Skocz do zawartości

Czyszczenie "almuminium"


przemek_n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Agregat, który ja widziałem, dmuchał powietrze z turbiny odśrodkowej, zaś piasek był podawany na wylocie z węża - jak w klasycznym piaskowaniu.

Wydaje mi się, że delikatność/brutalność zależy od średnicy końcówki węża, co przekłada się na prędkość powietrza, oraz rodzaju ścierniwa.

Chyba takie ustrojstwo zrobię, ino wiatraka muszę poszukać :)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agregat, który ja widziałem, dmuchał powietrze z turbiny odśrodkowej, zaś piasek był podawany na wylocie z węża - jak w klasycznym piaskowaniu.

Wydaje mi się, że delikatność/brutalność zależy od średnicy końcówki węża, co przekłada się na prędkość powietrza, oraz rodzaju ścierniwa.

Chyba takie ustrojstwo zrobię, ino wiatraka muszę poszukać :)

to zapraszam Tomek do Holandii :biggrin:

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agregat, który ja widziałem, dmuchał powietrze z turbiny odśrodkowej, zaś piasek był podawany na wylocie z węża - jak w klasycznym piaskowaniu.

Wydaje mi się, że delikatność/brutalność zależy od średnicy końcówki węża, co przekłada się na prędkość powietrza, oraz rodzaju ścierniwa.

Chyba takie ustrojstwo zrobię, ino wiatraka muszę poszukać :)

Przy klasycznym piaskowaniu piasek nie jest podawany przy wylocie z węża.Tak jest podawany piasek w zabawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę filmik z klasycznym piaskowaniem, bo dotychczas tylko zabawki widziałem. Z ciekawości czystej, bez czepiania się.

Jakoś zawsze - niezależnie czy użyty był kompresor, czy dmuchawa - piasek mieszał się z powietrzem na kocu węża, w pistolecie. Ciekawość mnie teraz męczy, jak jest inaczej. Przecie gumowy wąż długo nie wytrzyma strumienia powietrza ze ścierniwem w środku. Wypiaskuje się na wylot...

Dobrej pogody życzę :)

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być zdjęcia ?

http://www.alpex.gor...csuw/index.html

Gumowy wąż wytrzymuje długo ale końcu się przeciera najczęściej przy złączach,ostrych zgięciach węża i przepchnięciu ok 20-30 ton piachu.Odcinasz kawałek węża,zarabiasz końcówkę i cheja dalej :)

tutaj masz filmik http://www.youtube.com/watch?v=1kkHiOhr86s

 

NA filmiku gość piaskuje dyszą 6 mm.Można to zrobić 2 może 3 razy szybciej dyszą 11mm.Do dysz 6 mm potrzeba sprężarki o wydajności 6 m3/min a do 11mm min.10m3/min. ciśnienie robocze od 6-8 atm.

Edytowane przez proxma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja poproszę filmik z klasycznym piaskowaniem, bo dotychczas tylko zabawki widziałem. Z ciekawości czystej, bez czepiania się.

Jakoś zawsze - niezależnie czy użyty był kompresor, czy dmuchawa - piasek mieszał się z powietrzem na kocu węża, w pistolecie. Ciekawość mnie teraz męczy, jak jest inaczej. Przecie gumowy wąż długo nie wytrzyma strumienia powietrza ze ścierniwem w środku. Wypiaskuje się na wylot...

Dobrej pogody życzę :)

Co Ty.. węże do piaskowania są b. grube. Mój lata już dużo czasu. Ogólnie powiem tak:

 

-piaskowanie zwykłym kwarcowym grubym piaskiem tanio i ładnie o ile masz go pod ręką, starcza tylko na raz :/

-polgrit bdb ale drożej, starcza na 3 razy

-korund najtaniej (starcza na 20-30 razy) ale robi rysy na powierzchni :/ czasem b duże

-sodowanie, drogo, bezpyłowo (spora zaleta) i soda zbiera syfy zatem starcza na raz

-suchy lód (nie znam)

-orzeszki bdb ae drogo, choć mam dostęp do surowca tylko nie wiem jak zmielić

-szkiełkowanie drogo ale prymo! im mniejsze ziarno tym lepszy efekt, starcza na raz, bo kolejne użycie materiału = b matowa i brzydka powierzchnia

 

Najmniejszy kompresor jaki pociągnął piaskarkę to WAN 11 KW, zbiornik 1000l, waga 500 kg ;) na takim pracuję.

Ale powiem jeszcze, że jest to absolutne minimum, i tak nie jest z nim słodko.

Edytowane przez kubagsx

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

aaa przez allegro to inna sprawa, zobacz najpierw czy u siebie w mieście nie masz czasem sody :) na allegro to ceny kosmos.

Ja płacilem za piasek 25zl za 25kg + przesylka a teraz płace 90zł za tonę.

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...