Skocz do zawartości

MotoGP - sezon 2013


piórko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

poziom dzisiejszych zawodników z Hiszpanii to jakaś abstrakcja ...

kosmonauci z NASA powinni od nich się uczyć, a amerykańscy naukowcy ich zbadać i załamać ręce bo nauka tego nie potrafi wyjaśnić ;)

 

chociaż na tym ostatnim zdjęciu ewidentnie widać że lorek stoi w miejscu, tylko połołył się w tym zakręcie, chłopaki mu podali motocykl i szybko pstryk fotkę na fejsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, jestem w posiadaniu książki wydanej w roku 1968, prawiącej o technice poruszania się motocyklem i jest tam stwierdzenie mówiące iż motocyklem należy balansować i można uzyskać odchylenia od pionu o 36-8°. Natomiast odchylenie o kąt 45° będzie zgodnie z prawami fizyki skutkowało stratą równowagi prowadzącą do jak to ładnie ujęto „OBALENIA” motocykla.

 

Krótko mówiąc książki i fizyka to brednie ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie inna sprawa to fakt że technika jazdy motocyklem postrzegana w oparciu o zjawiska fizyczne została dopiero w połowie lat 70-tych.

 

W 68 roku technika jazdy raczej sprowadzała się do ogólnych zasad. Mam gdzieś książkę w której pozycja na motocyklu jest obligowana prezencją kierowcy :D

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na zdjęciach, które dodał krl widać jak Lorenzo kopiuje Marqueza z łokciem :P Chyba młody pojechał po ambicji Lorenzo i ten chce też zaszpanować, że potrafi:P

co do Bautisty to nie mam pytań, czy ten koleś w ogóle potrafi ogarnąć początek wyścigu?! Ma szczęście, że drugi raz nie zgarnął Rossiego bo pewnie ty razem nie byłoby to dla niego przyjemne.

Upartość Marqueza jest niesamowita, a na początku sezonu mówił, że go podium nie interesuje i on chce po prostu dojechać do mety:) Taaa jasne, właśnie widzieliśmy jak zupełnie nie ciśnie za Pedrosą :D :P

Wyścig super, szkoda Rossiego, ale widać było, że nie ma szans dogonić pierwszej trójki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także nie dostrzegam podobieństw - nawet bym rzekł, że to zupełnie inne wymiar jazdy. Lorenzo jeździ nadzwyczaj płynnie i pod względem technicznym można by powiedzieć książkowo. Zapewne to jest przyczyna jego niezwykłej powtarzalności.

Marquez to zupełnie inny biegun - nie ma nic wspólnego z płynnością zdecydowanie bliżej mu do Stonera któremu nie przeszkadzało, że motocykl pod nim robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne, że technika jazdy Marqueza do Lorenzo się nie umywa, chodzi mi tylko o to, że w zeszłym sezonie nie było za bardzo widać żeby Lorenzo szorował łokciem. Mam nawet wrażenie, że go chował. A w tym sezonie wydaje mi się, że odkąd Marquez tak robi to stało się to modne. Takie moje odczucie, wcześniej niewielu zawodników szorowało łokciem o asfalt.

I nie mówię tu o technice jazdy, bo w tej Lorenzo bije na głowę wielu innych zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Marquez to zupełnie inny biegun - nie ma nic wspólnego z płynnością zdecydowanie bliżej mu do Stonera któremu nie przeszkadzało, że motocykl pod nim robi swoje.

 

Stoner to była jeszcze inna historia. Można powiedzieć, że Stoner robił swoje z motocyklem pod nim :) . W ramach ciekawostki: http://motomatters.com/interview/2012/04/12/casey_stoner_explains_how_to_slide_a_mot.html .

 

Bautista się za bardzo Marqueza naoglądał i lata w stylu kamikaze. Tylko, że Alvaro to jednak inna liga.

 

 

De Puniet o nowym prototypie Suzuki (tym razem 1000cc, R4): http://www.crash.net/motogp/news/192483/1/de_puniet_suzuki_has_really_good_potential.html

Edytowane przez Sikor

Sikor#44 Moto Training

https://www.facebook.com/Sikor44/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to zauważyliście, ale podczas ubiegłej już rudny MotoGP w Katalonii podczas niektórych ujęć kamery żyroskopowej była podana informacja o aktualnym pochyleniu motocykla przez zawodnika... Marc Marquez średnio pochyla motocykl do 60 stopni, przeważnie 57-58, niekiedy 60 ;) Lorenzo (i tu zaskoczenie) pochyla motocykl tylko do ok 55-57 stopni :) (podczas ujęć nie pochylił się ani razu powyżej 59 stopni :D). Za to Dani Pedrosa podczas jednego z ujęć pochylił się aż do 64 stopni i wydaje mi się, że to bardzo dużo (przynajmniej więcej niż Lorenzo czy Marquez)... Myślę, że gdyby nie wzrost Daniego to dawno już przycierałby łokciem ;) Nawet czytałem gdzieś jedną wypowiedź Daniego w której stwierdził, że bardzo chciałby przycierać łokciem bo to widowiskowe, ale nie ma możliwości fizycznych ;D

Wracając do Lorenzo oczywiście pochyla on się bardzo długo... Widać to było z ujęć kamery żyroskopowej kiedy Lorenzo przy pokonywaniu winkla dosłownie kilka sekund był przechylony ok. 55-57 stopni, za to Marquez czy Pedrosa pochylają się do takich wartość w ułamku sekundy, po czym dodają sporo gazu doprawadzając swoją Hondę do poślizgu, który odprostowywuje maszynę i zarazem dzięki temu zacieśnia zakręt i HONDA "eskploduje" swoim przyspieszeniem na wyjściu z winkla :D

Edytowane przez PeterQ

Trzymam kciuki za Daniego Pedrosę i Mavericka Vinalesa w klasie MotoGP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...