Skocz do zawartości

Honda na LPG


Rekomendowane odpowiedzi

Wiem :) Będziecie się śmiać. Ale właśnie taka myśl przyszła mi do głowy po wnikliwym oglądaniu Hondy NTV. Myślę że gdyby poważnie zabrać się do sprawy to dałby się >upchać< w nią instalacje gazową i nawet nie byłoby tego widać. Gdyby przerobić tą niezbyt efektywnie wykożystaną przestrzeń pod siedzeniem to nawet chyba zmieściłby się tam zbiornik o sporej pojemności. Wiem że takich zbiorników nie mozna kupić, ale jest niedaleko mnie firma która robi zbiorniki gazowe do jachtów. I mogą go zrobić nawet w fantazyjnym kształcie i wielkości. Mają stosowne certyfikaty a zbiorniki sa ze zbrojonego PE i są bardzo lekkie :)

Myślę że to niezły pomysł do zastosowania w motocyklu wyprawowym takie zasilanie go na LPG.

Jak myslicie, czy silnik w NTV będzie trawił gaz?

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko się nie śmiać... Odpalałem swoją suzke na gazie z butli turystycznej łatwe to nie było ale w końcu udało się ustawić tak aby pracował na stałych obrotach. I tyle osiągnąłem z nudów. Nie zauważyłem aby miał wybuchnąć. :) W tym punkcie porzuciłem swoje badania.

 

Jeden taki chiniol co śmiga na gazie:

http://www.youtube.com/watch?v=VDrrWNkUOBg

 

Dzieciaki się bawią, oby tylko nic się nigdy złego nie stało.

 

Tamka łatwe to nie będzie ale są motocykle zasilane LPG (skutery zasilane LPG) i to działa a silniki nie wybuchają.

Silnik zapewne będzie pracować na tym paliwie, jednak mam obawy co do zużycia gaźników, gdyż będą pracować na zupełnie sucho.

Edytowane przez Żurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik pewnie sobie poradzi, jak w zasadzie każdy inny. przykładowo nie wiem, czy na forum, ale widziałem zdjęcia zarówno skutera przerobionego pod gaz, jak i bmw serii gs z butlą w centralnym kufrze

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były tu kiedyś fotki Transalpa i BMW RT na gaz. Transalp miał zbiornik w centralnym kufrze, a beema miala zamontowany kufer z tyłu w miejscu tablicy rejestracyjnej i w nim była butla.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam gdzieś tego Transalpa, ale bardzo nie podobało mi się umiejscowienie tego parownika gazu. Zainstalowany był z lewej strony, sterczały z tego rury i w ogóle wyglądało jakby jakis obcy przyssał się do niego :) No i butla ciężka w kufrze jakoś mnie nie przekonuje

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:

No właśnie, zamówić zbiornik LPG który zastapi ten fabryczny, skoro moga robić w dowolnym kształcie. Na takie wyprawy po europie chyba dałoby radę, bo LPG chyba mozna kupić wszędzie

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiałem jaki motocykl byłby najlepszy pod ten gaz. Wydaje mi się, że Honda NC700 spełnia wiele warunków aby zamontować do niej LPG. Ma wolną przestrzeń tam gdzie bywa zazwyczaj bak i jego silnik to połówka samochodowego.

ホンダが一番です

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiałem jaki motocykl byłby najlepszy pod ten gaz. Wydaje mi się, że Honda NC700 spełnia wiele warunków aby zamontować do niej LPG. Ma wolną przestrzeń tam gdzie bywa zazwyczaj bak i jego silnik to połówka samochodowego.

Pewnie masz rację, ale NTV juz mam :laugh: i dlatego o niej myślę żeby założyć LPG

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o jednym...mieszanka na bogato bo inaczej obejrzysz jak wygląda wypalony zawór.

Poza tym temat z punktu majsterkowania i techniki ciekawy i nie ma nic w nim śmiesznego.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Teraz to tylko pomysł. Najpierw pójdę do Brecknella, usiądę mocno na wszelki wypadek i zapytam ile bedzie kosztować zbiornik który ew. ulepią.

Jeżeli wytrzymam to co usłyszę to juz nie będzie przeciwskazań. Chociaż napewno będzie masa innych kłopotów po drodze. Jakiś mały parownik do mniejszych silników zdobyć np.

No i tak wybiegając w przyszłość. To czy jest jakaś metoda domowa na określenie mieszanki? Czy colortune ma zastosowanie przy zasilaniu LPG?

Czy też jedynie sondy w serwisie?

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o blos'sie. Miałem do czynienia i pochwalam to urządzenie.

http://www.corrado.com.pl/warsztat/blos/blos_instrukcja.pdf

Mieszanka raczej analizatorem spalin i jak wspomniałem na bogato.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie, bo z tego co wiem na temat zasilania gazem to taka nowoczesna instalacja ma dodatkowa pompę, jakies regulatory ciśnienia i poza tym wymaga sygnału sterującego od wtryskiwaczy benzynowych a takich przecież nie ma w przedpotopowej NTV. Mysle też że sumarycznie ta pompa plus dodatki i tak zajmie więcej miejsca niz staroświecki parownik :) A z miejscem w motocyklu raczej krucho jest przecież. No i łatwość dostosowania gaźnikowego silnika do pracy z ta instalacją z punktu widzenia takiego mechaniora jak ja też nie jest bez znaczenia.

Edytowane przez Tamka

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...