Skocz do zawartości

ZZR 600 , dziwne niezidentyfikowane dźwięki z silnika


Rekomendowane odpowiedzi

<p>Napinacz jest ok , dzwiek dobiega niby z dolu silnika z okolic tej pokrywy obok sprzegla ,nasluch stetoskopem nic nie daje bo dzwiek przenoszony jest po calym silniku ale kiedy silnik sie nagrzeje dzwiek jest mniej intensywny i dobiega gdzies wlasnie z prawej str silnika , dziwna sprawa... :(

Edytowane przez ?ukaszZieniewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to nie pozostaje nic innego jak przechylić moto na lewą stronę oprzeć na jakieś oponie aby olej nie wyleciał i odkręcić dekiel i zobaczyć co tam w środku siedzi. Obstawiam na kosz sprzęgłowy albo nie dokręcony albo czort wie.

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po wizycie i nasłuchu trzech mechaników :

-Napinacz sie cofnął

-Skrzynia źle poskładana bo dzwięki idą stamtąd

-Rozrusznik cyka

 

Hmmm dziwna sprawa ,jak latałem ze stetoskopem to wszędzie ten dzwięk jest bo przenosi strasznie po metalu ale najwyraźniej słychać gdzies w okolicach zaworów lub wlasnie od dołu z misy olejowej

Edytowane przez ?ukaszZieniewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tinypic.com/p...hp?v=t5otv5&s=6 czy to normalne ? :)) stąd dochodzi dźwięk :)

 

nie znasz innych słów na określenie tego dźwięku ?

moderator

Edytowane przez ?ukaszZieniewicz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty w ogóle zrobiłeś coś w tym kierunku czy po prostu chodzisz i pytasz co to jest aż ktoś powie "tak ! to na pewno to, zmienisz i będzie cicho !" ? Zdejmuj pokrywę sprzęgła i szukaj na niej śladów a jak nie to na samym sprzęgle luzów, wystających elementów niewiadomego pochodzenia, wybitych tarcz i innych uszkodzeń jak nawet pęknięcia całości.

Tylko nie mówi, że nie chcesz rozbierać bez potrzeby, bo

1 Jeśli nie czujesz się na siłach oddaj to fachowcowi (byłeś w lubelskim czyli dystans nie jest problemem)

2 Jeśli masz prawą i lewą rękę a między nimi banię to już masz kierunek w którym szukać i puki co obejdzie się bez rozbierania góry silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj ostatnio dzwiek sie nasilił ,zdejmowałem pokrywę i nic złego nie zobaczyłem . Jeśli w Motorowni wyciągali mi skrzynię to również wyciągali sprzęgło tak ? I jeśli to sprzęgło to mamy winowajców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N moje kolego to Ci źle skrecili w koszu sprzeglowym sprezynki krzywo docisk jest lub o cos obciera to ewidetnie slychac :) jest źle cos złożone a nie rozjebane oddaj mechanikowi/warsztatowi na poprawkę. Bo sam kosza sprzęgłowego to Ty nie odkręcisz.

Warsztat motocyklowy na warmii i mazurach zapraszamy http://www.facebook.com/fast2fix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ostatnio 4 klucze połamałem na pewnej śrubie , dobra chłopaki bez zbędnych gadek , jutro dzwonię do mechaniorów tam gdzie mi robili, już raz do nich odwoziłem na poprawkę (na moj koszt dodatkowo chcieli mi walnąć 250 zł za naprawę ) nie mam jakoś do nich przekonania , na oko ile kosztuje sprawdzenie co tam z tym sprzęgłem się wyczynia ? Uszczelke trzeba zmieniac co ile zdjęć pokrywy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka, reklamacja i robią aż zrobią albo inny poważny warsztat i szmal na stół. Uszczelka zazwyczaj nadaje się do dwóch razy. Ja zalożyłem pokrywę drugi raz na jednej uszczelce i teraz puszcza górą mgiełkę oleju. Da się z tym żyć ale syf się przykleja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej doszedłby po zdjęciu kosza sprzęgłowego, i odpaleniu na chwile samego wału korbowego. Wtedy wszystko byłoby jasne czy to skrzynia, czy układ: wał korbowy-rozrząd. ALE jest zasadniczy problem.... nie będzie wtedy smarowania silnika!, więc nic z tego nie będzie.

 

PS. Widzę że raz nie wystarczy, i dalej odpalasz silnik z tym "klekotem", aż w końcu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...