Skocz do zawartości

Odmrażanie szyby ciepła wodą


samonek4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Są odmrażacze w sprayu. Całkiem dobre na płytki szron. Na gruby niekoniecznie. Po dychu w FeuVert, Tesco itp.

Niektóre samochody mają podgrzewany płyn spryskiwacza szyby, + dysze. Jest to o tyle dobre, że jak masz kiepawy płyn i sikniesz na szybę to od razu nie zamarza, ale trzeba poczekać aż silnik się zagrzeje.

Kup ten odmrażacz w TESCO.

Ludzi sie hoduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szyba nie jest w jakiś sposób uszkodzona to od polania jej ciepłą wodą nie trzaśnie. Akcentuje jednak słowo "ciepłą", bo już "gorąca" woda szybko pozbawi Cię kilku groszy z portfela. Swego czasu robiłem tak w moim starym aucie, ale dziś, gdy na każdej stacji można kupić odmrażacz w spryskiwaczu za 10 zł (mi starcza jeden na całą zimę), to gra nie warta świeczki.

 

Pzdr,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak włacze wycieraczki to nie zamarznie.

 

W necie znalazłem taki comment:

"Ostatnio ( z miesiąc temu ) widziałem, jak sąsiadka wychodzi z domu z wiadrem

ciepłej wody, i sru na auto :D A było z -5 hehe. Myślę, że mozna sie w ten

sposób pozbyć szyb."

Edytowane przez samonek4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilkunastu lat stosuję tę metodę i jakoś do tej pory szyba w żadnym aucie mi nie poszła. Metodę polecił mi zawodowy kierowca z ponad trzydziestoletnim stażem zawodowym (jemu nigdy żadna szyba nie pękła). należy tyko stosować się do podstawowych zasad obowiązujących w tej metodzie: 1 nie stosować wrzątku, tylko ciepłą wodę z kranu. 2. polewać szybę od góry powoli w trzech seriach; pierwsza ma za zadanie namoczyć śnieg/lód znajdujący się na szybie; druga ma za zadanie spłukać szybę i ja nagrzać; trzecia powoduje odparowanie wody z ciepłej już szyby. Efekt szyba czysta, sucha i co najważniejsze nie porysowana skrobakiem, a jako bonus czas zaoszczędzony przy skrobaniu i ciepłe ręce. Ilość wody potrzebna do takiego zabiegu to na standardową szybę w aucie osobowym 1,5l.

NAJWAŻNIEJSZE: POLEWAĆ CIEPŁĄ WODĄ, POWOLI, W ODSTĘPACH CZASU!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej po prostu kupić matę antyszronową na przednią szybę? Na boczne odmrażacz, czy nawet usunąć lód skrobaczką(polecam Murske) i zima z głowy, nie róbmy sobie dodatkowej roboty...

Edytowane przez Ziuutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...