Skocz do zawartości

kawasaki kz400j


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy mam problem z iskra na swiecach .skaczylem pare dni temu remont maszyny.Chcialem ja odpalic i sprawdzic jak pracuje i wyregulowac co nieco a tu poraszka.Brak iskry sprawdzilem cala el aku naladowane i nic cisza.Cewki podlaczone prawidlowo podlaczone mialem pozaznaczane kable,przewody wys wymienione swiece itd.co jeszcze moge sprawdzic lub przyczyna takiej usterki.Nasowa mi sie jedna rzecz mianowicie czy przy iskrowniku powinny byc kondensatory bo teraz wlasnie mam dylemat czy one wystepuja w tych motocyklach a porostu niepamietam czy one byly przy rozkladaniu a i jakos niezucily mi sie one w oczy na warsztacie,moze ma ktos taki motocykl i i pomoze rada bo mi skaczyly sie pomysly,sciagnelem serwisowki ale slaba jakosc i niemoge rozszyfrowac germanskiego jezyka.Na stronie kawasaki niema takiego modelu takze niekierujcie mnie na ta strone ok.Prywatne porady i wskazowki dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że masz normalny moduł zapłonowy i impulsator. Moduł zasilany 12V z aku dostaje z ipulsatora sygnał kiedy puścić iskrę na cewke WN...Sprawdź czy do modułu dochodzi 12V najpierw, jeśli dochodzi, to sprawdź zygnał z ipulsatora /impulsatorów czy dochodzi do modułu.

Edytowane przez rafael
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie potrafił sprawdzić miernikiem te rzeczy które napisałem to już będzie dobrze :D

Jakoś tego nie widzę.Koleś pomylił zapłon iskrowy z elektronicznym. :banghead:

@ mirek7956

To nie są przerywacze tylko impulsatory :dry:

Serwisówka w łapkę,miernik i sprawdzanie czy dochodzi napięcie do modułu.Czy wychodzi napięcie z modułu na cewki wysokiego napięcia?

 

p.s.

A kabelki wszystkie prawidłowo podłączyłeś ?Iskra sprawdzana na innych świecach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam panowie sprawdzilem jak wczesniej mi napisaliscie wychodzi na to ze padl mi modul zaplonu miepodaje impulsu na cewki i mam pytanie czy mozna wlozyc modul od innego modelu bo szukalem na necie i niestety nie ma do mojego moto a do np kz 500 czy gt 550 one sa identyczne i jesli wloze od tych modeli cos bede musial jeszcze wstawiac przerabiac dzieki za odpowiedz wstawie zdjecie moze ktos z was bedzie mial takie cudo pozdrowienia

 

post-66248-0-41197700-1366463960_thumb.jpgpost-66248-0-41197700-1366463960_thumb.jpg

 

post-66248-0-79658700-1366464258_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...