki materiał zda tutaj najlepiej egzamin :icon_question: .

Edytowane przez Dream
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przy wymianie łożysk wahacza okazało się, że do wymiany jest również tuleja wahacza, robiąca równocześnie za bieżnię łożysk igiełkowych.

 

Cena nowej tulei/sworznia w ASO jest IMHO deko mówiąc nieadekwatna do całokształtu, Panowie w trzech ASO wołają za kawałek rurki prawie 500 złociszy :biggrin: :banghead: .

 

Czy ktoś przerabiał może temat dotoczenia tej tulei przez tokarza :icon_question: .

Jaki materiał zda tutaj najlepiej egzamin :icon_question: .

Te tulejki są zwykle stalowe i do tego strasznie twarde. Kawałek stali w dobrym gatunku + ew. hartowanie powinno załatwić sprawę. Ja bym od razu toczył dwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profesjonalne dorobienie takiej tulei z odpowiedniego materiału wraz z cieplną obróbką i dokładnym szlifowaniem pod wymiar będzie Cię kosztowało jeszcze więcej niż oryginalna w serwisie a Panowie w ASO nie mają żadnego wpływu na wysokość ceny.

Nie stać Cię na naprawy to po co kupowałeś tak drogi motocykl ?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze wybacz, ale stać mnie na naprawy, lecz kupno kawałka rurki o długości 254mm, fi 25mm za prawie 500zł pozostawię jako ostateczność. To nie jest jakaś kosmiczna technologia, co innego jakby była z Tytanu, wtedy z chęcią bym ją zakupił.

 

Dostęp do narzędzi skrawających i obróbki cieplnej mam, także nie powinno być problemu z obróbką. Twardość również będzie zbadana.....

 

Dziwne, ze na zachodzie owa tuleja kosztuje jak dobrze poszukać ok. 250zł na nasze z wysyłką. Lecz wjeżdżając na teren RP nagle robi się z tego prawie 500zł :biggrin: , wiem, że Panowie z Aso nie mają na to wpływu bo to całkiem mili ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób śmiało, możliwe że nie wytrzyma tych x lat jak oryginał, ale najwyżej będziesz zmieniał w najgorszym wypadku co rok.

 

co innego jakby była z Tytanu, wtedy z chęcią bym ją zakupił.

 

 

Tytan to też nie jakaś kosmiczna technologia, ot troszkę inny stop aluminium

 

Dziwne, ze na zachodzie owa tuleja kosztuje jak dobrze poszukać ok. 250zł na nasze z wysyłką. Lecz wjeżdżając na teren RP nagle robi się z tego prawie 500zł :biggrin: , wiem, że Panowie z Aso nie mają na to wpływu bo to całkiem mili ludzie.

 

Ja ostatnio zamawiałem zestaw naprawczy do gaźnika. W PL za sam zaworek 250zł i czas oczekiwania 10 dni, kupiłem w stanach za 40$ (już z przesyłką) cały zestaw naprawczy, zaworek + masa uszczelek o-ringów itp i miałem w domu po 5 dniach.

 

piszesz bzdury ośmieszając się przy okazji

moderator

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajdź stary amortyzator samochodowy którego tłoczysko będzie miało odpowiednia średnice, utnij ile potrzebujesz i przewierć. Ewentualnie Zakład naprawy koparek i zlec wykonanie takiej tulejki. Mnie za tulejkę średnicy fi 30mm skroili całe 20zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, dorabiają je w Anglii, podali nawet stop z jakiego to robią :) -

http://www.classicmotorcycleparts.gb.com/swing-arm-bearing-bush-stainless-steel-3fv-22184-00-1066-p.asp .

 

Adamie, dałem znajomemu do dorobienia, w przyszłym tygodniu ma działać. Jak zakupi lub nie materiał, który się nadaje, to da mi znać jak sprawa stoi :) .

Wueska, jeżeli znajomy nie dostanie zadanego metalu, to zaatakuję zakład, który się zajmuje siłownikami/hydrauliką, te zakłady również wchodzą w grę ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obróbka cieplna dziś wygląda tak jak obsługa mikrofali to już nie jest takie trudne jak kiedyś a hartują coś non stop. Skoro tłoczysko hartowane fi 30mm i długości 50cm kosztowało mnie 75zł to za tulejkę i tak przepłaciłem ;P

 

 

aa materiał wystarczy 40H

Edytowane przez wueska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...