Skocz do zawartości

Oszust na allegro!!!


Dejvis16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupilem ostanio lampe do xj6 za 700zl u goscia o nicku na allegro sebomotocykle. Wyslal mi to za pobraniem poza allegro. Zaplacilem za paczke otworzylem a w srodku byly tylnie lampy od golfa III.... Od razu dzwonie do niego niestety koles ma wylaczony tel i zapchana skrzynke ze nie mozna nawet zostawic wiadomosci. Widocznie nie tylko ja sie do niego dobijam. Czekam juz 3 dzien i dalej to samo. I mam pytanie czy ktos kupowal u niego jakies czesci do moto lub ma podobna sytuacje do mojej?? Przed nadaniem paczki pisalem do niego smsa czy wyslal mi juz ta lampe to odpisal ze tak wyslal. Tutaj link do jego aukcji http://allegro.pl/li...?us_id=28383650 Teraz jeszcze jeden koles popodbijal wszystkie aukcje. Jesli koles sie nie odezwie to ide z tym na policje bo mam potwierdzenie ze pisal do mnie ze wyslal mi ta lampe za 700zl i mam jego nr konta. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, gość mógł się pomylić z adresami, i ktoś kto chciał lampę od golfa dostał od XJ6.

 

Po drugie, po co wybierasz opcję za pobraniem skoro nie sprawdzasz zawartości paczki? To równie dobrze mogłeś wpłacić kasę z góry na konto, zaoszczędziłbyś 5zł ;).

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem ostanio lampe do xj6 za 700zl u goscia o nicku na allegro sebomotocykle. Wyslal mi to za pobraniem poza allegro. Zaplacilem za paczke otworzylem a w srodku byly tylnie lampy od golfa III.... Od razu dzwonie do niego niestety koles ma wylaczony tel i zapchana skrzynke ze nie mozna nawet zostawic wiadomosci. Widocznie nie tylko ja sie do niego dobijam. Czekam juz 3 dzien i dalej to samo. I mam pytanie czy ktos kupowal u niego jakies czesci do moto lub ma podobna sytuacje do mojej?? Przed nadaniem paczki pisalem do niego smsa czy wyslal mi juz ta lampe to odpisal ze tak wyslal. Tutaj link do jego aukcji http://allegro.pl/li...?us_id=28383650 Teraz jeszcze jeden koles popodbijal wszystkie aukcje. Jesli koles sie nie odezwie to ide z tym na policje bo mam potwierdzenie ze pisal do mnie ze wyslal mi ta lampe za 700zl i mam jego nr konta. Pozdrawiam

 

Pomylil nie pomylil, jezeli nie ma kontaktu, to dziwie sie, ze jeszcze nie poszedles na policje.

 

No gratuluję kupować u sprzedawcy który ma zerowy przebieg.

 

Yuby, kiedys zawsze musi byc ten pierwszy raz ! :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie poza allegro, pierwsza sprawa a druga to właśnie za pobraniem bez możliwości sprawdzenia. Nie wiem jaki sens kupującemu brac poza allegro.

Gośc powie, że chciałeś lampy do golfa a Ty, że do motonga... Żadnych świadków i dowodów, że było inaczej.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza się;/ Ja osobiście omijam niesprawdzzonych sprzedających. Mało tego, mimo doświadczenia sprzedających sprawdzam ostatanie opinie na ich kontach.....nigdy nie wiadomo czy kolesiowi czasami nie zaczęło "odbijać" :) Miałem więcej szczęścia bo moje pierwsze małe wpadki były o sprawy za "grosze" więc nawet nic z tym zrobić nie mogłem.....ale z nauczki wyciągnałem wnioski. Powodzenia, 3mam kcuki by sprawa została pozytywnie załatwiona:) Myślę, że gdyby chciał oszukać...nie przysłałby nic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie poza allegro, pierwsza sprawa a druga to właśnie za pobraniem bez możliwości sprawdzenia. Nie wiem jaki sens kupującemu brac poza allegro.

Gośc powie, że chciałeś lampy do golfa a Ty, że do motonga... Żadnych świadków i dowodów, że było inaczej.

 

Co za podejście. Jeszcze kilka lat temu większość osób zamawiało części z gazet typu Giełda Motocyklowa czy Dizmar i jak ktoś odwalił taki numer to nie było problemów żeby zgłosić to na Policje i "dojść" kolesia a teraz panuje przekonanie że jak poza allegro to można typa w trąbkę cmoknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie poza allegro, pierwsza sprawa

 

Prowizja to jedyne 5-8% , ot takas drobna zaleta .

 

Do autora - po co miałby ci wysyłac lampe od golfa jeżeli po prostu chciał cie wydymać ? Mógł cegłe czy coś .

Przekop fejsbuka czy NK , pogogluj za nr. telefonu

Na pobraniu masz numer konta - wrzuć tutaj .

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak że to jego faktyczne początki i gość nie ogarnięty z wysyłaniem.Ostatnio kumpel zabierał paczki od klienta ,sam naklejał listy /kurier/ bo gość nie wiedział co i jak i ludziska dostali nie to co zamawiali.Jedyna bolączka to brak kontaktu.Kolega handluje na allegro i dodzwonić można się tylko między 10 a 16 bo tak wyłącza telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Prowizja to jedyne 5-8% , ot takas drobna zaleta .

 

Do autora - po co miałby ci wysyłac lampe od golfa jeżeli po prostu chciał cie wydymać ? Mógł cegłe czy coś .

Przekop fejsbuka czy NK , pogogluj za nr. telefonu

Na pobraniu masz numer konta - wrzuć tutaj .

Ale to płaci sprzedający więc kupujący strzela sobie w kolano kupując poza allegro.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak że to jego faktyczne początki i gość nie ogarnięty z wysyłaniem.Ostatnio kumpel zabierał paczki od klienta ,sam naklejał listy /kurier/ bo gość nie wiedział co i jak i ludziska dostali nie to co zamawiali.Jedyna bolączka to brak kontaktu.Kolega handluje na allegro i dodzwonić można się tylko między 10 a 16 bo tak wyłącza telefon.

Godziny dobre dla sklepu fizycznego a nie allegro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za podejście. Jeszcze kilka lat temu większość osób zamawiało części z gazet typu Giełda Motocyklowa czy Dizmar i jak ktoś odwalił taki numer to nie było problemów żeby zgłosić to na Policje i "dojść" kolesia a teraz panuje przekonanie że jak poza allegro to można typa w trąbkę cmoknąć.

 

Bo właściwie może. Allegro nie beirze zadnej odpowiedzialności bo i za co jak do sprzedaży nie doszlo, a sms niby jakims dowodem jest ale równie dobrze moge wysłać komus sms ze nie dostałem wpłaty za worek kartofli i isc z tym na policje. Dla mnie kupowanie poza allegro jest dość ryzykowne, czasem nie powiem bo sie zdarza ale to tylko małe kwoty i jak mi sie spieszy. A sprawdzanie paczki to kurier przeciez odpowiada za uszkodzenia paczki a nie za jej zawartość. Jesli paczka nie jest uszkodzona to kurier swoją prace wykonał i nie do neigo pretensje. Specem w sprawie prawa to ja nie jestem ale takie jest moje zdanie. Chociaż druga sprawa ze jeśli ktoś sprzedaje dużo rzeczy to po porostu mylą czasem paczki. Tak jak ktoś wspomniał gdyby chcial cie zrobic w ch... To wysłałby cos innego a nie lampy warte łącznie cos kolo 100zł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...