Skocz do zawartości

Filtry oleju - różnice


Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest roznica w szybkosci przepływu oleju, jakosci filtrowania, miedzy nastepujacymi filtrami:

HIFLOFILTRO

MIW

K&N

 

VESRAH

 

(inne nie bralem pod uwage)

 

Zakładalem przewaznie MIW-a , ktory jest zreszta japonski,wiec myśle, ze to nie zaden badziew tym bardziej, ze niektore motocykle podobno wyjezdzaly z fabryki na MIW-ie

Inni wkrecaja hiflo, k&n jest najdroższy tyllko czy cena jest rzeczywiscie adekwatna do jakosci wykonania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od jakości/przepustowości użytego materiału filtrującego. Co do samego materiału filtrującego ciężko mi cokolwiek powiedzieć, jedynie tyle że również używam tych filtrów, i nie narzekam. Natomiast największe różnice między filtrami różnych producentów widać w samym wykonaniu tj. jedne filtry są w całości łączone klejem, a inne z kolei mogą być składane przez zgrzewanie/nitowanie, lub prasowane na zakładkę. Ostatecznie nie ma problemu aby kupić filterek oem. W większości i tak szybkość przepływu oleju przez filtr będzie zależało od samego gatunku oleju, i jego temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem ciekaw bo nawet w serwisie Yamahy go dają jako zamiennik fabrycznego (taki u mnie w jednym z motocykli założyli na przeglądzie gwarancyjnym). Ja również dziesiątki razy go zakładałem, a znajomi i znajomi znajomych nawet setki i nigdy się nie spotkałem z sytuacją żeby coś było nie halo ;)

edit.: chodzi oczywiście o Hiflo bo Filtron to raczej to auta.

Edytowane przez lukimaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są tandetnie wykonane, zakłada je wszędzie bo łatwo trzymać taki towar na półce jest tańszy niż paczka dobrych fajek. Szybko się zatykają albo zacina się w nich zawór i tak jak by filtra nie było.

Taa jasne. a K&N za ponad 50 PLN jest wykonany jak Rolex :bigrazz: Jakich ja filtrów oleju już nie używałem i poza ceną nie stwierdziłem różnicy.

Ps. Hiflo jest bodajże jednym z największych producentów filtrów oleju (produkują w Tajlandii), jeśli ktoś chce koniecznie napis Made in Japan to Meiwa takowy ma :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiflo pewnie filtruje tak samo ale jak się porówna do MiW to widać różnicę w jakości wykonania. Ogólnie tak naprawdę to nie widziałem jeszcze aby ktoś przetestował filtry i zrobił rzetelne porównanie, więc można tylko zgadywać. Jedynie w AŚ porozcinali filtry różnych firm i ilość wkładu filtrującego wyraźnie w poszczególnych filtrach się różniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez filtry kupuje KN ale nie widze roznicy. nawet ostatnio do volvo KN zamawialem to sie facet dziwil. takze to chyba raczej juz przezwyczajenie niz faktyczne wlasciwosci. troche inaczej z filtrem powietrza, bo tam latwiej ocenic...

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...