Skocz do zawartości

Bajkał, Mongolia, Kazachstan Połowa czerwca


pegaso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W połowi czerwca wyjeżdżamy ja i xvrider nad bajkał później przez Mongolię i jak starczy czasu to przez Kazachstan do domu wracamy. Czas podróży miesiąc, spanie większość w namiocie. Jedziemy turystycznymi enduro więc szutry i rzeczki na trasie na pewno się pojawią.

Trasa wyglądałaby mniej więcej tak:

http://goo.gl/maps/3lZmr

 

Wszystko do ustalenia na wiosnę wtedy odbędzie się spotkanie dotyczące tej trasy.

 

Jeżeli jest ktoś zainteresowany pisać na PW lub email: [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cierpliwości i wytrwałośći życzę.

W Baszkirii warto odwiedzić pomnik ofiar największej katastrofy kolejowej na świecie.

Przed podróżą należy przeczytać "Imperium" Kapuścińskiego, nie będzie zaskoczenia w drodze.

2eocevp.jpg

 

ibffp1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W zeszłym roku byłem nad Bajkałem Pan Europeanem. Trasa prowadziła przez Ust-Kut, a więc drogami szutrowymi. Wkrótce ukaże się nakładem wydawnictwa Sorus reportaż z tej podróży, a w nim zawarte ciekawostki które mogą być Wam pomocne,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robert73

Bardzo fajna trasa. szkoda, że nie będę miał tyle urlopu. No i sprzęta musiałbym zmienić, bo po szutrach RT-ekiem raczej nie pojadę

Mysle ze sie da i to nawet kazdym rodzajem moto. Mozna nawet Honda gold wing. Marcello Angala moge powiedziec spokojnie ze moj dobry znajomy byl tak kilka krotnie. Tu masz jego stronke: gold-wing.it

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

5 czerwca wyjeżdżamy ja i Darek z Łodzi nad Bajkał później przez Mongolię do domu wracamy. Czas podróży około miesiąc, spanie większość w namiocie.Cel docelowy Bajkał, jednak przed nim zmieniamy opony na kostki w Nowosybirsku, i mkniemy do Irkucka , tam zmieniamy olej filtry i dalej wyspa Olchon, później Ułan-Ude i półwysep Święty Nos, następnie do Kyahty i jesteśmy w Mongolii. Tam mkniemy do Ułan Bator, w zależności od czasu ale raczej nad jezioro Chubsuguł, dalej na południe na pustynię GOBI do Altai i nad Char nuur Char Us nuur później z powrotem wjeżdżamy do Rosji.
Trasa wyglądałaby mniej więcej tak:

goo.gl/maps/CV0TO
Trasa przez Mongolię może wyglądać tak:

goo.gl/maps/dR7mI
lub tak:
goo.gl/maps/RuaZk
w zależności ile będziemy mieli czasu.

 

 

Zestaw powoli się kompletuje: icon_lol.gif

 

Oponki tkc80 są, tylna jedzie nowa, przednia nowa, 10l. oleju w drodze, łożyska do kół też, mocowania bidonów lecą, wizy się wyrabiają, zaczyna się ciekawie :) :

 

100-2568.jpg
100-2566.jpg

 

100-2617.jpg
100-2603.jpg
100-2597.jpg
100-2591.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być Wam pomocna książka w której opisałem moją podróż do północnego brzegu Bajkału. Podróż odbyła się w 2012 roku, a książka ukazała w zeszłym tygodniu.

Książka super!

Fajnie napisana i mnóstwo pożytecznych rad i obserwacji...

 

Wysłane z mojego GT-I9300

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...