Skocz do zawartości

Nikon D90 albo D7000


Taurus 61
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak w temacie jestem na etapie wyboru nowego lustra i mysle nad tymi dwoma.Ktory z

tych bylby lepszy dla amatora ze stazem :wink:

Obecnie trzaskam N-D50

Z gory dzieki.


Pozdrawiam.

Edytowane przez Taurus 61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powiedz jak chcesz używać aparatu i jakie zdjęcia chcesz robić? Dużo się przemieszczasz z aparatem?

 

Zarówno D90 jak i D7000 to mało udane modele i za te pieniądze osobiście wziąłbym coś używanego ale z wyższej półki. Np. D2Xs albo chociaż D2X. Chyba, że potrzebujesz czegoś mniejszego...

Pozdro 600cc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wiekszosci robie fotki natury i wszystko co jest z nia zwiazane,od mrowki do krajobrazu.Wielkosc aparatu nie gra roli , w plecaku (topcase) jest dosc miejsca.

Czy dużo się przemieszczam z aparatem? bardzo duzo , ale z tym nigdy nie mialem problemu.Bardzo dobry pomysl z D2Xs tylko musze jakas odpowiednia sztuke w ebay wyrwac.A tak w nawiasie co powiesz na D300s albo to tez połsrodek ?

 

Dziekuje i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to wszystko są w Twojej sytuacji półśrodki. Fotografując przyrodę, krajobrazy szczególnie - kluczem jest duża rozdzielczość - a to masz dopiero na pełnej klatce (D700, D600, D800, D3). No ale to już zupełnie inne pieniądze...

 

D300s jest spoko, ale ja i tak wziąłbym D2Xs - nie ma wodotrysków jak D300s, ale to aparat profesjonalny, na całe życie i w każde warunki atmosferyczne. Używałem D2H, D2Hs, D2X, D2xs - seria D2 jest po prostu total. (oczywiście nie ma kręcenia filmów i miliona efektów "boost") - dla mnie to akurat in plus:)



No ale jeśli możesz dołożyć do D2Xs jakieś 1500zł i kupić D700 - bierz D700 oczywiście.

Pozdro 600cc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak dawno miałam okazję robic foty d7000 w dość trudnych klubowych warunkach, w dodatku z kitowym szkiełkiem i powiem Ci że jakoś tak przypadł mi do gustu,myślę że jest to dobry aparat, ale znawcą nie jestem, od lat fotografuje canonem d350 i mimo ze jest stary, to nie mam serca go zamienić na inny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zaczynalem od 350D jesli chodzi o cyfry i gdyby nie to ze mi migawka padla....pewnie dalej bym na nim zapindalal...fajny sprzet.

Ja sie znow po swojemy napisze ze wcale nie musisz miec takich super sprzetow by sie dobrze bawic z fotografia...chyba ze kasa to zaden problem to wtedy tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw powiedz jak chcesz używać aparatu i jakie zdjęcia chcesz robić? Dużo się przemieszczasz z aparatem?

 

Zarówno D90 jak i D7000 to mało udane modele i za te pieniądze osobiście wziąłbym coś używanego ale z wyższej półki. Np. D2Xs albo chociaż D2X. Chyba, że potrzebujesz czegoś mniejszego...

 

D90 jest mało udanym aparatem? Aparat pojawił się w połowie 2008 i po dziś dzień jest produkowany mimo, że Nikon wypuszcza każdego roku nowe lustro. D2X jest aparatem z 2004 roku i kupienie dobrego egzemplarza będzie graniczyło z cudem. Osobiście brałbym nowego D90 niż D2X z przebiegiem pól milona zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh...

 

1. Migawki w serii D2 mają udokumentowane bezproblemowe przebiegi w okolicach 1 miliona.

2. Przebieg łatwo można zweryfikować np. programem oPanda.

3. Jeśli komuś wystarczy D90 - spoko, też będzie działał. Ludzie używają D3100 i D5100 i również są zadowoleni ;)

 

Rozumiem Waszą linię. Ja z kolei jestem zwolennikiem zakupu używanego sprzętu, ale lepszej klasy - np. wolę 4-letnie BMW niż nowego fiata Pandę ;) i tak dalej... (na ebay jest mnóstwo serii D2, na Alledrogo również)

 

Pozdrawiam!

Pozdro 600cc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zaczynalem od 350D jesli chodzi o cyfry i gdyby nie to ze mi migawka padla....pewnie dalej bym na nim zapindalal...fajny sprzet.

Ja sie znow po swojemy napisze ze wcale nie musisz miec takich super sprzetow by sie dobrze bawic z fotografia...chyba ze kasa to zaden problem to wtedy tak.

Jestem tego samego zdania, wiele nowości, nie rózni sie bardzo po za ceną, od wcześniejszych modeli, nie warto przepłacać :)

 

Sorry za literówkę, oczywsiście 350 D :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...