Skocz do zawartości

Temperatura wydechu


Tamka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takie małe pytanie. Obiecałam swojemu dzikusowi (pojechał na weekend do mamy) Że rozgrzeję jego GSXR-a, albo zrobię rundkę, albo po prostu uruchomię żeby sobie pobziuczał trochę.

No więc nie miałam ochoty na rundkę, ale zapaliłam go żeby sobie popracował trochę. To było z godzinę temu, w każdym razie już robiło się ciemno. No i zobaczyłam że po jakimś czasie kolanka wydechowe po prostu zaczynają świecić. Najpierw na tym pierwszym zakręcie zaraz przy cylindrach, a potem tak własciwie na całym tym prostym odcinku za nimi. Silnik pracował na wolnych obrotach, normalnie.

Oczywiście nie świeciły jak żarówki, ale ciemno- wiśniową barwę miały.

Czy to nie jest zbyt wysoka temperatura spalin?

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Dziękuję, bo już miałam stracha że gixowi coś jest.

 

W przyszłości odpalaj tylko jak będziesz miała możliwość go delikatnie przegonić :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie przepalanie jałowe jest bardzo niekorzystne dla silnika, zwłaszcza zimą. Jeżeli już odpalać, to przynajmniej przegonić, wtedy silnik obciążony szybko złapie swoją temperaturę pracy, skracając jednocześnie działanie szkodliwych związków chemicznych, jakie powstają podczas wydłużonego procesu nagrzewania się silnika.

 

PS. Stop przepalaniu silników motocyklowych zimą, takie działanie jest bezcelowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, no i wszystko jasno i zwięźle.

Właściwie to sama mogłam na to wpaść że przecież pracujący na zimno silnik ma wydech raczej toksyczny.

Czyli uruchomić i zwyczajnie pojechać, może nie jak na rajdzie ale pojechać. Mniej truje siebie i otoczenie

Blackbird uległ zniszczeniu na skutek przejechania przez autobus. Ja trzymam się na śrubkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakże gburowate skwitowanie.

 

tak właśnie traktuję spamerów

moderator

 

A to:

Mógłbym ale patrząc na Wasz "Status ostrzeżeń" to mi się po prostu nie chce. wnosi wiele do tematu.

 

Użyszkodnik

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie cuda się dzieją w silnikach KTM? i w jakich modelach tych silników? bo szczerze mówiąc ciekawe stwierdzenie.

Bardzo prosta sprawa, ta firma chcąc na siłę zmniejszyć masę silnika obniżyła grubość ścianek cylindra i w sytuacji opisywanej przez Tamkę zgaszenie silnika powoduje zatrzymanie pompy płynu chłodzącego przy jednoczesnym dalszym puchnięciu tłoka w połowie jego skoku a to zwiększenie jego średnicy rozciąga cylinder w sposób trwały tworząc tzw. "baryłkę"

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem ciekawy, chociażby dlatego że czasami serwisówka zaleca włączenie i zagrzanie silnika, żeby coś tam zrobić, np. po wymianie płynu chłodniczego. I nie wiem, czy lepiej wtedy dać mu dłużej pochodzić, czy zrobić co trzeba i jak najszybciej wyłączyć, żeby na luzie nie chodził...

 

No i jak z tą jazdą? Ubrać się w kombi, kask, odpalić moto i od razu na ulicę? A nie zdziwię się, gdy zamiast hamowania silnikiem na dojeździe do pierwszego skrzyżowania obroty się podniosą? Nie zgaśnie przy mocniejszym hamowaniu? Czy może odpalić, założyć kominiarkę, kask, zamknąć garaż, otworzyć garaż, wziąć rękawice, zamknąć garaż - akurat się zagrzeje...

 

Serio pytam i bez politycznych podtekstów.

 

Edit: zapomniałem, że chodzi o przepalanie zimą...

Edytowane przez _Ra_

Wysyłane z mojego PCta za pomocą klawiatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...