Skocz do zawartości

CBR 600 F2 nie pali na dwa gary, 95r.


mc_robert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Paliwo w gaźnikach jest, dysze czyste (może moja wiedza jest za mała, żeby sprawdzić dokładnie te gaźniki) Kable WN się odkręcają od cewek z tego co wiem wiec mogę je podmienić na inne, przy zgaszonym świetle nie widać na nich żadnego przebicia. Przy zdjętym airboxie jak pokropelkuje paliwa do gardzieli to załapuje, ale w takim razie czemu strzela z wydechu... dziś po pracy postaram się sprawdzić tą kompresję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie by sobie poradził... ale nie zawsze o to chodzi, chciałem się poradzić i dzięki za pomoc. Jak sprawdzę wszystko i dalej sobie nie będę radził to się będę odzywał. Forum o mechanice, na którym radzimy odstawić moto do mechanika? ;) lewa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie by sobie poradził... ale nie zawsze o to chodzi, chciałem się poradzić i dzięki za pomoc. Jak sprawdzę wszystko i dalej sobie nie będę radził to się będę odzywał. Forum o mechanice, na którym radzimy odstawić moto do mechanika? ;) lewa ;)

Cesarkę swojej żonie też będziesz robił sam w garażu ?

 

Napisałeś, że gaźniki czyściłeś i regulowałeś a ewidentnie nie palą Ci 1 i 2gi cylinder czyli albo masz zatkane albo za wysoki poziom paliwa i odpalasz go na bocznej stopce.

W tym modelu jest mało prawdopodobne aby dwa sąsiednie cylindry straciły kompresję chociaż nie wiadomo czy tak się nie stało po przekręceniu silnika bez obciążenia.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nie chce mącić bo jestem tu nowy, ale zakładam, że i wy się z gwiazd wszystkiego nie nauczyliście, a widać, że sporo wiecie i to nie jest zasługa odstawiania moto do mechanika. Podstawy mam, kompletnym gamoniem w tej dziedzinie nie jestem, wiem, że to nie wsk-a ani jawa, bo z takich sprzętów przesiadłem się na cbre ale może dam radę. Taki jest sens tego forum, przynajmniej mi się tak wydawało, oczywiście jeśli sobie nie poradzę będę musiał skorzystać z pomocy mechanika, ale najpierw sprawdzę wszystko co mogę i potrafię sam. :)

 

Niestety przy moto mogę grzebać jedynie po pracy, dziś postaram się wszystko sprawdzić i dam znać jak się wyjaśni mój problem, dzięki za pomoc i sorry jeśli kogoś uraziłem :rolleyes:

 

Cesarkę swojej żonie też będziesz robił sam w garażu ?

 

Napisałeś, że gaźniki czyściłeś i regulowałeś a ewidentnie nie palą Ci 1 i 2gi cylinder czyli albo masz zatkane albo za wysoki poziom paliwa i odpalasz go na bocznej stopce.

W tym modelu jest mało prawdopodobne aby dwa sąsiednie cylindry straciły kompresję chociaż nie wiadomo czy tak się nie stało po przekręceniu silnika bez obciążenia.

 

na bocznej stopce nie odpalam - stoi na centralce, silnik nie był gazowany bez obciążenia... pociesza mnie trochę fakt, ze jak dolej trochę paliwa bezpośrednio w gardziel to załapuje, ale jeśli chodzi o gaźniki to nie wiem co jeszcze z nimi może być nie tak.

sprawdzę dziś tą kompresję i będzie wiadomo, dzięki za rady.

s*am się tak niezdrowo dlatego, że później nie mam dostępu do internetu jak jestem przy motocyklu, i próbuję zebrać jak największą ilość informacji teraz, aby wieczorem działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po podlaniu paliwem załapuje to masz zatkane dysze wolnych obrotów na tych gaźnikach

 

 

Problem rozwiązany, dokładne wyczyszczenie gaźników pomogło, przypchane były faktycznie dysze od wolnych obrotów. Dziękuję wszystkim za pomoc.

 

Dałeś sobie rady z napinaczem,ale jak wydłubałeś gaźniki to napisałeś ze sprawdziłes mniej więcej(!) czystość dysz.....

 

Wiem, mój błąd ale nie dłubie przy moto u siebie bo nie mam na to warunków, było późno, słabe światło i tak wyszło, nauczka na przyszłość i sporo nowej wiedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...