Skocz do zawartości

Mondeo mk3 2005-2007


Nico
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego jesli mondek to tylko benzyna, a jak jest z tym świeżym modelem? Wie ktoś coś na ten temat?

Kolega 2008 i nic lepiej jak ze starym :D Choć na forach piszą że podobno lepiej się sprawuje niż MKIII. Teraz za wtrysk wziął się Siemens i ponoć nie ma tyle awarii. Kolega ma 1,8TDCI i jedyne co to bardzo malutko mu pali. Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyszlo ze ford gowno wort :mellow:

Nie myslalem ze diesle forda sa az tak jebliwe.

Mk3 w benzynie i w sedanie jest dosc malo, i ciezko cos wybrac...

A powiedz jaką masz kwotę do rozdysponowania to może podrzucimy Ci jakiś inny pomysł. Kilku kolegów z forum się już nas "radziło" i kupili całkiem inne auto niż początkowo chcieli, a w dodatku są zadowoleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem MK3 2.0 TDCI z 2004r. Plusy jak pisano wcześniej wygodny , dobrze się prowadzi itd.

A minusy to takie że pierwszy raz poszły 3 wtryski przy 190.000km potem dwa przy 230.000 , majster mówił że ida opiłki z pompy i że trzeba robić ale nie miałem $ i zrobiłem same wtryski , i nieubłaganie przy 250.000km musiałem zrobić wszystkie wtryski i pompę, "tylko" 5tys zl to kosztowało :). Oczywiście w międzyczasie mnóstwo pierdołek typu jakiś czujnik uderzeniowy czujnik ABS.Non stop coś się działo i. Nie polecam TDCI w tych autach bo to skarbonka . Po Mondeo kupiłem octavie tdi 110KM z przelotem ponad 300.000km i dobiłem jej jeszcze 100.000 i nic się nie działo. Może i nudny i wieśniacki TDI ale po przygodach z TDCI innego nie chce.

Edytowane przez krzychu-985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a często tu na forum widze jak śmieją się ludzie z "wieśwagenów" w TDI. Też czasem o nich zażartuje, ale osobiście jestem fanem VW/Audi i uważam że do dobre wozy , a szczególnie silniki (no może poza 2,0 TDI 16V :D)

 

Jeśli chodzi jeszcze o nowsze silniki diesla to miałbym zaufanie do fiatowskiego JTD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śkoda Octavia 1.9 tdi to jest bardzo dobry samochód. Nie wszystkim może się tylko podobać :wink:. W pierwszych modelach było sporo usterek czujnika masy powietrza, pryszcz, potem poprawili, resztę bolączek znacie. Niezawodnością i jakością bije na głowę Mondeo MK3 i sporo innych. Z czystym sumieniem mogę polecić Octavię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wina kodow tylko wtryskiwaczy na koncertowo zjebanym sterowniku Delphi.

Nawet nie wiadomo jak to naprawiać, bo brak danych i instrukcji.

1,8 i 2,0 TDCI potrafią gubić kodowanie wtryskiwaczy, od tak, a po tym jak się to stanie to 1,8 nie da się już uruchomić, a 2,0 będzie pracował jak Jelcz :D. I uwierz mi bo to informacja z pierwszej ręki od osoby która zajmuje się chiptuningiem i naprawami systemów CR :)

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śkoda Octavia 1.9 tdi to jest bardzo dobry samochód. Nie wszystkim może się tylko podobać :wink:. W pierwszych modelach było sporo usterek czujnika masy powietrza, pryszcz, potem poprawili, resztę bolączek znacie. Niezawodnością i jakością bije na głowę Mondeo MK3 i sporo innych. Z czystym sumieniem mogę polecić Octavię.

Octavce miałem po lifcie w wersji Laurin&klement.Więc z zewnątrz może i wrażenie nie robiła alew środku było przyjemnie. Naprawdę dobre auto i tanie w eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...