Skocz do zawartości

Rejestracja bez dowodu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam przeglądnijcie ofertę którą znalazłem. Napisane jest żę nie posiada dowodu ale możliwa jest rejestracja. Moje pytanie brzmi Czy naprawdę możliwa jest rejestracja i czy opłaca się kupywać tą tzr ?

 

 

http://tablica.pl/oferta/sprzedam-ladna-yamahe-tzr-80-50-CID5-ID251Un.html#9c1c9327c3;r:14;s:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zapytaj go w jak to możliwe aby go zarejestrować bez dowodu? Czy ma umowy i był kiedyś zarejestrowany tylko dowód zgubiony, czy policja zabrała za stan techniczny czy też prędkość większą niż dopuszczalna dla motoroweru?

 

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOZE jest tak że pojazd jest zarejestrowany itp ale ktoś po prostu zgubił dowód . W takiej sytuacji przerejestrowanie jest jak najbardziej możliwe . Łatwo to sprawdzić w miejscowym wydziale komunikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy chyba nie zrozumiem dlaczego ludzie na ochotnika pchają się w kłopoty a póżniej jest narzekanie , żale , szukanie pomocy w mediach...

Czasami można mieć pecha lub paść ofiarą knowania ale najczęsciej takie osoby są ofiarami własnej głupoty.

Reasumując: chcesz kłopotów to se kup tego kota w worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''Był zarejestrowany, posiadam umowę. Musi załatwić pan drugie papiery do motoru'' -To napisała ta Pani.

 

ja jej odpisałem

Skoro był zarejestrowany to dokumenty można odebrać w WK.

 

owszem, tylko jeśli mnie pamięć nie myli może to zrobić osoba, na którą jest pojazd zarejestrowany. i tylko ona - jeśli jest inaczej, niech mnie ktoś poprawi

 

tak czy inaczej jest to jakiś wybieg, bo odbiór dokumentów/ wyrobienie duplikatu DR jest najprostsze i najbardziej oczywiste dla zarejestrowanego w WK właściciela

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez dowodu nie zarejestrujesz, bo na jakiej podstawie?

Dowód stwierdza prawo własności, a umowa przenosi to prawo na inną osobę.

Zapytaj wprost gdzie jest dowód, czy został zagubiony, a może zatrzymany.

Ale po takiej wypowiedzi: ''Był zarejestrowany, posiadam umowę. Musi załatwić pan drugie papiery do motoru'', sądzę, że to lipa.

Jeżeli ktoś musi załatwić dowód to tylko właściciel, tylko pytanie gdzie go szukać? I co to znaczy drugie papiery?

Swoją drogą na tej Tablicy jest niezły magiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem urzędasem , nie znam się na procedurach ale wiem jedno - na zdrowy rozum MUSI być jakaś procedura przewidziana na wypadek gdybym np kupił samochód/moto i po np 4 dniach zgubił papiery jeszcze zanim przerejestrowałem a wcześniejszy właściciel umarł/wyjechał czy po prostu stwierdził ze to nie jego sprawa że zgubiłem papiery

Jeśli ktoś jest realnie zainteresowany takim moto to tak jak pisałem wcześniej - obecnego właściciela za twarz - do wydziału komunikacji i tam wszystko powiedzą

Oczywiście sprawa jest dziwna ale NIEKONIECZNIE musi to świadczyć o jakimś "wałku"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem urzędasem , nie znam się na procedurach ale wiem jedno - na zdrowy rozum MUSI być jakaś procedura przewidziana na wypadek gdybym np kupił samochód/moto i po np 4 dniach zgubił papiery jeszcze zanim przerejestrowałem a wcześniejszy właściciel umarł/wyjechał czy po prostu stwierdził ze to nie jego sprawa że zgubiłem papiery

Jeśli ktoś jest realnie zainteresowany takim moto to tak jak pisałem wcześniej - obecnego właściciela za twarz - do wydziału komunikacji i tam wszystko powiedzą

Oczywiście sprawa jest dziwna ale NIEKONIECZNIE musi to świadczyć o jakimś "wałku"

Masz rację-niekoniecznie musi to świadczyć o wałku ale po co sobie życie utrudniać i kłopot robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...