Skocz do zawartości

Luzy zaworowe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy wie ktoś może jakie powinny być luzy zaworowe w zx12 2001r? Właśnie zauważyłem że cieknie mi spod pokrywy zaworów więc przy okazji mógłbym sprawdzić luzy a nie mam żadnej serwisówki :dry:. Uszczelke powinienem wymienić czy może raczej złożyć na silikon słyszałem że są kilku razowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można się podpiąć pod temat, przekopałem internet w poszukiwaniu danych w tym zakresie do Hondy CG 125. Rok 2004. Nic nie mogę znaleźć. Czy ktoś moę wie i może się wiedzą podzielić?

"Leję na fałki i śmierdzące cwajtakty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można się podpiąć pod temat, przekopałem internet w poszukiwaniu danych w tym zakresie do Hondy CG 125. Rok 2004. Nic nie mogę znaleźć. Czy ktoś moę wie i może się wiedzą podzielić?

 

0.05

0.08

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy wie ktoś może jakie powinny być luzy zaworowe w zx12 2001r? Właśnie zauważyłem że cieknie mi spod pokrywy zaworów więc przy okazji mógłbym sprawdzić luzy a nie mam żadnej serwisówki :dry:. Uszczelke powinienem wymienić czy może raczej złożyć na silikon słyszałem że są kilku razowe?

 

w zx12 czesto cieknie spod pokrywy, sama uszczelka nie wystarczy. Nalezy wymienic uszczelke i podkladki pod srubami od pokrywy zaworowej 8 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie panowie właśnie zwaliłem pokrywę lecz już nie mam czasu dziś na sprawdzenie luzów zrobię to jutro (słaby tam dostęp... :banghead: ) ale na wewnętrznej stronie dekla zauważyłem trochę szlamu radzicie przepłukać silnik czy raczej się nie martwić jeżeli płukać to doradźcie dobry preparat dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro widzisz jakiś 'szlam' to lepiej się martw skąd on tam. Może być, że po długim postoju to po prostu woda się nagromadziła i zmieszała z olejem, a może już uszczelka pod głowicą klęka? Albo uszczelniacz pompy.

Edytowane przez Dexster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam mam pytanie chodzi o luzy zaworowe mianowicie miałem luz 0,25(przedział jest od 0,15 - 0,20) płytka była 162 chciałem otrzymać luz gornej granicy 0,20 włożyłem płytke 170 i otrzymałem teraz luz 0,28 czemu to tak wyszło?

Edytowane przez Szuryga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...