Skocz do zawartości

Kat. B 3.5t ????


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam prawko kat. B , wiem ze mogę prowadzić pojazd nie przekraczający masy całkowitej 3.5t. Lecz to co mnie ciekawi to czy mogę prowadzić pojazd o masie 3.5t włącznie, czyli o masie 3.5t

 

3500 DMC czyli dopuszczalna masa całkowita pojazdu

3500 kg tak 3501 ni chu.. bo mogą cię wsadzić.Więc lepiej idź na kibel dla pewności. Przepraszam lewą nogą wstałem.

za 3501 kG w tym roku kolega zapłacił 3500 zeta w gotówce na miejscu wykroczenia niemiłej pani inspektor ITD :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł się spierać.Masa czynników których nie wzięto pod uwagę np śnieg czy błoto przyklejone do pojazdu.Tolerancja wagi bo bujnięcie przez wiatr robi różnicę o kilkanaście kg nawet.Przypuszczam że to nie był 1 kg.Sporo przypadków gdzie w autach do 3.5 tony montuje się windy co obniża ładowność ale i tak wozi się tyle ile wejdzie na skrzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 3501 kG w tym roku kolega zapłacił 3500 zeta w gotówce na miejscu wykroczenia niemiłej pani inspektor ITD :biggrin:

 

Dobrze rozumiem, że przekroczył DMC o 0,003%%?

W takim wypadku pierwsze co się powinno zrobić, to poprosić o świadectwo homologacji tego urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem, że przekroczył DMC o 0,003%%?

W takim wypadku pierwsze co się powinno zrobić, to poprosić o świadectwo homologacji tego urządzenia.

To był Czech i miał kłopot z dogadaniem się a DMC wynikało z dokumentów pojazdu i przyczepy.

Kara była za brak Viatola i PJ wymaganej kategorii

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógł się spierać.Masa czynników których nie wzięto pod uwagę np śnieg czy błoto przyklejone do pojazdu.Tolerancja wagi bo bujnięcie przez wiatr robi różnicę o kilkanaście kg nawet.Przypuszczam że to nie był 1 kg.Sporo przypadków gdzie w autach do 3.5 tony montuje się windy co obniża ładowność ale i tak wozi się tyle ile wejdzie na skrzynie.

 

Mozesz sie spierac jak chcesz, jedno spojrenie w DMC i wszystko jasne.

 

Notabene z przyczepa lekka do 4250 kg.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lecz już powyżej nawet 1kg mandacik ?

Powinna by jakaś możliwość błędu a nie 1 kg i już 3.5 tys zł w błoto

 

O jakim bledzie mowisz ? I o jakiej tolerancji ? Przepis jest przepisem a egzekutywa ma to w doopie, czy Ty sie do tego dostosujesz czy tez nie. Dostosowales sie jest OK, nie dostosowales sie to podlegasz karze - proste ? Czy za trudne ? Pakujac fure jestes zobowiazany do zaladowania jej do gracic CMD jezeli nie potrafisz na oko, to zawsze mozesz zwazyc to co pakujesz i obliczyc.

 

Slepi w karty nie graja. Przez tyle lat ile jezdze nie spotkalem sie jak dotad aby ktokolwiek kazal mi wjechac na wage

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak krokodyle sprawdzają wagę ?

 

Ktore ?

 

Kajmany czy gawile ? A moze chodzi Ci o aligatory ?

 

Mysle, ze w ten sam sposob jak nosorozce lub zyrafy

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po to, ze może jeszcze dodatkowa kaska wpadnie za przeładowanie.

Już sie dobierają do busów na bliźniaku z ładownoscia (w papierach) 1000 kg.

 

Kivi, w osobowym ? Jestem wogole zobowiazany aby zatrzymac sie na zadanie ITD ? ? ?

 

O ile potrafie zrozumiec, ze w " Busie " ewentualnie mogli y sie doczepic .....

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...