Skocz do zawartości

Odmrażanie szyby ciepła wodą


samonek4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu miałem ok 1 cm lodu na całym samochodzie bo w nocy padał marznący deszcz, miska z ciepłą wodą, powoli oblane i lód puścił, szyba całą choć mam odprysk od kamienia. Skrobaczka nie dawała rady.

 

Do zwykłego odmrażania szyb ze szronu czy śniegu bym tego nie używał bo szybciej to skrobaczką zrobię.

SUPPORT 18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Parę dni temu miałem ok 1 cm lodu na całym samochodzie bo w nocy padał marznący deszcz, miska z ciepłą wodą, powoli oblane i lód puścił, szyba całą choć mam odprysk od kamienia. Skrobaczka nie dawała rady.

 

Do zwykłego odmrażania szyb ze szronu czy śniegu bym tego nie używał bo szybciej to skrobaczką zrobię.

 

Dokładnie tak samo robiłem jak garażu nie miałem.

Wiem ... zgrzeszyłem, nie wiedziałem że nie wolno ... Usprawiedliwia mnie że nikt na Forum nie napisał że zabronione :icon_mrgreen: .

Szyba jakoś nigdy nie pękła ... pękł, a w zasadzie rozsypał się w pył szyberdach. O dziwo, nie był polewany. Tak sam, z siebie :wacko: .

 

Nie mówię/piszę o odszronianiu szyby jak na flmie Samonka. Mowa o warstwie lodu grubej na palec. Skrobaczką czy rozmrażaczem to wtedy można ...

Edytowane przez Zbycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

osobiscie nie widzialem , ale znajoma pracy widziala wlasnie taka akcje tylko ze odwrotnie - szyba nagrzana letnim sloncem, , gosc podjechal na myjnie chlus i po szybie, tylna szyba poszla... :)

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że czytałem kiedyś wypowiedź faceta który pracuję w chucie szkla - pisał on że polanie ciepłej szyby zimną wodą jest groźniejsze dla szyby niż polanie zimnej szyby gorącą wodą.

Edytowane przez samonek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...